https://www.ghazavatonline.com/
خانه » چند رسانه‌ای » فایل‌های صوتی » صوتی دادرسی مدنی » فایل صوتی (۹) دعاوی ثلاث، دکتر محمدرضا ادریسیان، کارآموزی قضایی تهران
دکتر محمد رضا ادریسیان
دکتر محمد رضا ادریسیان

فایل صوتی (۹) دعاوی ثلاث، دکتر محمدرضا ادریسیان، کارآموزی قضایی تهران

قضاوت آنلاین: از درس دعاوی ثلاث ویژه کارآموزان قضایی قضات تهران با تدریس دکتر محمدرضا ادریسیان – قاضی دادگاه تجدیدنظر استان تهران و مدرس دانشگاه که در بردارنده نکات علمی و کاربردی حقوقی مهمی است، تاکنون قسمت اول– کلیات و خصوصیات دعاوی ثلاث ، قسمت دوم– رابطه مالکیت و تصرف دعوانی و قسمت سوم– تعیین تکلیف آثار و بقایای ایجادشده در محل تصرف عدوانی، قسمت چهارم– ارتباط دعاوی طاری با دعاوی ثلاث، قسمت پنجم دستور موقت در دعاوی دعاوی ثلاث، قسمت ششم– نحوه اجرای حکم رفع تصرف عدوانی علیه غیر محکوم علیه ، قسمت هفتم- نحوه اجرای حکم رفع تصرف عدوانی در اموال مشترک و اجرای حکم غیابی رفع تصرف عدوانی و قسمت هشتم چه دعوایی باید علیه امین ممتنع باید اقامه شود؟ در قضاوت آنلاین منتشرشد و امروز قسمت نهمدعاوی ممانعت و مزاحمت از حق و تمییز آن با دعوی تصرف عدوانی آماده دانلود گردید. ضمناً شما می‌توانید، اولین سری انتشار فایل‌های دوره کارآموزی که شامل ۱۰ فایل صوتی درس اجرای احکام مدنی با تدریس دکتر محمد علی شاه حیدری پور می‌باشد به رایگان دانلود نمایید.

استاد در ابتداء به چند سئوال کارآموزان قضایی از مباحث گذشته، پاسخ می‌دهد و آنگاه درس را با عنوان “شرایط دعاوی ممانعت، مزاحمت از حق و تمییز آن با دعوی تصرف عدوانی” با محوریت ارکان، شرایط و ضوابط طرح دعوی ممانعت از حق آغاز می‌نمایند. اگر شحصی به در ملک شما، قفلی بزند یا به هر عنوان مانع ورود شما به محل شود، یا اگر خانه تان را برای مدت دو سال به زوج جوانی دادید که در آن سکونت کنند اما بعد از انقضاء مدت از تخلیه و تحویل آن به شما امتناع می کنند، نوع دعوایی که باید علیه منتفع طرح کنید، چیست؟ مفهوم ممانعت از حق و ارکان آن چیست، آیا دعاوی تصرف عدوانی و ممانعت از حق قابل جمع اند؟ نقش و تفاوت اذن و حق در دعوای ممانعت از حق چیست؟ تأثیر وجود عوض در حق انتفاع به ویژه در نوع دعوایی که باید علیه ممتنع طرح شود چه می باشد، نقد و تحلیل نظریه شماره ۷/۳۳۹۴ -۱۳۸۰/۴/۲۱ اداره کل حقوقی قوه قضاییه، تعریف قانونی ممانعت در ماده ۱۵۹ قانون آئين دادرسی دادگاههای عمومی و انقلاب در امور مدنی ، معیار اصلی در دعاوی تصرف عدوانی و ممانعت از حق موضوع فصل هشتم قانون آئين دادرسی دادگاههای عمومی و انقلاب در امور مدنی ۱۳۷۹، اصل حق است یا امر دیگری و اساساً استناد به اصل حق در چه زمان و دعاوی کاربرد دارد؟ ضوابط و معیارها احراز اصل حق یا به عبارت دیگر، طرق اثبات اصل حق چیست و چگونه صورت می‌گیرد؟ درج اصل حق در سند رسمی مالکیت چه نقشی در نوع دعاویی که باید طرح شود دارد؟ آیا وجود سند مالکیت دلیل بر سبق استفاده از حق است یا خیر؟ همچنین در ابن ارتباط به شرح ماده ۱۶۱ قانون آئين دادرسی دادگاههای عمومی و انقلاب در امور مدنی ۱۳۷۹ ، نقد و بررسی و تحلیل رأی دادگاه حقوقی در ارتباط با جمع دعاوی تصرف عدوانی و ممانعت از حق و این که چه زمانی باید دعوی خلع ید، وضع ید، تخلیه و رفع تصرف مطرح کرد، خواسته های مردد و نامشخص در پیوند با داوی ثلاث چه تفاوتی با هم دارند نیز می‌پردازند. از آنجایی که فایل حاضر متضمن نکات کاربردی مهمی است، آن را به تمامی علاقمندان به مسائل حقوقی اکیداً توصیه می‌کنیم.

 • دانلود
 • مشخصات فایل
 • راهنمای دانلود
 • گزارش مشکل
لینک مستقیم به درخواست استاد حذف شد.
موضوع: دعاوی ممانعت و مزاحمت از حق و تمییز هریک با دعوی تصرف عدوانی

مدرس: دکتر محمد رضا ادریسیان، قاضی دادگاه تجدیدنظر استان تهران و مدرس دانشگاه

سال آموزش: آبان ۱۳۹۵

مکان: مرکز آموزش قوه قضاییه

فرمت: MP3

حجم: ۳۰:۹۰ مگابایت

مدت: ۰۱:۱۸:۰۲

ناشر: قضاوت آنلاین (برای اولین بار در اینترنت)

رمز فایل دانلود شده : www.ghazavatonline.com (تایپ شود)

برای دانلود فایل‌های صوتی و ویدیویی، از برنامه‌های مدیریت دانلود ترجیحاً Internet Download Manager استفاده نمایید. در صورت نصب این برنامه روی سیستم، به مجرد کلیک روی دکمه پخش فایل، برنامه فوق فراخوانده شده و پنجره دانلود آن به صورت Pop-up ظاهر می‌شود و شما می‌توانید با کلیک روی دکمه Start Download فایل را به راحتی دانلود نمایید. همچنین اگر روی لینک مستقیم دانلود فایل کلیک نمایید، مشابه عمل فوق صورت خواهدگرفت اما در صورتی که سیستم شما فاقد برنامه‌های فوق باشد، با کلیک روی لینک مستقیمم دانلود، به کمک مرورگر نصب شده در سیستم اقدام به دانلود آن نمایید. توجه داشته باشید که گاهی اوفات، در صورت بروز مشکل در دانلود فايل‌ها، می‌توانید به آخر لينک دانلود فايل، يک علامت سوال ? قرار دهيد تا فايل به راحتي دانلود شود.

لطفاً در صورت وجود مشکل در دانلود فایل یا خرابی لینک آن، مراتب را در بخش دیدگاه پست حاضر اعلام تا اصلاح شود. در صورت نیاز به ارتباط با ما، از بخش تماس با مدیر اقدام نمایید.

منبع:قضاوت‌آنلاین

امتیاز 1امتیاز 2امتیاز 3امتیاز 4امتیاز 5 (1 رأی, میانگین: 5٫00 از5)
Loading...

۴ نظر

 1. Avatar

  سلام. ضمن تشکر از شما بابت قراردادن این فایل؛ به عرض می رسانم سایت بسیار خوب و ارزنده قضاوت انلاین اخیرا فایل های اموزشی کاراموزی قضایی را خیلی با تاخیر در سایت قرار می دهد.خواهشمند است در این خصوص. در صورت امکان تعجیل بفرمایید.با تشکر مجدد و ویژه از زحمات شما. محمد از گرگان.

  • مدیر سایت

   با درود
   ضمن سپاسگزاری از قدرشناسی و پیگیری شما که موجب تقویت انگیزه کاری ما در ادامه انتشار فایل ها است.
   تصدیق می‌کنیم که کمی تأخیر صورت گرفت، انشاء الله تلاش می‌شود تا در انتشار فایل بعدی جبران شود.

 2. Avatar

  با سلام
  هیچ لینکی واسه دانلود وجود نداره خواهشمندم اموزش تصویری نحوه دانلود رو بزارید

  • مدیر سایت

   با سلام
   متأسفانه به درخواست استاد، لینک دانلود فایل های دعاوی ثلاث از سایت حذف گردید اما دانلود سایر فایل های صوتی و ویدیویی مشکلی ندارد.

پاسخی بگذارید