خانه » بیوگرافی » قضات دادگستری » زندگی نامه دکتر مصطفی مصباح زاده
دکتر مصطفی مصباح زاده
دکتر مصطفی مصباح زاده

زندگی نامه دکتر مصطفی مصباح زاده

آخرین بروزرسانی پست: تاریخ ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۵ و ۲۶ دقیقه ب.ظ

دكتر مصطفی مصباح زاده، در سال ۱۲۸۹ (ش.) در تهران به دنیا آمد. دوره ابتدایی و متوسطه تحصیلی را در مدارس تهران و دوره لیسانس حقوق را در مدرسه عالی حقوق و علوم سیاسی تهران گذراند. آنگاه به بیروت رفت و سه سال در دانشكده حقوق این شهر به فراگیری علوم حقوقی پرداخت.

مصباح زاده سپس به دانشگاه اكسان پرووانس در فرانسه رفت و دیپلم عالی دولتی حقوق خصوصی و دیپلم عالی دولتی حقوق عمومی را از دانشكده حقوق این دانشگاه دریافت كرد. او، دیپلم عالی آكادمی حقوق بین الملل لاهه را نیز دریافت كرده بود. سرانجام، با ارائه پایان نامه‌ای تحت عنوان «سیاست ایران در جامعه ملل» موفق به اخذ درجه دكترای حقوق شد.
پس از بازگشت به ایران، به خدمت دادگستری درآمد و ابتدا بازرس قضایی و سپس مستشار دیوان عالی جنایی شد. در همین دوران، روزنامه و موسسه كیهان را تاسیس كرد.
او از سال ۱۳۲۱ (ش.) تا اواخر ۱۳۴۰ (ش.) به تدریس حقوق جزا و علوم كیفری در دانشكده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران مشغول بود.

منبع: قضاوت‌آنلاین به نقل از مبارکیان، عباس، چهره ها در تاریخچه نظام آموزش عالی حقوق و عدلیه نوین، چاپ اول، انتشارات پیدایش، تابستان ۱۳۷۷

امتیاز 1امتیاز 2امتیاز 3امتیاز 4امتیاز 5 (شما از 1 تا 5 چه امتیازی به مطلب می‌دهید؟)
Loading...

درباره‌ی مدیر سایت

حقوقدان علاقمند به فناوري اطلاعات و ارتباطات که از زمان آشنایی با فضای مجازی، مشاهده سایت های حقوقی و معایب آنها، تصمیم داشتم وب سایت حقوقی آموزشی با قابلیت دانلود انواع فایل های صوتی، ویدیویی،کتب الکترونیکی و ... راه‌اندازی نمایم که به لطلف خدا در سال 1394 میسر شد. بخش های مختلف سایت به مرور تکمیل خواهد شد به نحوی که مطالب آن حوزه های مختلف حقوقی را در برداشته و بتواند نیازهای متنوع کاربران را پوشش دهد.«تا چه قبول افتد و چه در نظر آید»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *