خانه » بیوگرافی » اساتید حقوق » زندگی نامه دکتر صمد قضایی، استاد پزشکی قانونی
دکتر صمد قضایی
دکتر صمد قضایی

زندگی نامه دکتر صمد قضایی، استاد پزشکی قانونی

آخرین بروزرسانی پست: تاریخ ۱۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱ و ۴۴ دقیقه ب.ظ

image_pdfimage_print

دكتر صمد قضایی، در سال ۱۳۰۴ (ش.) در سراب به دنیا آمد. دوره ابتدایی را در مدرسه پهلوی و دوره متوسطه را در دبیرستان فردوسی با رتبه اول و شاگرد ممتاز استان آذربایجان، به پایان رساند. در سال (۱۳۲۶ ش.) وارد دانشكده پزشكی دانشگاه تهران شد، اما پس از سه سال تحصیل، به فرانسه رفت و تحصیلات خود را در دانشكده پزشكی دانشگاه پاریس ادامه دارد. در سال ۱۹۵۴ (م.) دوره طب عمومی و در سال ۱۹۵۵ (م.) دوره تخصصی پزشكی قانونی و طب كار را با ارائه پایان نامه یك مورد نابینایی ناشی از كینی گنگنه به پایان رساند.

پس از بازگشت به ایران، مدتی در مشاغل دولتی مشغول بود و از سال ۱۳۴۳ (ش.) به عضویت هیئت علمی گروه پزشكی قانونی و طب كار دانشكده پزشكی دانشگاه تهران درآمد و از سال ۱۳۵۲ (ش.) به سمت استادی این رشته دست یافت. بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، به تدریس این رشته در سطوح مختلف دانشگاهی دانشكده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران مشغول شد. ایشان عضو كمیسیونهای خطاهای پزشكی در سازمان پزشكی قانونی بوده و تدریس رزیدنتهای پزشكی را در این سازمان بر عهده دارد.

آثار تالیفی و تحقیقی دكتر تحقیقی دكتر قضایی عبارتند از: ۱- پزشكی قانونی ۲- تروماتولوژی ۳- تعیین هویت و جرم یابی ۴- مسمومیتهای ناشی از كار ۵- بیماریهای ناشی از كار (مربوط به طب كار) ۶- معلولیت‌ها ۷ – بیماریهای ناشی از عوامل فیزیكی ۸- سرطانهای ناشی از كار.

منبع: قضاوت‌آنلاین به نقل از مبارکیان، عباس، چهره ها در تاریخچه نظام آموزش عالی حقوق و عدلیه نوین، چاپ اول، انتشارات پیدایش، تابستان ۱۳۷۷

امتیاز 1امتیاز 2امتیاز 3امتیاز 4امتیاز 5 (1 رأی, میانگین: 1٫00 از5)
Loading...

درباره‌ی مدیر سایت

حقوقدان علاقمند به فناوري اطلاعات و ارتباطات که از زمان آشنایی با فضای مجازی، مشاهده سایت های حقوقی و معایب آنها، تصمیم داشتم وب سایت حقوقی آموزشی با قابلیت دانلود انواع فایل های صوتی، ویدیویی،کتب الکترونیکی و ... راه‌اندازی نمایم که به لطلف خدا در سال 1394 میسر شد. بخش های مختلف سایت به مرور تکمیل خواهد شد به نحوی که مطالب آن حوزه های مختلف حقوقی را در برداشته و بتواند نیازهای متنوع کاربران را پوشش دهد.«تا چه قبول افتد و چه در نظر آید»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *