https://www.ghazavatonline.com/
خانه » کشکول » خاطرات قضایی » کتاب قانون، خاطره دانشجویی دکتر محمد آقا ناصری صالح آباد
خاطره
خاطره

کتاب قانون، خاطره دانشجویی دکتر محمد آقا ناصری صالح آباد

آخرین بروزرسانی پست: تاریخ ۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۲ و ۲۱ دقیقه ب.ظ

image_pdfimage_print

«دکتر منصور صقری، مدرس درس حقوق تجارت، دیسیپلین و نظم خاصی داشت. او تحصیل کرده فرانسه، مبادی آداب و بسیار شریف بود. چندین سال استاد حقوق تجارت در دانشکدۀ حقوق دانشگاه تهران بود. هر زمان قصد داشت یک ماده قانونی را درس بدهد و به آن استناد کند؛ فوراً کتاب قانون را در می آورد و می خواند.

یک روز گفت که فکر نکنید قانون را حفظ نیستم یا نمی دانم این ماده چه گفته است؛ اما توصیه می کنم که زمان استفاده از ماده قانون، حتماً به قانون مراجعه نمایید، چون ممکن است در هر مرتبه از خواندن آن ماده، مطلبی را استنباط کنید که در گذشته استنباط نکرده اید.

این نکته را از استادش در فرانسه که ۵۰ سال سابقه استادی داشت، یاد گرفته بود و آن را به ما توصیه می کرد که به ذهنمان متکی نباشیم.

ایشان می گفت خیلی ها قانون را حفظ می کنند؛ اما باید بدانید که هیچ وقت در کاربرد قانون نباید به حافظه تان متکی باشید و حتماً به ماده قانونی مراجعه کنید.

من این توصیه را هنوز به خاطر دارم و به کار می بندم و حتی در یک استناد کوچک به قانون، بدان عمل می کنم.»

منبع: قضاوت‌آنلاین به نقل از کتاب در شعاع عدالت، روایت زندگانی قاضی دکتر محمد آقا ناصری صالح آباد، صص ۲۵-۲۴

امتیاز 1امتیاز 2امتیاز 3امتیاز 4امتیاز 5 (شما از 1 تا 5 چه امتیازی به مطلب می‌دهید؟)
Loading...

درباره‌ی مدیر سایت

حقوقدان علاقمند به فناوري اطلاعات و ارتباطات که از زمان آشنایی با فضای مجازی، مشاهده سایت های حقوقی و معایب آنها، تصمیم داشتم وب سایت حقوقی آموزشی با قابلیت دانلود انواع فایل های صوتی، ویدیویی،کتب الکترونیکی و ... راه‌اندازی نمایم که به لطلف خدا در سال 1394 میسر شد. بخش های مختلف سایت به مرور تکمیل خواهد شد به نحوی که مطالب آن حوزه های مختلف حقوقی را در برداشته و بتواند نیازهای متنوع کاربران را پوشش دهد.«تا چه قبول افتد و چه در نظر آید»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *