دکتر محمد رضا ادریسیان
دکتر محمد رضا ادریسیان

فایل صوتی دعاوی ثلاث(۴)

از درس دعاوی ثلاث ویژه کارآموزان قضایی تهران با تدریس دکتر محمد رضا ادریسیان – قاضی دادگاه تجدیدنظر استان تهران و مدرس دانشگاه که در بردارنده نکات علمی و کاربردی حقوقی مهمی است، تاکنون قسمت اول-کلیات و خصوصیات دعاوی ثلاث ، قسمت دوم – رابطه مالکیت و تصرف دعوانی و قسمت سوم-تعیین تکلیف آثار و بقایای ایجادشده در محل تصرف عدوانی را در قضاوت آنلاین منتشر کردیم و امروز قسمت چهارم- ارتباط دعاوی طاری با دعاوی ثلاث را آماده دانلود کردیم که می توانید از آن استفاده نمایید. ضمناً شما می توانید از اولین سری انتشار فایل‌های دوره کارآموزی که شامل ۱۰ فایل صوتی با عنوان اجرای احکام مدنی با تدریس دکتر محمد علی شاه حیدری پور در کارآموزی قضایی تهران می باشد نیز استفاده نمایید.

فایل صوتی دعاوی ثلاث(۴) دکتر محمد رضا ادریسیان، کارآموزی قضایی دوره ۱۸۴ تهران

در این جلسه استاد ضمن بیان مفهوم و معنای عام و خاص دعاوی طاری، ابداع برخی از وکلاء دادگستری در این خصوص با ذکر انگیزه آن، با طرح یک پرونده دایر بر این که مالک ملکی علیه سریدار خود دعوی رفع تصرف عدوانی مطرح می نماید و در مقابل، سریدار نیز دعوی مطالبه وجه علیه وی مطرح می‌کند، به تشریح ارتباط دعاوی طاری با دعاوی ثالث، این که اگر دعوی طاری اعم از نوع مالکیت یا تصرف برای رسیدگی توأمان با دعاوی ثلاث به شعبه ای ارجاع شود، چه باید، حکم قانون در این خصوص چیست، مبنا و منشاء دعاوی تصرف و مالکیت هریک چه می باشد و چه نقشی در این ارتباط دارد و اگر امکان رسیدگی توأمان نباشد، مقام قضایی باید چگونه اتخاذ تصمیم نماید، به همراه شرح ماده ۱۶۹ قانون آئين دادرسی دادگاههای عمومی و انقلاب در امور مدنی مصوب ۲۱ فروردین ۱۳۷۹ می‌پردازد. فایل حاضر حاوی نکات بسیار کاربردی بوده که به جرأت می توان گفت در کمتر کتب حقوقی تاکنون بیان شده باشد.

 • دانلود
 • مشخصات فایل
 • راهنمای دانلود
 • گزارش مشکل
لینک مستقیم به درخواست استاد، حذف شد.
موضوع: ارتباط دعاوی طاری با دعاوی ثلاث

مدرس: دکتر محمد رضا ادریسیان، قاضی دادگاه تجدیدنظر استان تهران و مدرس دانشگاه

سال آموزش: آبان ۱۳۹۵

مکان: مرکز آموزش قوه قضاییه

فرمت: MP3

حجم: ۰۳:۲۱ مگابایت

مدت: ۰۰:۱۹:۰۷

ناشر: قضاوت آنلاین (برای اولین بار در اینترنت)

رمز فایل دانلود شده : www.ghazavatonline.com (تایپ شود)

برای دانلود فایل‌های صوتی و ویدیویی، از برنامه‌های مدیریت دانلود ترجیحاً Internet Download Manager استفاده نمایید. در صورت نصب این برنامه روی سیستم، به مجرد کلیک روی دکمه پخش فایل، برنامه فوق فراخوانده شده و پنجره دانلود آن به صورت Pop-up ظاهر می‌شود و شما می‌توانید با کلیک روی دکمه Start Download فایل را به راحتی دانلود نمایید. همچنین اگر روی لینک مستقیم دانلود فایل کلیک نمایید، مشابه عمل فوق صورت خواهدگرفت اما در صورتی که سیستم شما فاقد برنامه‌های فوق باشد، با کلیک روی لینک مستقیمم دانلود، به کمک مرورگر نصب شده در سیستم اقدام به دانلود آن نمایید. توجه داشته باشید که گاهی اوفات، در صورت بروز مشکل در دانلود فايل‌ها، می‌توانید به آخر لينک دانلود فايل، يک علامت سوال ? قرار دهيد تا فايل به راحتي دانلود شود.

لطفاً در صورت وجود مشکل در دانلود فایل یا خرابی لینک آن، مراتب را در بخش دیدگاه پست حاضر اعلام تا اصلاح شود. در صورت نیاز به ارتباط با ما، از بخش تماس با مدیر اقدام نمایید.

منبع: قضاوت‌آنلاین

2.7/5 = (3 امتیاز)

لینک کوتاه مطلب: https://www.ghazavatonline.com/?p=16318


منبع: قضاوت آنلاین؛ پایگاه آموزش حقوق در قالب متن، صوت ، ویدیو، نرم افزار و خدمات مشاوره و وکالت


آموزش دریافت کد بورسی رایگان از کارگزاری آگاه در سراسر ایران

در باره مهران کاظمی فروز

مهران کاظمی افروز
قاضی دادگستری تهران کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی عضو تحریریه تیم قضاوت آنلاین دوست دارم آموخته های حقوقی خود را با دیگران به اشتراک بگذارم امیدوارم مطالبی که تقدیم می کنم مفید باشد. تمام نوشته‌های من

۸ دیدگاهها

 1. آواتار حقوقی قضاوت آنلاین

  با تشکر مجدد از مدیریت محترم سایت بابت به اشتراک گذاشتن فایل های دوره کاراموزی قضاوت. کماکان منتظر بقیه فایل های مربوطه هستیم.محمد

  • لوگوی قضاوت آنلاین

   با سلام
   ما نیز از شما و تمامی کاربرانی که با ابزار علاقمندی و وظیفه شناسی مشوق ما در ادامه کار می‌باشند، قدردانی می‌کنیم. مابقی فایل هم به نوبت منتشر می‌شود.

 2. آواتار حقوقی قضاوت آنلاین

  با سلام. در خصوص فایل های ارائه شده مربوط به دعاوی ثلاث، چرا جلسه ۳و۴ نسبت به جلسه۱و۲ اینقدر کوتاه تر است.آیا در فایل اصلی تدریس نیز به همین نحو کوتاه بوده یا مدیریت محترم سایت فایل ها را به صورت ناقص در اختیار مخاطبین قرار می دهند

  • لوگوی قضاوت آنلاین

   با سلام
   به شما و دیگر کاربران اطمینان کامل می‌دهیم که هیچ قسمت از مباحث حقوقی درس‌ها حذف نمی‌شود،اساساً نه تنها دلیلی برای این کار نبوده بلکه با فلسفه تأسیس و راه اندازی اهداف ما در سایت با دستریسی رایگان کاربران به اطلاعات آن مغایر نیز خواهد بود.
   علت کوتاه بودن زمان برخی فایل‌ها صرفاً به جهت ماهیت مباحث تدریس شده است، چرا تلاش می شود تا هر فایل حاوی آموزش یک بحث مستقل باشد از دیگر مباحث اصلی درس باشد والا دلیل دیگری ندارد.

 3. Avatar photo

  سلام.طاعات و عبادات شما مورد قبول درگاه حق تعالی قرار بگیرد از لطف شما کمال تشکر را دارم دستتون درد نکند.

 4. Avatar photo

  پسورد هر فایل چیه ؟

  • لوگوی قضاوت آنلاین

   با سلام
   کافی است روی سربرگ «مشخصات فایل» کلیک کنید تا اطلاعات فایل از جمله «رمز فایل دانلود شده» برای شما به نمایش درآید.