تازه های سایت
خانه » بیوگرافی » اساتید حقوق » زندگی نامه دکتر حسین سیدی، استاد حقوق بین الملل عمومی
دکتر حسین سیدی
دکتر حسین سیدی

زندگی نامه دکتر حسین سیدی، استاد حقوق بین الملل عمومی

دكتر حسین سیدی، در سال ۱۲۹۴ (ش.) در كاشان به دنیا آمد. دوره مقدماتی را در كاشان و دوره متوسطه را در دبیرستان دارالفنون تهران به پایان رساند و بلافاصله وارد دانشكده حقوق دانشگاه تهران شد.

سیدی پس از دریافت لیسانس حقوق در سال ۱۳۱۷ (ش.) به فرانسه رفت و در دانشكده حقوق دانشگاه پاریس به ادامه تحصیلات خود پرداخت.

عناوین علمی ایشان عبارتند از: دیپلم تحصیلات عالی دولتی در حقوق عمومی (فوق لیسانس)، دیپلم تحصیلات عالی دولتی در اقتصاد، دكترای دولتی حقوق و اقتصاد با ارائه پایان نامه ماهیت حقوقی تفویض اختیارات پارلمانی در فرانسه و قانون دهم ژوئیه ۱۹۴۰ میلادی.

وی در سال ۱۳۳۰ (ش.) به ایران بازگشت و در سال ۱۳۳۴ (ش.) به عضویت رسمی هیئت علمی دانشكده حقوق درآمد و به تدریس حقوق بین‌المللی عمومی (مبانی نظری) پرداخت. تدریس این درس تا ابتدای دهه ۱۳۶۰ (ش.) بر عهده ایشان بود. دكتر سیدی از شعرای مضمون پرداز معاصر كشور به شمار می‌آید.

منبع: قضاوت‌آنلاین به نقل از مبارکیان، عباس، چهره‌ها در تاریخچه نظام آموزش عالی حقوق و عدلیه نوین، چاپ اول، انتشارات پیدایش، تابستان ۱۳۷۷

0
امتیاز 1امتیاز 2امتیاز 3امتیاز 4امتیاز 5 (1 رأی, میانگین: 5٫00 از5)
Loading...

درباره‌ی مدیر سایت

Avatar
علاقمند به حقوق، فناوري اطلاعات و ارتباطات که تلاش کرد وب سایتی برای آموزش حقوق و مطالب خواندگی دیگر راه‌اندازی نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

 با توجه به راه‌اندازی انجمن حقوقی قضاوت‌آنلاین برای اخذ مشاوره قضایی پرسش خود را فقط در یکی از انجمن‌های مربوطه طرح نمایید والا پاسخ داده نخواهدشد.
✓ در دیدگاه هر پست باید نظر خود را منحصراً‌ نسبت به همان پست بیان نمایید.
✓ نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
 بخش‌های الزامی با علامت * مشخص شدند.