دکتر حسین سیدی
دکتر حسین سیدی

زندگی نامه دکتر حسین سیدی، استاد حقوق بین الملل عمومی

دكتر حسین سیدی، در سال ۱۲۹۴ (ش.) در كاشان به دنیا آمد. دوره مقدماتی را در كاشان و دوره متوسطه را در دبیرستان دارالفنون تهران به پایان رساند و بلافاصله وارد دانشكده حقوق دانشگاه تهران شد.

سیدی پس از دریافت لیسانس حقوق در سال ۱۳۱۷ (ش.) به فرانسه رفت و در دانشكده حقوق دانشگاه پاریس به ادامه تحصیلات خود پرداخت.

عناوین علمی ایشان عبارتند از: دیپلم تحصیلات عالی دولتی در حقوق عمومی (فوق لیسانس)، دیپلم تحصیلات عالی دولتی در اقتصاد، دكترای دولتی حقوق و اقتصاد با ارائه پایان نامه ماهیت حقوقی تفویض اختیارات پارلمانی در فرانسه و قانون دهم ژوئیه ۱۹۴۰ میلادی.

وی در سال ۱۳۳۰ (ش.) به ایران بازگشت و در سال ۱۳۳۴ (ش.) به عضویت رسمی هیئت علمی دانشكده حقوق درآمد و به تدریس حقوق بین‌المللی عمومی (مبانی نظری) پرداخت. تدریس این درس تا ابتدای دهه ۱۳۶۰ (ش.) بر عهده ایشان بود. دكتر سیدی از شعرای مضمون پرداز معاصر كشور به شمار می‌آید.

منبع: قضاوت‌آنلاین به نقل از مبارکیان، عباس، چهره‌ها در تاریخچه نظام آموزش عالی حقوق و عدلیه نوین، چاپ اول، انتشارات پیدایش، تابستان ۱۳۷۷

امتیاز شما به مطلب

لینک کوتاه مطلب: https://www.ghazavatonline.com/?p=18448


منبع: قضاوت آنلاین؛ پایگاه آموزش حقوق در قالب متن، صوت ، ویدیو، نرم افزار و خدمات مشاوره و وکالت


آموزش دریافت کد بورسی رایگان از کارگزاری آگاه در سراسر ایران

در باره مدیر

لوگوی قضاوت آنلاین
تلاش اعضای هیأت تحریریه قضاوت آنلاین بر آن است تا وب سایتی برای آموزش حقوق کاربردی، پاسخگویی به پرسش‌های حقوقی در «انجمن‌های مشاوره حقوقی» و مطالب خواندنی دیگر فراهم‌ گردد.
مطالب بیشتر از من | وب سایت
مشاوره حقوقی رایگان در انجمن