دکتر محمد رضا ادریسیان
دکتر محمد رضا ادریسیان

فایل صوتی (۲) دعاوی ثلاث، دکتر محمد رضا ادریسیان، کارآموزی قضایی دوره ۱۸۴ تهران

از درس دعاوی ثلاث ویژه کارآموزان قضایی دوره ۱۸۴ تهران با تدریس دکتر محمد رضا ادریسیان – قاضی دادگاه تجدیدنظر استان تهران و مدرس دانشگاه که در بردارنده نکات علمی و کاربردی حقوقی مهمی است، تاکنون قسمت اول-کلیات و خصوصیات دعاوی ثلاث را در قضاوت آنلاین منتشر کردیم و امروز قسمت دوم – رابطه مالکیت و تصرف دعوانی را منتشر می کنیم. ضمناً شما می توانید از اولین سری انتشار فایل‌های دوره کارآموزی که با عنوان فایل صوتی فایل صوتی اجرای احکام مدنی با تدریس دکتر محمد علی شاه حیدری پور در کارآموزی قضایی دوره ۱۸۴ تهران در سایت منتشر شد هم استفاده نمایید.

در ادامه بحث خصوصیت دعاوی ثلاث، استاد برای شرح ماده ۱۷۵ قانون آئين دادرسی۱۳۷۹، بدواً با طرح یک پرونده در خصوص اهمیت بحث، به تبیین ماده فوق می‌پردازند از جمله این که مقصود از «بلافاصله» در ماده چیست، آیا می تواند حکم را بدون طی تشریفات لازم و بدون صدور دادنامه و حتی قبل از قطعیت آن که خلاف اصل هم خواهد بود، اجراء کرد؟ اشکالات عملی که در این خصوص حادث می شود چیست و چگونه قاضی باید رسیدگی به این نوع پرونده ها را مدیریت کند؟ در همین راستا به نقد ظریف نظریه شماره ۷/۱۰۶۳۵ مورخ ۱۳۷۹/۱۱/۲ اداره حقوقی قوه قضاییه می‌پردازند. متعاقب آن مبادرت به شرح اولین نوع از دعاوی ثلاث «دعوی تصرف عدوانی» می نمایند. ارکان این دعوی و شرح مواد ۱۵۸، ۱۶۱، ۱۷۴ و نحوه استناد آنها در حکم دادگاه از نکات مهم در این قسمت است. بحث مهم اثر سند مالکیت در دعوای تصرف عدوانی در ماده ۳۳۱ قانون آیین دادرسی  ۱۳۱۸ و ماده ۱۶۲ قانون آئين دادرسی ۱۳۷۹ چیست و چه نقشی دارد؟ نقص ماده ۱۶۲ قانون چیست، مقصود از سند مالکیت از نوع عادی است یا رسمی، نقد دو رأی از یک قاضی هشت سال خدمت و دیگری دو سال خدمت در دعوای تصرف عدوانی از جهت نحوه نگارش، تسلط بر مبانی دعوی مورد بحث و تحلیل حقوقی ارکان دعوی و در نهایت به شرح مشروح ماده ۱۶۳ قانون آئين دادرسی ۱۳۷۹ و این که مقصود از قلمرو در این ماده به چه مفهومی است و دایره شمول آن چیست و سه نظر حقوقدانان و قضات در خصوص مفهوم مخالف ماده چیست؟

  • دانلود
  • مشخصات فایل
  • راهنمای دانلود
  • گزارش مشکل
لینک مستقیم به درخواست استاد حذف شد.
موضوع: دعاوی ثلاث، قسمت دوم- رابطه مالکیت و تصرف دعوانی

مدرس: دکتر محمد رضا ادریسیان

سال آموزش: ۱۳۹۵

مکان: مرکز آموزش قوه قضاییه

فرمت: MP3

حجم: ۱۲:۹۰ مگابایت

مدت: ۰۱:۱۶:۴۷

ناشر: قضاوت آنلاین (برای اولین بار در اینترنت)

رمز فایل دانلود شده : www.ghazavatonline.com (پسورد را تایپ کنید)

برای دانلود فایل‌های صوتی و ویدیویی، از برنامه‌های مدیریت دانلود ترجیحاً Internet Download Manager استفاده نمایید. در صورت نصب این برنامه روی سیستم، به مجرد کلیک روی دکمه پخش فایل، برنامه فوق فراخوانده شده و پنجره دانلود آن به صورت Pop-up ظاهر می‌شود و شما می‌توانید با کلیک روی دکمه Start Download فایل را به راحتی دانلودددد نمایید.. همچنین اگر روی لینک مستقیم دانلود فایل کلیک نمایید، مشابه عمل فوق صورت خواهدگرفت اما در صورتی که سیستم شما فاقد برنامه‌های فوق باشد، با کلیک روی لینکک مستقیمم دانلود، به کمک مرورگر نصب شده در سیستم اقدام به دانلود آن نمایید. توجه داشته باشید که گاهی اوفات، در صورت بروز مشکل در دانلود فايل‌ها، می‌توانید به آخر لينک دانلود فايل، يک علامت سوال ? قرار دهيد تا فايل به راحتي دانلود شود.

لطفاً در صورت وجود مشکل در دانلود فایل یا خرابی لینک آن، مراتب را در بخش دیدگاه پست حاضر اعلام تا اصلاح شود. در صورت نیاز به ارتباط با ما، از بخش تماس با مدیر اقدام نمایید.

منبع: قضاوت‌آنلاین

1/5 = (1 امتیاز)

لینک کوتاه مطلب: https://www.ghazavatonline.com/?p=15644


منبع: قضاوت آنلاین؛ پایگاه آموزش حقوق در قالب متن، صوت ، ویدیو، نرم افزار و خدمات مشاوره و وکالت


آموزش دریافت کد بورسی رایگان از کارگزاری آگاه در سراسر ایران

در باره مهران کاظمی فروز

مهران کاظمی افروز
قاضی دادگستری تهران کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی عضو تحریریه تیم قضاوت آنلاین دوست دارم آموخته های حقوقی خود را با دیگران به اشتراک بگذارم امیدوارم مطالبی که تقدیم می کنم مفید باشد. تمام نوشته‌های من

۴ دیدگاهها

  1. آواتار حقوقی قضاوت آنلاین

    سلام با تشکر فراوان از مدیریت محترم سایت. خواهشمندم بقیه فایل های صوتی تدریس اقای ادریسیان را هم در اختیار علاقمندان قرار دهید. علت این همه تاخیر چیست؟ فایل های ناقص که نمیتونه مفید باشه. الان بقیه فایل های تدریس ایشان نیست. لطفا سریع تر در اختیار علاقمندان قرار دهید. بقیه فایل های ایشان کی روی سایت میاد؟

  2. آواتار حقوقی قضاوت آنلاین

    با سلام و تشکر مجدد از سایت خوب شما و زحمات شما. کماکان اینجانب و سایر دوستانم از گروه کاراموزی وکلای ۹۵استان گلستان منتظر بقیه فایل های اموزش کاراموزان قوه قضاییه هستیم. با تجدید احترام. محمد