دکتر جواد واحدی
دکتر جواد واحدی

زندگی نامه دکتر جواد واحدی، استاد آیین دادرسی مدنی

دكتر جواد واحدی، در سال ۱۳۰۳ (ش.) در تهران به دنیا آمد. دوره ابتدایی را در مدرسه اقبال و دوره متوسطه را در دبیرستانهای پهلوی و دارالفنون به پایان رساند. لیسانس قضایی خود را در سال ۱۳۲۸ (ش.) از دانشكده حقوق دانشگاه تهران گرفت و در همین سال به سوئیس رفت. در دانشكده حقوق دانشگاه ژنو به تكمیل تحصیلات عالی خود پرداخت و در سال ۱۳۳۲ (ش.) با ارائه پایان نامه «آثار حقوقی حساب جاری» موفق به دریایت دكترای حقوق خصوصی شد.

پس از بازگشت به ایران، در سال ۱۳۳۹ (ش.) عضو هیئت علمی دانشكده حقوق دانشگاه تهران شد. در آغاز با سمت دانشیار دكتر احمد متین دفتری، به تدریس آیین دادرسی مدنی پرداخت. ایشان به جز تدریس دروس آیین دادرسی مدنی، اجرای احكام، قوانین لازم‌الاجرا و رویه قضایی، به تدریس دروس حقوق مدنی و حقوق جزا در دانشكده حقوق دانشگاه تهران، دانشكده حقوق دانشگاه ملی ایران و دانشگاه پلیس نیز می‌پرداخت. دكتر واحدی، مدتی داور ایران در خصوص پرونده‌های مطروحه ایران و ایتالیا، رئیس گروه حقوق خصوصی و حقوق اسلامی و همچنین عضو ممیز دانشكده حقوق دانشگاه تهران بود.

آثار تالیفی و تحقیقی دكتر واحدی عبارتند از: تاریخ فلسفه حقوقی و مقالات متعدد حقوقی كه در نشریه‌های دانشكده حقوق، مجله وزارت دادگستری و كانون وكلا منتشر شده است.

منبع:قضاوت‌آنلاین به نقل از مبارکیان، عباس، چهره‌ها در تاریخچه نظام آموزش عالی حقوق و عدلیه نوین، چاپ اول، انتشارات پیدایش، تابستان ۱۳۷۷

امتیاز 1امتیاز 2امتیاز 3امتیاز 4امتیاز 5 (1 رأی, میانگین: 5٫00 از5)
Loading...
آموزش دریافت کد بورسی رایگان از کارگزاری آگاه در سراسر ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code