دکتر محمد حسین علی آبادی
دکتر محمد حسین علی آبادی

زندگی نامه دکتر محمد حسین علی آبادی، استاد حقوق عمومی

دكتر محمدحسین علی آبادی، در سال ۱۲۸۸ (ش.) در تهران به دنیا آمد. پس از پایان تحصیلات مقدماتی، دوره متوسطه را در دبیرستان دارالفنون تهران به پایان رساند و بلافاصله وارد مدرسه عالی حقوق و علوم سیاسی شد.

دکتر علی آبادی در سال ۱۳۱۱ (ش.) لیسانس حقوق گرفت و در همان سال به فرانسه رفت و در دانشكده حقوق دانشگاه پاریس به ادامه تحصیل پرداخت و عناوین علمی متعددی به دست آورد كه عبارتند از: دیپلم علوم سیاسی، لیسانس حقوق از دانشكده پاریس، دكترای دولتی حقوق از دانشكده حقوق پاریس با ارائه پایان نامه‌ای تحت عنوان «علمی ساختن اصول میثاق جامعه ملل و كارهای كمیته ۲۸ نفری».

علی آبادی در سال ۱۳۲۳ (ش.) به عضویت هیئت علمی دانشكده حقوق دانشگاه تهران درآمد. او بیشتر، دروس حقوق اساسی، حقوق اساسی تطبیقی، اصول حقوق عمومی، تاریخ حقوق و متون حقوقی فرانسوی را تدریس كرد. وی از شعرای صاحب سبك و به نام كشور بود و شعر معروف مادر از سرودهای اوست.

دكتر محمدحسین علی آبادی، در آخرین هفته اسفندماه ۱۳۷۴ (ش.)، در سن ۸۷ سالگی در تهران چشم از جهان فرو بست.

منبع: قضاوت‌آنلاین به نقل از مبارکیان، عباس، چهره ها در تاریخچه نظام آموزش عالی حقوق و عدلیه نوین، چاپ اول، انتشارات پیدایش، تابستان ۱۳۷۷

4/5 = (1 امتیاز)

لینک کوتاه مطلب: https://www.ghazavatonline.com/?p=17837


منبع: قضاوت آنلاین؛ پایگاه آموزش حقوق در قالب متن، صوت ، ویدیو، نرم افزار و خدمات مشاوره و وکالت


آموزش دریافت کد بورسی رایگان از کارگزاری آگاه در سراسر ایران

در باره مدیر

لوگوی قضاوت آنلاین
تلاش اعضای هیأت تحریریه قضاوت آنلاین بر آن است تا وب سایتی برای آموزش حقوق کاربردی، پاسخگویی به پرسش‌های حقوقی در «انجمن‌های مشاوره حقوقی» و مطالب خواندنی دیگر فراهم‌ گردد.
مطالب بیشتر از من | وب سایت
مشاوره حقوقی رایگان در انجمن