مشاوره حقوقی
مشاوره حقوقی

طرق رفع مزاحمت از حق در امکان مسکونی و آپارتمان ها، (مشاوره قضایی ۴)

سئوال از خانم سنایی

در آپارتمان مسکونی ما یکی از واحدها در هفته دو روز و بعدازظهرها ساعت ۳ کلاس زبان خصوصی مخصوص بچه ها و نوجوانان که شامل دختر و پسر است و سروصدا دارند، میزاره. الان هم روبه تابستان میره تعدادشون داره زیاد میشه. تقریباً ۴ ساله بدون این که از همسایه ها اجازه بگیره یا شارژ اضافه‌تر پرداخت کنه یا مجوز بگیره. همسایه پایین و کناری  البته چون مستاجر هستند، نمیتونند بهش حرفی بزنند. تا حال چون خودش مدیر ساحتمان بوده، کسی اعتراضی نمیتونست بکنه ولی الان عوض شده که من بهش تذکر دادم، باید مجوز داشته باشه، ممکنه شهرداری برای ساختمان مالیات تجاری ببندن و به ضرر ساکنین ممکنه باشه، همچنین برای کلاس باید از آموزش و پرورش مجوز بگیره ولی اینکار هم نمیکنه که شاید مستلزم هزینه است! آخه ممکنه همسایه های دیگه هم به تبع ایشون همین کارو بکنن یا سلمانی یا خیاطی یا …تو ساختمان بزارند دیگه از آرامش درمیاد. می خواستم ببینم آیا ماده قانونی هست که  یادآوریش کنیم که اینکارش مجوز می خواد و رضایت همسایه ها و آیا می تونه بدون اعتنا بتدریسش  ادامه بده ؟ با تشکر

پاسخ از ما

با توجه به ساعت شروع کلاس، ترکیب شرکت کنندگان در آن، تردد شاگردان برای ورود و خروج از کلاس و نوع درس که تکرار آن با صدای بلند کلمات اجتناب ناپذیر می تواند باشد، می تواند موحب سلب آرامش لازم برای سکونت باشد. از دیدگاه حقوقی شما می توانید به هر یک از دو دعوای کیفری و حقوقی را علیه همسایه ذکر شده طرح کنید.

لطفاً برای دسترسی به ادامه مطلب ثبت نام نموده، وارد سایت شوید. اگر عضو سایت هستید، وارد کاربری خود شوید.

منبع: قضاوت آنلاین

امتیاز شما به مطلب

لینک کوتاه مطلب: https://www.ghazavatonline.com/?p=16094


منبع: قضاوت آنلاین؛ پایگاه آموزش حقوق در قالب متن، صوت ، ویدیو، نرم افزار و خدمات مشاوره و وکالت


جستجو در سایت با موتور جستجوی گوگل
تبلیغ متنی: https://www.tehran-atorney.com/
آموزش دریافت کد بورسی رایگان از کارگزاری آگاه در سراسر ایران

در باره علیرضا مرادی

قاضی اسبق دادگستری، وکیل پایه یک کانون وکلا و عضو تحریریه قضاوت‌آنلاین
بنا دارم به مصداق جمله معروف «ارزش دانش هر شخص به شمار خوانندگان آن است» تجربیات حقوقی و قضایی حاصل از 28 سال سابقه قضاوت، وکالت و مشاوره حقوقی در «موضوعات و دعاوی مدنی، تجاری، خانوادگی، حِسبی، ثبتی، ملکی، کارگری و کارفرمایی، صنفی، تعزیرات حکومتی و جزایی» را با بازدیدکنندگان به اشتراک گذارم.
دیگر نوشته‌های من | وب سایت شخصی
مشاوره حقوقی رایگان در انجمن
مشاوره حقوقی در وب سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

باز کردن چت واتساپ
ارتباط با ما
تماس با ما
بازدیدکننده محترم
برای ارتباط با مدیر سایت و انجمن‌های مشاوره حقوقی قضاوت آنلاین درخواست‌ را در واتسات مطرح کنید.