خانه » بیوگرافی » اساتید حقوق » زندگی نامه دکتر عیسی سپهبدی، استاد متون حقوقی فرانسه
دکتر عیسی سپهبدی
دکتر عیسی سپهبدی

زندگی نامه دکتر عیسی سپهبدی، استاد متون حقوقی فرانسه

آخرین بروزرسانی پست: تاریخ ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹ و ۴۹ دقیقه ب.ظ

دكتر عیسی سپهبدی، در سال ۱۲۹۶ (ش.) در تهران به دنیا آمد. دوره ابتدایی را در مدرسه اشراف و قسمتی از دوره متوسطه را در مدرسه سن لوئی تهران و قسمت دیگر را در شهر صمصامیه عراق به پایان رساند. در سال ۱۳۰۸ (ش.) در مسابقه علمی رشته تعلیم و تربیت محصلان اعزامی به اروپا موفق شد و به همراه دومین گروه به فرانسه رفت و تحصیلات تكمیلی متوسطه را در مدرسه معلمان Rovem آغاز كرد. سپس به دارالمعلمین سن كلو رفت و در سال ۱۳۱۴ (ش.) دیپلم رشته فلسفه و ادبیات فرانسه و علوم تربیتی را دریافت كرد. در كنار این مراكز، وارد دانشكده ادبیات سوربن شد و لیسانس ادبیات فرانسه گرفت و همچنین گواهینامه‌های دكترای عالی روان شناسی و جمال شناسی را نیز دریافت كرد.

در سال ۱۳۱۵ (ش.) به ایران بازگشت و از مهرماه ۱۳۱۸ (ش) در دانشكده ادبیات و سپس دانشكده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران، به تدریس زبان فرانسه و ادبیات فرانسه (به ویژه متون حقوق فرانسوی) پرداخت و تا اواخر دهه ۱۳۴۰ (ش.) در همین سمت باقی ماند.

دكتر عیسی سپهبدی، در اوایل دهه ۱۳۶۰ (ش.)چشم از جهان فرو بست.

منبع: قضاوت‌آنلاین به نقل از مبارکیان، عباس، چهره ها در تاریخچه نظام آموزش عالی حقوق و عدلیه نوین، چاپ اول، انتشارات پیدایش، تابستان ۱۳۷۷

امتیاز 1امتیاز 2امتیاز 3امتیاز 4امتیاز 5 (1 رأی, میانگین: 3٫00 از5)
Loading...

درباره‌ی مدیر سایت

حقوقدان علاقمند به فناوري اطلاعات و ارتباطات که از زمان آشنایی با فضای مجازی، مشاهده سایت های حقوقی و معایب آنها، تصمیم داشتم وب سایت حقوقی آموزشی با قابلیت دانلود انواع فایل های صوتی، ویدیویی،کتب الکترونیکی و ... راه‌اندازی نمایم که به لطلف خدا در سال 1394 میسر شد. بخش های مختلف سایت به مرور تکمیل خواهد شد به نحوی که مطالب آن حوزه های مختلف حقوقی را در برداشته و بتواند نیازهای متنوع کاربران را پوشش دهد.«تا چه قبول افتد و چه در نظر آید»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *