مشاوره حقوقی
مشاوره حقوقی

ضمانت اجرای کیفری ممانعت از ملاقات شخص ذی حق با طفل (مشاوره قضایی ۷)

قضاوت‌آنلاین: در پاسخ به پرسشی که در پست قبلی با عنوان مفهوم حضانت طفل، مسئولین آن و شرایط سلب حضانت از شخص عهده‌دار آن ارائه گردید، وعده نمودیم که «ضمانت اجرای کیفری ممانعت از ملاقات ذی‌حق با طفل» را متعاقباً منتشر نمایم که پست حاضر ناظر به آن است. اگر پیش‌تر سئوال را مشاهده ننمودید، پیشنهاد می‌شود حتماً به پست ذکرشده مراجعه و با مطالعه دقیق آن و آگاهی از جزئیات سئوال و ضمانت اجرای حقوقی بیان شده، پست حاضر را مطالعه نمایید تا اطلاعات شما در خصوص حضانت و ضمانت اجرای حقوقی و کیفری آن کامل شود. همچنین راهنمای نحوه طرح سئوال حقوقی در پست راهنماي مشاوره حقوقي و قضايي در قضاوت‌آنلاین به تفصیل بیان‌شد که برای طرح سئوال باید به آن مراجعه، شرایط بیان‌شده را مطالعه و سپس اقدام به طرح سئوال در کانال قضاوت‌آنلاین نمایید. بخش دیدگاه هر پست تنها برای بیان نظرات بازدیدکنندگان در مورد پست منتشره است. بخش تماس با ما نیز صرفاً برای انعکاس نظرات انتقادی یا پیشنهادی نسبت به سایت و محتوای آن به مدیر اختصاص دارد.

ملاقات با فرزند از آثار حضانت، حق طبیعی، بدیهی والدین و فرزند و همچنین لازمه استمرار رابطه عاطفی میان آنهاست. در پیوند با حضانت، جرايمي ممکن است به وقوع بپيوندد که از جمله آن‌ها می توان به «عدم انجام وظيفه حضانت، ممانعت از تحصيل فرزند، عدم تهيه وسايل تحصيل فرزند و ممانعت از ملاقات طفل با يکي از والدين» اشاره نمود که پست حاضر به مورد اخیر اختصاص دارد.

مبنع: قضاوت‌آنلاین

امتیاز شما به مطلب

لینک کوتاه مطلب: https://www.ghazavatonline.com/?p=18815


منبع: قضاوت آنلاین؛ پایگاه آموزش حقوق در قالب متن، صوت ، ویدیو، نرم افزار و خدمات مشاوره و وکالت


آموزش دریافت کد بورسی رایگان از کارگزاری آگاه در سراسر ایران

در باره علیرضا مرادی

وکیل دادگستری
قاضی اسبق دادگستری، وکیل پایه یک کانون وکلا و عضو تحریریه قضاوت‌آنلاین
بنا دارم به مصداق جمله معروف «ارزش دانش هر شخص به شمار خوانندگان آن است» تجربیات حقوقی و قضایی حاصل از 28 سال سابقه قضاوت، وکالت و مشاوره حقوقی در «موضوعات و دعاوی مدنی، تجاری، خانوادگی، حِسبی، ثبتی، ملکی، کارگری و کارفرمایی، صنفی، تعزیرات حکومتی و جزایی» را با بازدیدکنندگان به اشتراک گذارم.
دیگر نوشته‌های من | وب سایت شخصی
مشاوره حقوقی رایگان در انجمن
مشاوره حقوقی در وب سایت