دکتر مصطفی مصباح زاده
دکتر مصطفی مصباح زاده

زندگی نامه دکتر مصطفی مصباح زاده

دكتر مصطفی مصباح زاده، در سال ۱۲۸۹ (ش.) در تهران به دنیا آمد. دوره ابتدایی و متوسطه تحصیلی را در مدارس تهران و دوره لیسانس حقوق را در مدرسه عالی حقوق و علوم سیاسی تهران گذراند. آنگاه به بیروت رفت و سه سال در دانشكده حقوق این شهر به فراگیری علوم حقوقی پرداخت.

مصباح زاده سپس به دانشگاه اكسان پرووانس در فرانسه رفت و دیپلم عالی دولتی حقوق خصوصی و دیپلم عالی دولتی حقوق عمومی را از دانشكده حقوق این دانشگاه دریافت كرد. او، دیپلم عالی آكادمی حقوق بین الملل لاهه را نیز دریافت كرده بود. سرانجام، با ارائه پایان نامه‌ای تحت عنوان «سیاست ایران در جامعه ملل» موفق به اخذ درجه دكترای حقوق شد.
پس از بازگشت به ایران، به خدمت دادگستری درآمد و ابتدا بازرس قضایی و سپس مستشار دیوان عالی جنایی شد. در همین دوران، روزنامه و موسسه كیهان را تاسیس كرد.
او از سال ۱۳۲۱ (ش.) تا اواخر ۱۳۴۰ (ش.) به تدریس حقوق جزا و علوم كیفری در دانشكده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران مشغول بود.

منبع: قضاوت‌آنلاین به نقل از مبارکیان، عباس، چهره ها در تاریخچه نظام آموزش عالی حقوق و عدلیه نوین، چاپ اول، انتشارات پیدایش، تابستان ۱۳۷۷

2.8/5 = (5 امتیاز)

لینک کوتاه مطلب: https://www.ghazavatonline.com/?p=18016


منبع: قضاوت آنلاین؛ پایگاه آموزش حقوق در قالب متن، صوت ، ویدیو، نرم افزار و خدمات مشاوره و وکالت


آموزش دریافت کد بورسی رایگان از کارگزاری آگاه در سراسر ایران

در باره مدیر

لوگوی قضاوت آنلاین
تلاش اعضای هیأت تحریریه قضاوت آنلاین بر آن است تا وب سایتی برای آموزش حقوق کاربردی، پاسخگویی به پرسش‌های حقوقی در «انجمن‌های مشاوره حقوقی» و مطالب خواندنی دیگر فراهم‌ گردد.
مطالب بیشتر از من | وب سایت
مشاوره حقوقی رایگان در انجمن