دکتر محمد رضا ادریسیان
دکتر محمد رضا ادریسیان

فایل صوتی (۱) دعاوی ثلاث، دکتر محمد رضا ادریسیان، کارآموزی قضایی دوره ۱۸۴ تهران

دعاوی ثلاث که اصطلاح متعارف حقوقی برای دعاوی تصرف عدوانی، ممانعت و مزاحمت از حق است، از مباحثی است که قوانین حاکم بر آن در طول زمان دستخوش تغییرات و تحولاتی زیادی شد. درس دعاوی ثلاث ویژه کارآموزان قضایی دوره ۱۸۴ تهران با تدریس دکتر محمد رضا ادریسیان – قاضی دادگاه تجدیدنظر استان تهران در بردارنده نکات علمی و کاربردی حقوقی مهمی است. این دوره، شش جلسه، شامل حداقل ۶ فایل صوتی است که مدت هر فایل تقریباً یک ساعت و برخی نیز بیشتر از آن می‌باشد. بنا داریم در این ساعت از قضاوت آنلاین به مانند اولین سری انتشار فایل‌های دوره کارآموزی که با عنوان فایل صوتی فایل صوتی اجرای احکام مدنی با تدریس دکتر محمد علی شاه حیدری پور در کارآموزی قضایی دوره ۱۸۴ تهران صورت گرفت، سری جدید فایل‌ها را نیز منتشر نمایم. قسمت اول-کلیات دعاوی ثلاث آماده دانلود می باشد. نظرات شما کاربران گرامی می‌تواند هادی ما در این راه باشد.

در اولین فایل صوتی، استاد نگاهی گذار به تحولات قانونگذاری در حوزه دعاوی ثلاث از ابتداء حکومت قانون در ایران تا زمان حاضر یعنی مواد قانون مدنی در غصب (ظهور تصرف در غصب)، قانون طرز جلوگیری از تصرف عدوانی مصوب ۱۳۰۹، مواد ۳۲۳ و ۳۲۴ قانون آیین دادرسی مدنی مصوب ۱۳۱۸، قانون اصلاح قانون جلوگیری از رفع تصرف عدوانی مصوب ۱۳۵۲ و مواد ۱۵۹ به بعد قانون آیین دادرسی دادگاههای عمومی و انقلاب در امور مدنی مصوب ۱۳۷۹ ، نقاط قوت قانون سال ۱۳۵۲، نقاط ضعف قانون ۱۳۷۹ خواهند داشت. در همین اثناء ضمن طرح و تبیین این پرسش مهم که آیا با تصویب قانون آیین دادرسی دادگاههای عمومی و انقلاب در امور مدنی ۱۳۷۹، قانون اصلاح قانون جلوگیری از تصرف عدوانی ۱۳۵۲ بکلی منسوخ شد یا این که قانون اخیر در مواردی هنوز باقی است و به آن عمل می شود؟ دیدگاه حقوقدانان ، نویسندگان و قضات ، رویه قضایی و نظریه اداره کل حقوقی قوه قضاییه را در این رابطه بررسی و نقد نموده و در نهایت به پاسخ پرسش و دیدگاه فعلی حقوقدانان و قضات می پردازند.

همچنین استاد به وجه تسمیه نام گذاری دعاوی ثلاث، سایر اسامی مشابه ای که در این خصوص استعمال می شود، قواعد مشترک میان دعاوی تصرف عدوانی، ممانعت و مزاحمت از حق توضیحات جامعی خواهند داد. متعاقباً‌ با طرح یک پرونده، به این سوال پاسخ خواهند داد که چنانچه متصرف عدوان علیه مالک سند رسمی ملک، دعوی تصرف عدوانی طرح نمایند، آیا می توان از مالک رفع تصرف نمود یا خیر؟ در هر حال استدلال حقوقی و قضایی چیست؟ در نهایت به خصوصیات مهم مشترک میان سه دعوی تصرف عدوانی، ممانعت و مزاحمت از حق اشاره می کنند و در اثناء آن به بحث مقصود از تشریفات آیین دادرسی مدنی خواهند پرداخت، این که آیا مراد از تشریفات فوق تنها دادخواست است و صرف دادخواست ملاک تشریفات است یا خیر، رویکرد رویه قضایی در این خصوص چیست؟ و …

 • دانلود
 • مشخصات فایل
 • راهنمای دانلود
 • گزارش مشکل
لینک مستقیم به درخواست استاد حذف شد.
موضوع: دعاوی ثلات، قسمت اول- کلیات دعاوی ثلاث

مدرس: دکتر محمد رضا ادریسیان

سال آموزش: ۱۳۹۵

مکان: مرکز آموزش قوه قضاییه

فرمت: MP3

حجم: ۱۱:۷۸ مگابایت

مدت: ۰۰:۴۲:۰۷

ناشر: قضاوت آنلاین (برای اولین بار در اینترنت)

رمز فایل دانلودی : www.ghazavatonline.com (پسورد را تایپ کنید)

برای دانلود فایل‌های صوتی و ویدیویی، از برنامه‌های مدیریت دانلود ترجیحاً Internet Download Manager استفاده نمایید. در صورت نصب این برنامه روی سیستم، به مجرد کلیک روی دکمه پخش فایل، برنامه فوق فراخوانده شده و پنجره دانلود آن به صورت Pop-up ظاهر می‌شود و شما می‌توانید با کلیک روی دکمه Start Download فایل را به راحتی دانلودد نمایید.. همچنین اگر روی لینک مستقیم دانلود فایل کلیک نمایید، مشابه عمل فوق صورت خواهدگرفت اما در صورتی که سیستم شما فاقد برنامه‌های فوق باشد، با کلیک روی لینکک مستقیمم دانلود، به کمک مرورگر نصب شده در سیستم اقدام به دانلود آن نمایید. توجه داشته باشید که گاهی اوفات، در صورت بروز مشکل در دانلود فايل‌ها، می‌توانید به آخر لينک دانلود فايل، يک علامت سوال ? قرار دهيد تا فايل به راحتي دانلود شود.

لطفاً در صورت وجود مشکل در دانلود فایل یا خرابی لینک آن، مراتب را در بخش دیدگاه پست حاضر اعلام تا اصلاح شود. در صورت نیاز به ارتباط با ما، از بخش تماس با مدیر اقدام نمایید.

منبع: قضاوت‌آنلاین

امتیاز شما به مطلب

لینک کوتاه مطلب: https://www.ghazavatonline.com/?p=15492


منبع: قضاوت آنلاین؛ پایگاه آموزش حقوق در قالب متن، صوت ، ویدیو، نرم افزار و خدمات مشاوره و وکالت


آموزش دریافت کد بورسی رایگان از کارگزاری آگاه در سراسر ایران

در باره مهران کاظمی فروز

مهران کاظمی افروز
قاضی دادگستری تهران کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی عضو تحریریه تیم قضاوت آنلاین دوست دارم آموخته های حقوقی خود را با دیگران به اشتراک بگذارم امیدوارم مطالبی که تقدیم می کنم مفید باشد. تمام نوشته‌های من

۶ دیدگاهها

 1. آواتار حقوقی قضاوت آنلاین

  سلام و درود. لطفاً ادامه فایل های تدریس استاد رو هم در سایت درج کنید.

 2. Avatar photo
  مهران کاظمی فروز

  باسلام
  قسمت دوم فایل استاد در حال ویرایش و آماده سازی است که در هفته جاری منتشر می شود.

 3. آواتار حقوقی قضاوت آنلاین

  سپاس از شما بایت بارگذاری سخنرانی ها که باعث بالارفتن اطلاعات حقوقی کاربران می شود. موفق و موید باشید.

 4. آواتار حقوقی قضاوت آنلاین

  ضمن عرض سلام محضر مدیریت محترم سایت خدمت عالی عارضم که قسمت اول فایلهای صوتی دوره ۱۸۴ کارآموزی قضایی رو حذف فرمودید و بنده موفق به دانلود نشدم.تکلیف چیست؟