اطلاعیه آموزشی

انتشار فایل های صوتی دروس و سخنرانی های دوره کارآموزی وکالت کانون های وکلای دادگستری

پیش‌تر در پست «قضاوت آنلاین یکساله شد» وعده کرده‌بودیم که در سال جدید رویکرد فعالیت ما بر مباحث کاربردی حقوق خواهدبود. اولین گام‌های این مسیر را با انتشار مقالات، نظریات اداره حقوقی، آراء مراجع قضایی ، نشست‌های قضایی قضات  و فایل‌های صوتی و متنی دروس کارآموزی قضایی قضات تهران برداشته‌ایم و اینک نوبت به انتشار فایل‌های صوتی دروس و سخنرانی‌های کارآموزی کانون وکلای دادگستری رسیده‌است.

کارآموزان کانون‌های وکلای دادگستری باید در مدت زمان کارآموزی در کلاس‌ها و سخنرانی‌هایی که از سوی کمیسیون‌های تحقیق و آموزش کانون محل انتخابی آنان برگزاری می‌شود، شرکت کنند. موضوعات آموزشی دوره کارآموزی کانون‌های وکلای دادگستری در مقایسه با دوره کارآموزی قضایی قضات از تنوع بیشتری برخوردار بوده و تا حدود زیادی به صلاحدید رؤسای کانون‌، کمیسیون‌های تحقیقات و آموزش هر کانون، میزان تعامل آن کانون با دانشکده حقوق و قضات دادگستری محل استقرار بستگی دارد که نداشتن محدودیت‌های انتخاب نوع و تعداد دروس که کارآموزی قضات متأثر از آن است، آزادی عمل بیشتر در دعوت استاد کیفی که عمدتاً از وکلای تراز اول دعاوی داخلی و خارجی کانون‌های دادگستری کشور می‌باشند، سبب ‌می‌شود تا آموزش این دوره از تنوع موضوعی و جنبه های کاربردی بیشتری برخوردار باشد، خاصه آن که، چون برنامه آموزشی کارآموزی قضات به نحوی است که باید کارآموزان را برای شغل خطیر قضاء آماده نماید، لاجرم باید چهارچوب برنامه آموزشی مدون معاونت آموزش قوه قضاییه در راستای نیل به اهداف فوف، رعایت گردد که خود مانع تنوع لازم آموزشی است، در حالی که کانون این محدودیت را ندارد. جلسات سخنرانی‌های کانون‌های وکلاء دادگستری برای ارتقاع سطح کمی و کیفی دانش حقوقی کارآموزان و حتی وکلای کانون تأثیر فوق‌العاده‌ای دارد.

اولین کانون پیشرو در انتشار فایل های صوتی و ویدیویی دروس کارآموزی و سخنرانی‌های برگزاری شده، کانون وکلای دادگستری البرز در زمان ریاست وقت سرکارخانم خانم دکتر هما داودی گرمارودی و دیگر مسئولین آن است که عملکرد آنان جای قدردانی دارد. پیش‌تر در قضاوت‌آنلاین چند فایل آموزشی بسیار مفید و کاربردی از کانون مزبور که مربوط به “سلسه مباحث نقد و بررسی قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۹۲/۲/۱” با موضوعات: فایل صوتی مرور زمان در قانون مجازات اسلامی ، فایل صوتی اجتماع اسباب و ضابطه تشخیص سبب ضامن ، فایل صوتی رویکردهای قانون مجازات اسلامی ، فایل صوتی تغییرات قانون مجازات اسلامی و فایل صوتی مجازات اشخاص حقوقی در قانون مجازات اسلامی بازنشر شد. متعاقب عملکرد مثب کانون وکلای دادگستری البرز بود که شاهد اقدامات مشابه از سوی کانون‌های دیگر در این زمینه می‌باشیم، از جمله می‌توانید به فایل صوتی راهنمای تنظیم وکالت نامه، بهمن کشاروز که در قضاوت آنلاین بازنشر گردید، اشاره کرد.

با توجه به آنچه بیان گردید و نظر به این که فایل‌های آموزشی صوتی در موضوعات متعدد از کانون وکلای دادگستری به قضاوت آنلاین رسید که تلاش می‌شود، پس از ارزیابی و اولویت بندی، انواع مفید و کاربردی آن‌ها را مشخص و برای اشتراک گذاری در قضاوت‌آنلاین قرار دهیم. موضوعات آموزش متعدد است و هر موضوع حداقل شامل دو فایل صوتی است که حجم مناسبی از آموزش را تشکیل خواهد داد. از جمله آن‌ها می‌توان به موضوعات زیر اشاره کرد:

نحوه انجام کارآموزی، اخلاق حرفه‌ای وکالت، موارد تخلفات وکلاء و کارآموزان و مجازات آن ها، نحوه تنظیم دادخواست، نحوه تنظیم وکالت نامه، نحوه تنظیم وکالتنامه و دادخواست، نحوه تشخیص اسناد مجعول، نحوه همکاری با مؤسسات حقوقی و بررسی تخلفات آن، نوآوری های قانون نحوه اجرای محکومیت های مالی، بررسی قانون جدید شورای حل اختلاف و نوآوری های آن، بررسی معامله به قصد فرار از ادای دین از جنبه حقوقی و کیفری، بررسی قراردادها و دعاوی مشارکت در ساخت توأم با پیش فروش آپارتمان، اعتراض به آرای قلع و قمع کمیسیون ماده ۱۰۰ قانون شهرداری و امکان تبدیل آن به جریمه نقدی، بررسی نوآوری های قانون مالیات های مستقیم مصوب ۱۳۹۴، بررسی قانون جدید مالیات های مستقیم و نحوه تنظیم اظهارنامه مالیاتی وکلاء، نحوه عملی اجرای قانون تعیین تکلیف اراضی و ساختمان های فاقد سند رسمی، رویه عملی اعتراض به رأی داور، گفتمان حقوقی قلمرو ضمان بایع نسبت به ثمن و غرامات، مسئولیت مدنی ناشی از فعل غیر، شرکت های سهامی، اسناد تجاری کاربردی، مدیریت رفتا هوشمندانه و تأثیرگذار در ارتباط با موکلی و دستگاه قضایی، ادله اثبات جرم در قانون آیین دادرسی کیفری، استفاده از ژنتیک قانونی در بررسی پرونده قضای، اکیپ ویژه قتل، جرایم رایانه ای و نحوه اثبات آن، حوادث ناشی از کار و چگونگی اثبات آن و …

هریک از فایل فوق که منتشر شود، لینک متناظر با موضوع آن هم در فوق فعال خواهد شد.

استفاده از آموزش‌ها این دوره می‌تواند در ارتقاء سطح دانش قضایی هر علاقمندی، به میزان دانش و درک وی مؤثر باشد. به همین جهت گوش دادن به آن حتی برای افرادی که فاقد هر نوع دانش حقوقی تخصصی هم که باشند نیز، سبب مزید دانش حقوقی آنان خواهد شد و ما آن را به کلیه شرکت کنندگان در هر آزمون حقوقی مؤکداً توصیه می‌کنیم.

از آنجایی فایل‌ها با زحمات زیاد تهیه و مورد ویرایش قرار می‌گیرد و معرفی متنی کامل آموزش نیز جهت راهنمایی کاربران تهیه می‌شود تا آنان با شناخت و انگیزه بیشتر نسبت به انتخاب و دانلود فایل‌های مورد نیاز اقدام نمایند و از آنجایی که این شیوه برای اولین بار منحصراً توسط وب سایت قضاوت‌آنلاین در اینترنت آغاز گردید، تقاضا می‌شود، به هنگام اشتراک گذاری در سایت یا وبلاگ خود یا دیگران، در انتهای هر پست، عبارت “منبع:قضاوت آنلاین” که حاوی لینک کوتاه پست مربوطه در خود می‌باشد، اقدام به بازنشر نمایید. این امر مؤید حداقل احترام به حقوق معنوی قضاوت آنلاین خواهدبود.

سخن پایانی ما با آن عده معدود از بازنشردهندگان مطالب وب سایت های حقوقی است که متأسفانه به جای این که پیشگام در رعایت حقوق مادی و معنوی مؤلفان و ناشران اینترنتی باشند، عمدتاً با تغییر در عناوین پست ها و بعضاً‌ حذف واترمارک فایل‌های صوتی و ویدیویی، آنها را از سایت های دیگر از جمله قضاوت‌آنلاین برداشته و بدون ذکر منبع و حتی در برخی موارد دید شد که با نام خود منتشر می‌نمایند!!! مشخص نیست این عده با نقض آشکار حقوق دیگران، چرا به نشر مطالب حقوقی روی می‌آورند و در صدد اثبات چه موضوعی می‌باشند؟! با امید به این که این عده معدود نیز مطالب را با ذکر منبع منتشر نمایند.

امتیاز شما به مطلب

لینک کوتاه مطلب: https://www.ghazavatonline.com/?p=18710


منبع: قضاوت آنلاین؛ پایگاه آموزش حقوق در قالب متن، صوت ، ویدیو، نرم افزار و خدمات مشاوره و وکالت


آموزش دریافت کد بورسی رایگان از کارگزاری آگاه در سراسر ایران

در باره مدیر

لوگوی قضاوت آنلاین
تلاش اعضای هیأت تحریریه قضاوت آنلاین بر آن است تا وب سایتی برای آموزش حقوق کاربردی، پاسخگویی به پرسش‌های حقوقی در «انجمن‌های مشاوره حقوقی» و مطالب خواندنی دیگر فراهم‌ گردد.
مطالب بیشتر از من | وب سایت
مشاوره حقوقی رایگان در انجمن

۴ دیدگاهها

 1. Avatar photo

  درود و سپاس بیکران از لطف و زحمات شما
  امیدوارم این دوره رو هر چه زود تر شروع کنید.
  همچنین لطفاً از دوره کاراموزی قضات هم بیشتر فایل درج کنید.
  فایل دعاوی ثلاث بسیار مفید بود اما متأسفانه حذف شد، هر چند دلیل مخالفت استاد رو نمیدونم
  اگه در این موضوعات کاربردی بیشتر فایل درج کنید واقعاً عالی میشه، مخصوصاً دعاوی ثلاث و نحوه تنظیم دادخواست و موضوعات ثبتی.

  • لوگوی قضاوت آنلاین

   با سلام و سپاس از روحیه قدرشناسی شما
   متأسفانه دکتر ادریسیان طی پپام خصوص و با ذکر دلایل که مربوط به کلاس کارآموزان ایشان می‌شود، درخواست حذف فایل‌های خود را نمودند که ما نیز برخلاف میل باطنی اجابت کردیم اما انتشار فایل‌های صوتی دیگر اساتید مانند گذشته ادامه دارد.
   ضمنا اولین سری از فایل های صوتی دوره کارآموزی وکالت فردا صبح ساعت ۰۱:۰۵ منتشر می‌شود که شامل سه فایل خواهدبود.
   همچنین باید این مژده را شما و دیگر کاربران دهیم که در زمینه حقوق ثبت، فایل های صوتی از دکتر محمد تفکریان که در آموزش ضمن خدمت قضات در حال تدریس است، در حال تهیه است که انشاء الله قرار است در سایت منتشر شود.

 2. Avatar photo

  سپاسگزارم از لطف و زحمت شما….اگر امکان داشت از دعاوی ثلاث هم دوباره فایل درج کنید از اساتید دیگر ..چون متاسفانه به علت حذف موفق به دانلود تدریس دکتر ادریسیان نشدیم.