دکتر سید جعفر بوشهری
دکتر سید جعفر بوشهری

زندگی نامه دکتر سید جعفر بوشهری، استاد حقوق اساسی

دكتر سید جعفر بوشهری، در سال ۱۳۰۲ (ش.) در كاظمین عراق به دنیا آمد. پس از پایان دوره‌های مقدماتی و متوسطه، وارد دانشكده حقوق دانشگاه تهران شد. در سال ۱۳۳۰ (ش.) موفق به دریافت لیسانس قضایی شد. كمی بعد به آمریكا رفت و در دانشگاه كالیفرنیای جنوبی به تحصیل در رشته علوم اداری و علوم سیاسی پرداخت. در سال ۱۳۴۱ (ش.) با ارائه پایان نامه‌ای تحت عنوان «بایگانی علمی» دكترای خود را دریافت كرد.

پس از بازگشت به ایران، در سال ۱۳۳۵ (ش.) به عنوان دانشیار دانشكده حقوق شعبه موسسه علوم اداری به تدریس پرداخت. در سال ۱۳۴۴ (ش.) كرسی حقوق اساسی به وی داده شد و در سال ۱۳۵۳ (ش.) ریاست دانشكده حقوق دانشگاه تهران را بر عهده گرفت.

از آثار تالیفی و تحقیقی دكتر بوشهری می‌توان به كتاب «حقوق اساسی» و مقاله‌های متعدد حقوقی كه در نشریات قبل از انقلااب به چاپ رسیده است، نام برد.

منبع: قضاوت‌آنلاین به نقل از مبارکیان، عباس، چهره‌ها در تاریخچه نظام آموزش عالی حقوق و عدلیه نوین، چاپ اول، انتشارات پیدایش، تابستان ۱۳۷۷

4.5/5 = (25 امتیاز)

لینک کوتاه مطلب: https://www.ghazavatonline.com/?p=20095


منبع: قضاوت آنلاین؛ پایگاه آموزش حقوق در قالب متن، صوت ، ویدیو، نرم افزار و خدمات مشاوره و وکالت


آموزش دریافت کد بورسی رایگان از کارگزاری آگاه در سراسر ایران

در باره مدیر

لوگوی قضاوت آنلاین
تلاش اعضای هیأت تحریریه قضاوت آنلاین بر آن است تا وب سایتی برای آموزش حقوق کاربردی، پاسخگویی به پرسش‌های حقوقی در «انجمن‌های مشاوره حقوقی» و مطالب خواندنی دیگر فراهم‌ گردد.
مطالب بیشتر از من | وب سایت
مشاوره حقوقی رایگان در انجمن