دادستانی کل کشور
دادستانی کل کشور

ضوابط صدور قرار تأمین کیفری در خسارت مازاد بر دیه (نظریه مشورتی شماره 1651 کارگروه دادستان کل کشور)

قضاوتآنلاین: خاستگاه اولیه نظرات مشورتی به اداره حقوقی وزارت دادگستری و متعاقب آن به سازمان قضایی نیروهای مسلح کشور، نشست‌های قضایی کشور و در سنوات اخیر، به كارگروه های علمی که دوره آغازین آن به زمان اجرای قانون شورای حل اختلاف، بر می‌گردد. متعاقب این نظرات، چند کارگرو از جمله در دادسرای عمومی و انقلاب تهران و اخیراً دادستانی کل کشور تشکیل شد که قضات ابهامات خود پیرامون قوانین کشور ار در قالب  استعلام های حقوقی از این گروه‌ها مطرح و قضات آن گروه علمی هم در قالب نظرات مشورتی اقدام به اعلام نظر می‌نمایند که می‌تواند راهگشا باشد. با توجه به برنامه سال دوم فعالیت سایت، در صدد برآمدیم در راستای کاربردی‌‌تر نمودن محتوای سایت، نظرات مشورتی کارگروه علمی دادستان کل کشور را برای اولین بار در فضای مجازی جهت استفاده بازدیدکنندگان سایت منتشر کنیم. امروز نخستین نظریه مشورتی این گروه را ملاحظه خواهید کرد. لطفاً به هنگام اشتراک گذاری، قضاوت‌آنلاین را به عنوان ناشر الکترونیکی نظرات ذکر نمایید.

سئوال از: دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه

آيا برای تضمین پرداخت ديات ناشی از صدمات مازاد بردیه کامل که از حدود تعهدات شرکت های بیمه‌گر خارج است، به هنگام صدور قرار تامین کیفری، باید ضرابط  کلی ناظر بر صدور قرار تامین کیفری مد نظر قرار گیرد یا کماکان مقررات  تبصره ۳ ماده  ۲۱۷ قانون آئین دادرسی کیفری مرعی است؟

منبع: قضاوت‌آنلاین

آخرین بروزرسانی: ژوئن 9th, 2018 ساعت: 09:45 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب: https://www.ghazavatonline.com/?p=19151


منبع: قضاوت آنلاین؛ پایگاه آموزش حقوق در قالب متن، صوت ، ویدیو، نرم افزار و خدمات مشاوره و وکالت


جستجو در سایت با موتور جستجوی گوگل
تبلیغ متنی: https://www.tehran-atorney.com/
آموزش دریافت کد بورسی رایگان از کارگزاری آگاه در سراسر ایران

در باره مدیر

لوگوی قضاوت آنلاین
تلاش اعضای هیأت تحریریه قضاوت آنلاین بر آن است تا وب سایتی برای آموزش حقوق کاربردی، پاسخگویی به پرسش‌های حقوقی در «انجمن‌های مشاوره حقوقی» و مطالب خواندنی دیگر فراهم‌ گردد.
مطالب بیشتر از من | وب سایت
مشاوره حقوقی رایگان در انجمن

دیدگاهتان را بنویسید