تازه های سایت
خانه » کشکول » خاطرات قضایی » محکوم واقعی
شعبه دادگاه
شعبه دادگاه

محکوم واقعی

آخرین بروزرسانی پست: تاریخ ۳۰ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۹ و ۲۴ دقیقه ق.ظ

درکانادا پیرمردی را به خاطر دزدیدن نان به دادگاه احضار کردند. پیرمرد به اشتباه خود اعتراف کرد ولی کار خودش را اینگونه توجیه کرد: “خیلی گرسنه بودم و نزدیک بود بمیرم.”

قاضی گفت: تو خودت می‌دانی که دزد هستی و من ده دلار تو را جریمه می‌کنم و می‌دانم که توانایی پرداخت آن‌را نداری، به همین خاطر من جای تو جریمه را پرداخت می‌کنم.

درآن لحظه همه سکوت کرده‌بودند و دیدند که قاضی ده دلار از جیب خود درآورد و درخواست کرد به خزانه بابت حکم پیرمرد پرداخت شود.

سپس ایستاد و به حاضرین در جلسه گفت: همه شما محکوم هستید و باید هرکدام ده دلار جریمه پرداخت کنید، چون شما در شهری زندگی می‌کنید که فقیری مجبور می‌شود تکه نانی دزدی کند.

درآن جلسه دادگاه ۴٨٠ دلار جمع شد و قاضی آن را به پیرمرد بخشید.
منبع: قضاوت‌آنلاین

امتیاز 1امتیاز 2امتیاز 3امتیاز 4امتیاز 5 (شما از 1 تا 5 چه امتیازی به مطلب می‌دهید؟)
Loading...

درباره‌ی مدیر سایت

حقوقدان علاقمند به فناوري اطلاعات و ارتباطات که از زمان آشنایی با فضای مجازی، مشاهده سایت های حقوقی و معایب آنها، تصمیم داشتم وب سایت حقوقی آموزشی با قابلیت دانلود انواع فایل های صوتی، ویدیویی،کتب الکترونیکی و ... راه‌اندازی نمایم که به لطلف خدا در سال 1394 میسر شد. بخش های مختلف سایت به مرور تکمیل خواهد شد به نحوی که مطالب آن حوزه های مختلف حقوقی را در برداشته و بتواند نیازهای متنوع کاربران را پوشش دهد.«تا چه قبول افتد و چه در نظر آید»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *