خانه » بیوگرافی » حقوقدانان خارجی » زندگی نامه دکتر جرت آدامز، وکیل رسمی ایالت ویسکنسین
دکتر جرت آدامز
دکتر جرت آدامز

زندگی نامه دکتر جرت آدامز، وکیل رسمی ایالت ویسکنسین

مردی که توانست در زندان حقوق بخواند و بیگناهی خود را ثابت کند!
اخیراَ جرت آدامز وکیل مدافع، موفق به تغییر محکومیت مردی بیگناه شد. دقیقاَ در همان ایالتی که سالها پیش خودش محکوم به تحمل حبس شده بود. برای جرمی که مرتکب نشده بود. این مورد اولین برد حرفه ای آدامز محسوب می‌شد.

جرت آدامز سالها پیش به ناحق محکوم به تجاوز جنسی شد. زمانی که این اتفاق برای او افتاد، فقط ۱۷ سال داشت. او با دوستانش در یک مهمانی در دانشگاه ویسکنسین شرکت کرد، اما سه هفته بعد به همراه با دو نوجوان دیگر به اتهام تجاوز دستگیر شد.
او به ویسکنسین باز گردانده شد. جایی که توان مالی برای طلب کمک و بهره گیری از وکیل را نداشت. وکیل گماشته شده از طرف دادگاه هیچ گونه دفاعی از او نکرد. هرچند دانش آموزی که در خوابگاه آن دانشگاه زندگی میکرد، می توانست شهادت دهد و بی گناهی وی را اثبات کند. نتیجه دادگاه ۲۸ سال زندان برای آدامز و ۲۰ سال برای متهم دیگرکه توانایی پرداخت پول به وکیل را نداشت.

آدامز در زندان با شخصی آشنا شد که در کتابخانه آنجا کار می کرد. او وی را تشویق کرد که تلاش کند، حکم خود را تغییر دهد. به این ترتیب آدامز شروع به مطالعه کتب حقوق و قانون کرد و به اصلی در قانون اساسی دیوان عالی برخورد که به موجب آن حضور و کمک موثر وکیل و مشاوره حقوقی برای متهم اجباری است.
او در یک پروژه که مربوط به بی گناهی در ویسکنسین بود شروع به همکاری کرد. پروژه ای که به موضوع عدالت برای افرادی که حکم نادرست شامل حالشان می گردد، می پرداخت و بالاخره حکم آدامز به دلیل عدم همکاری وکیل با موکل، تغییر یافت و او از اتهامات مبرا گشت.

پس از آزادی، آدامز به دانشگاه رفت و موفق به اخذ مدرک دکترا در رشته حقوق در سال ۲۰۱۵ شد. این‌بار به عنوان همکار وکیل سابقش فیندلی به کمک مردی شتافت که در سال ۱۹۹۰ به غلط متهم به تجاوز به عنف شده بود. در ماه ژوئن با تلاش های بی وقفه آدامز بالاخره متهم تبرئه شد.
آدامز می گوید هیچ چیز برای من با ارزش‌تر از این نیست که امروز من را در همان ایالت و همان دادگاهی که به من تهمت و افترا بستند و حتی نیم نگاهی هم به من نینداختند، به عنوان وکیل رسمی ˮجرت آدامزˮ می‌شناسند.

منبع: قضاوت آنلاین

0
امتیاز 1امتیاز 2امتیاز 3امتیاز 4امتیاز 5 (شما از 1 تا 5 چه امتیازی به مطلب می‌دهید؟)
Loading...

درباره‌ی مدیر سایت

Avatar
علاقمند به حقوق، فناوري اطلاعات و ارتباطات که تلاش کرد وب سایتی برای آموزش حقوق و مطالب خواندگی دیگر راه‌اندازی نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.

پاسخگویی به اعتبار سنج انسان از ربات (الزامی)