دکتر عیسی سپهبدی
دکتر عیسی سپهبدی

زندگی نامه دکتر عیسی سپهبدی، استاد متون حقوقی فرانسه

دكتر عیسی سپهبدی، در سال ۱۲۹۶ (ش.) در تهران به دنیا آمد. دوره ابتدایی را در مدرسه اشراف و قسمتی از دوره متوسطه را در مدرسه سن لوئی تهران و قسمت دیگر را در شهر صمصامیه عراق به پایان رساند. در سال ۱۳۰۸ (ش.) در مسابقه علمی رشته تعلیم و تربیت محصلان اعزامی به اروپا موفق شد و به همراه دومین گروه به فرانسه رفت و تحصیلات تكمیلی متوسطه را در مدرسه معلمان Rovem آغاز كرد. سپس به دارالمعلمین سن كلو رفت و در سال ۱۳۱۴ (ش.) دیپلم رشته فلسفه و ادبیات فرانسه و علوم تربیتی را دریافت كرد. در كنار این مراكز، وارد دانشكده ادبیات سوربن شد و لیسانس ادبیات فرانسه گرفت و همچنین گواهینامه‌های دكترای عالی روان شناسی و جمال شناسی را نیز دریافت كرد.

در سال ۱۳۱۵ (ش.) به ایران بازگشت و از مهرماه ۱۳۱۸ (ش) در دانشكده ادبیات و سپس دانشكده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران، به تدریس زبان فرانسه و ادبیات فرانسه (به ویژه متون حقوق فرانسوی) پرداخت و تا اواخر دهه ۱۳۴۰ (ش.) در همین سمت باقی ماند.

دكتر عیسی سپهبدی، در اوایل دهه ۱۳۶۰ (ش.)چشم از جهان فرو بست.

منبع: قضاوت‌آنلاین به نقل از مبارکیان، عباس، چهره ها در تاریخچه نظام آموزش عالی حقوق و عدلیه نوین، چاپ اول، انتشارات پیدایش، تابستان ۱۳۷۷

امتیاز شما به مطلب

لینک کوتاه مطلب: https://www.ghazavatonline.com/?p=19249


منبع: قضاوت آنلاین؛ پایگاه آموزش حقوق در قالب متن، صوت ، ویدیو، نرم افزار و خدمات مشاوره و وکالت


آموزش دریافت کد بورسی رایگان از کارگزاری آگاه در سراسر ایران

در باره مدیر

لوگوی قضاوت آنلاین
تلاش اعضای هیأت تحریریه قضاوت آنلاین بر آن است تا وب سایتی برای آموزش حقوق کاربردی، پاسخگویی به پرسش‌های حقوقی در «انجمن‌های مشاوره حقوقی» و مطالب خواندنی دیگر فراهم‌ گردد.
مطالب بیشتر از من | وب سایت
مشاوره حقوقی رایگان در انجمن