خانه » بیوگرافی » اساتید حقوق » زندگی نامه دکتر سید جعفر بوشهری، استاد حقوق اساسی
دکتر سید جعفر بوشهری
دکتر سید جعفر بوشهری

زندگی نامه دکتر سید جعفر بوشهری، استاد حقوق اساسی

آخرین بروزرسانی پست: تاریخ ۲۴ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱ و ۰۱ دقیقه ب.ظ

دكتر سید جعفر بوشهری، در سال ۱۳۰۲ (ش.) در كاظمین عراق به دنیا آمد. پس از پایان دوره‌های مقدماتی و متوسطه، وارد دانشكده حقوق دانشگاه تهران شد. در سال ۱۳۳۰ (ش.) موفق به دریافت لیسانس قضایی شد. كمی بعد به آمریكا رفت و در دانشگاه كالیفرنیای جنوبی به تحصیل در رشته علوم اداری و علوم سیاسی پرداخت. در سال ۱۳۴۱ (ش.) با ارائه پایان نامه‌ای تحت عنوان «بایگانی علمی» دكترای خود را دریافت كرد.

پس از بازگشت به ایران، در سال ۱۳۳۵ (ش.) به عنوان دانشیار دانشكده حقوق شعبه موسسه علوم اداری به تدریس پرداخت. در سال ۱۳۴۴ (ش.) كرسی حقوق اساسی به وی داده شد و در سال ۱۳۵۳ (ش.) ریاست دانشكده حقوق دانشگاه تهران را بر عهده گرفت.

از آثار تالیفی و تحقیقی دكتر بوشهری می‌توان به كتاب «حقوق اساسی» و مقاله‌های متعدد حقوقی كه در نشریات قبل از انقلااب به چاپ رسیده است، نام برد.

منبع: قضاوت‌آنلاین به نقل از مبارکیان، عباس، چهره‌ها در تاریخچه نظام آموزش عالی حقوق و عدلیه نوین، چاپ اول، انتشارات پیدایش، تابستان ۱۳۷۷

امتیاز 1امتیاز 2امتیاز 3امتیاز 4امتیاز 5 (1 رأی, میانگین: 2٫00 از5)
Loading...

درباره‌ی مدیر سایت

حقوقدان علاقمند به فناوري اطلاعات و ارتباطات که از زمان آشنایی با فضای مجازی، مشاهده سایت های حقوقی و معایب آنها، تصمیم داشتم وب سایت حقوقی آموزشی با قابلیت دانلود انواع فایل های صوتی، ویدیویی،کتب الکترونیکی و ... راه‌اندازی نمایم که به لطلف خدا در سال 1394 میسر شد. بخش های مختلف سایت به مرور تکمیل خواهد شد به نحوی که مطالب آن حوزه های مختلف حقوقی را در برداشته و بتواند نیازهای متنوع کاربران را پوشش دهد.«تا چه قبول افتد و چه در نظر آید»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *