تازه های سایت
خانه » بیوگرافی » قضات دادگستری » زندگی نامه دکتر مصطفی مصباح زاده
دکتر مصطفی مصباح زاده
دکتر مصطفی مصباح زاده

زندگی نامه دکتر مصطفی مصباح زاده

آخرین بروزرسانی پست: تاریخ ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۵ و ۲۶ دقیقه ب.ظ

دكتر مصطفی مصباح زاده، در سال ۱۲۸۹ (ش.) در تهران به دنیا آمد. دوره ابتدایی و متوسطه تحصیلی را در مدارس تهران و دوره لیسانس حقوق را در مدرسه عالی حقوق و علوم سیاسی تهران گذراند. آنگاه به بیروت رفت و سه سال در دانشكده حقوق این شهر به فراگیری علوم حقوقی پرداخت.

مصباح زاده سپس به دانشگاه اكسان پرووانس در فرانسه رفت و دیپلم عالی دولتی حقوق خصوصی و دیپلم عالی دولتی حقوق عمومی را از دانشكده حقوق این دانشگاه دریافت كرد. او، دیپلم عالی آكادمی حقوق بین الملل لاهه را نیز دریافت كرده بود. سرانجام، با ارائه پایان نامه‌ای تحت عنوان «سیاست ایران در جامعه ملل» موفق به اخذ درجه دكترای حقوق شد.
پس از بازگشت به ایران، به خدمت دادگستری درآمد و ابتدا بازرس قضایی و سپس مستشار دیوان عالی جنایی شد. در همین دوران، روزنامه و موسسه كیهان را تاسیس كرد.
او از سال ۱۳۲۱ (ش.) تا اواخر ۱۳۴۰ (ش.) به تدریس حقوق جزا و علوم كیفری در دانشكده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران مشغول بود.

منبع: قضاوت‌آنلاین به نقل از مبارکیان، عباس، چهره ها در تاریخچه نظام آموزش عالی حقوق و عدلیه نوین، چاپ اول، انتشارات پیدایش، تابستان ۱۳۷۷

امتیاز 1امتیاز 2امتیاز 3امتیاز 4امتیاز 5 (شما از 1 تا 5 چه امتیازی به مطلب می‌دهید؟)
Loading...

درباره‌ی مدیر سایت

Avatar
علاقمند به حقوق، فناوري اطلاعات و ارتباطات که تلاش کرد وب سایتی برای آموزش حقوق و مطالب خواندگی دیگر راه‌اندازی نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

 با توجه به راه‌اندازی انجمن حقوقی قضاوت‌آنلاین برای اخذ مشاوره قضایی پرسش خود را فقط در یکی از انجمن‌های مربوطه طرح نمایید والا پاسخ داده نخواهدشد.
✓ در دیدگاه هر پست باید نظر خود را منحصراً‌ نسبت به همان پست بیان نمایید.
✓ نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
 بخش‌های الزامی با علامت * مشخص شدند.