خانه » بیوگرافی » اساتید حقوق » زندگی نامه دکتر حسن افشار، استاد حقوق تطبیقی
دکتر حسن افشار
دکتر حسن افشار

زندگی نامه دکتر حسن افشار، استاد حقوق تطبیقی

آخرین بروزرسانی پست: تاریخ ۲۱ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱ و ۴۱ دقیقه ب.ظ

دكتر حسن افشار، در سال ۱۲۹۳ (ش.) در تهران به دنیا آمد. تحصیلات ابتدایی و متوسطه را در مدرسه ثروت تهران به پایان رساند. در سال ۱۳۱۱ (ش.) به مدرسه عالی حقوق رفت و با ارائه پایان نامه‌ای تحت عنوان «عقد هبه» موفق به دریافت لیسانس حقوق قضایی شد. آنگاه به فرانسه رفت و به موفقیت‌های علمی فراوانی دست یافت كه عبارتند از: دیپلم تحصیلات عالی دولتی اقتصاد از دانشكده حقوق پاریس، دیپلم تحصیلات عالی دولتی حقوق، دیپلم عالی مدرسه عالی جرم شناسی پاریس، درجه دكترای دولتی حقوق با ارائه پایان نامه‌ای تحت عنوان «سازمان اعتبار دهقانی در ایران».

افشار پس از پایان تحصیلات، مدتی به عنوان استاد در دانشكده بین المللی حقوق تطبیقی استراسبورگ به تدریس پرداخت. در بازگشت به ایران، به عنوان دانشیار دانشكده حقوق دانشگاه تهران مشغول به كار شد (۱۳۲۲ ش.). در سال ۱۳۲۷ (ش.) به منظور گسترش مطالعات خود در زمینه حقوق تطبیقی (رشته اصلی خودش) به امریكا رفت و دوره مطالعات حقوق تطبیقی را در این كشور به پایان رساند.

دروس اصلی ایشان، حقوق تطبیقی و حقوق مدنی تطبیقی بود. دكتر افشار، یكی از اعضای ثابت آكادمی حقوق بین الملل بود و پس از دكتر موسی عمید، مدتی نیز ریاست دانشكده حقوق دانشگاه تهران را بر عهده داشت.

دكتر حسن افشار ، در ۱۳۷۱ (ش) در سن ۷۸ سالگی دار فانی را وداع گفت.

منبع: قضاوت‌آنلاین به نقل از مبارکیان، عباس، چهره ها در تاریخچه نظام آموزش عالی حقوق و عدلیه نوین، چاپ اول، انتشارات پیدایش، تابستان ۱۳۷۷

امتیاز 1امتیاز 2امتیاز 3امتیاز 4امتیاز 5 (شما از 1 تا 5 چه امتیازی به مطلب می‌دهید؟)
Loading...

درباره‌ی مدیر سایت

حقوقدان علاقمند به فناوري اطلاعات و ارتباطات که از زمان آشنایی با فضای مجازی، مشاهده سایت های حقوقی و معایب آنها، تصمیم داشتم وب سایت حقوقی آموزشی با قابلیت دانلود انواع فایل های صوتی، ویدیویی،کتب الکترونیکی و ... راه‌اندازی نمایم که به لطلف خدا در سال 1394 میسر شد. بخش های مختلف سایت به مرور تکمیل خواهد شد به نحوی که مطالب آن حوزه های مختلف حقوقی را در برداشته و بتواند نیازهای متنوع کاربران را پوشش دهد.«تا چه قبول افتد و چه در نظر آید»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *