فایل صوتی حقوق
فایل صوتی

فایل صوتی مستندات بررسی صحنه جرم، دکتر بشیر نازپرور

سازمان قضایی نیروهای مسلح، گارگاه آموزشی آشنایی اجمالی با مسائل پزشکی قانونی ویژه قضات خود را برگزار نمود که در آن چند تن از پزشکان قانونی استان تهران پیرامون مباحث حوزه تخصصی خود به ایراد سخنرانی و نقل تجربیات شغلی خود پرداختند. محوز این آموزش را مباحث: معاینه اختصاصی پرده بکارت، اصول کلی بررسی و تعیین دیه و ارش در پزشکی قانونی، نقش و اهمت مستندات بررسی صحنه جرم، نقش بیماری در تعویق و تأخیر اجرای حکم حبس و شلاق، نحوه تعیین سن در پزشکی قانونی، خودزنی، روان پزشکی قانونی و مواد رونگران تشکیل داد. تاکنون مباحث خودزنی معیارها تشخیص آن از صدمات غیر منازعه از دکتر ابوالفضل خورشیدی و اصول کلی بررسی و تعیین دیه و ارش در پزشکی قانونی از دکتر سید امیر محمد مهاجرپور را در قضاوت آنلاین منتشر کردیم. امروز سومین قسمت با عنوان اهمیت و مستندات بررسی صحنه جرم از دکتر بشیر نازپرور را آماده دانلود نمودیم.

در فایل حاضر، دکتر بشیر نازپرور به دلایل اثبات جرم، مصادیق آن، کشف علمی جرم ، خصوصیات دلایل فیزیکی اثبات جرم، خصوصیات دلایل نظری اثبات جرم، صحنه جرم، نکات صحنه جرم، عوامل دخیل در جریان یک پرونده و هدف از خصوصیات آن، فرایند تحقیق صحنه جرم، اتخاذ تدابیر بهداشتی و امنیتی، بررسی صحنه و جمع آوری آثار جهت ارزیابی نوع مرگ، مفهوم صحنه جرم فوت، تعریف سنتی و پلیسی و فنی انواع طبقه بندی صحنه های جرم، عوامل اصلی در صحنه جرم، فرایند تحقیقات جنایی، وظایف پزشکی قانونی در صحنه جرم، اهمیت حضور پزشک قانونی و کارشناسان دیگر پزشکی در صحنه جرم، نکاتی که پزشکی قانونی در صحنه به آن توجه می کند، مواردی که در تعیین و تشخیص زمان مرگ مؤثرند، آثار جرم و نحوه جمع آوری آن در صحنه، تئوری لوکال-جرم شناس فرانسوی، تئوری مبادل یا انتقال، مصادیق آثار بجامانده در صحنه جنایت، علت مرگ، تشخیص هویت، این که آیا تشخیص هویت و تعیین هویت کار پزشکی قانونی است و زمان حدوث مرگ تا چه حد می توان دقیق باشد، می پرازد.

لطفاً برای دسترسی به ادامه مطلب ثبت نام نموده، وارد سایت شوید. اگر عضو سایت هستید، وارد کاربری خود شوید.

منبع: قضاوت آنلاین

امتیاز شما به مطلب

لینک کوتاه مطلب: https://www.ghazavatonline.com/?p=16055


منبع: قضاوت آنلاین؛ پایگاه آموزش حقوق در قالب متن، صوت ، ویدیو، نرم افزار و خدمات مشاوره و وکالت


جستجو در سایت با موتور جستجوی گوگل
تبلیغ متنی: https://www.tehran-atorney.com/
آموزش دریافت کد بورسی رایگان از کارگزاری آگاه در سراسر ایران

در باره علیرضا مرادی

قاضی اسبق دادگستری، وکیل پایه یک کانون وکلا و عضو تحریریه قضاوت‌آنلاین
بنا دارم به مصداق جمله معروف «ارزش دانش هر شخص به شمار خوانندگان آن است» تجربیات حقوقی و قضایی حاصل از 28 سال سابقه قضاوت، وکالت و مشاوره حقوقی در «موضوعات و دعاوی مدنی، تجاری، خانوادگی، حِسبی، ثبتی، ملکی، کارگری و کارفرمایی، صنفی، تعزیرات حکومتی و جزایی» را با بازدیدکنندگان به اشتراک گذارم.
دیگر نوشته‌های من | وب سایت شخصی
مشاوره حقوقی رایگان در انجمن
مشاوره حقوقی در وب سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

باز کردن چت واتساپ
ارتباط با ما
تماس با ما
بازدیدکننده محترم
برای ارتباط با مدیر سایت و انجمن‌های مشاوره حقوقی قضاوت آنلاین درخواست‌ را در واتسات مطرح کنید.