دکتر اسدالله کازرونی
دکتر اسدالله کازرونی

دکتر اسدالله کازرونی

بیوگرافی دکتر اسدالله کازرونی، استاد حقوق جزا و جرم شناسی و حقوق مدنی، وکیل پایه یک دادگستری

دكتر اسدالله كازرونی، در سال ۱۳۰۹ (ش.) در شیراز به دنیا آمد. دوره مقدماتی و متوسطه را در مدرسه‌های نمازی و حیات شیراز به پایان رساند و هشت سال در كنار تحصیلات رسمی، در حوزه علمیه شیراز به فراگیری علوم دینی و فقهی پرداخت. در سال ۱۳۳۲ (ش.) وارد دانشكده حقوق دانشگاه تهران شد و در تاریخ ۱۳۳۵ (ش.) لیسانس قضایی خود را دریافت كرد. در همین سال به استخدام دادگستری درآمد و در شهرهای شیراز، فسا و بوشهر، مشغول امور قضایی شد.

دکتر کازرونی در سال ۱۳۴۲ (ش.) به فرانسه رفت و در دانشكده حقوق دانشگاه سوربن به تحصیل در رشته حقوق جزا پرداخت. در سال ۱۳۴۸ (ش.) با ارائه پایان نامه نكاح متعه در فقه شیعه از نظر كیفری موفق به دریافت دكترای حقوق جزا با رتبه عالی و جایره علمی لویی دومیلیو شد. این پایان نامه بسیار مورد توجه هیئت ژوری دانشگاه پاریس واقع شد و به عنوان بهترین پایان نامه دكترا در تمام فرانسه شناخته شد. دكتر كازرونی در كنار تحصیل در دوره دكترا، دوره حقوق اسلامی دانشگاه سوربن را نیز با موفقیت به پایان رساند.

وی پس از بازگشت به ایران از سال ۱۳۴۸ (ش.) با عنوان استادیاری درس حقوق جزا، به عضویت هیئت علمی دانشكده حقوق دانشگاه ملی ایران (شهید بهشتی كنونی) درآمد. پس از انقلاب اسلامی، گرایش به تدریس رشته‌های حقوق مدنی پیدا كرد. در سال ۱۳۵۰ (ش.) برابر با ۱۹۷۱ (م.)، موفق به دریافت بورس تحقیقات در حقوق بین الملل سازمان یونسكو در پاریس شد.

عناوین و سمت های مختلف دكتر كازرونی از آغاز تدریس عبارتند از:
عضو كنفرانس های علمی حقوقی در رشته‌های حقوق جزا و جرم شناسی، مدیر مسئول نشریه حقوقی دانشكده حقوق دانشگاه ملی ایران، رئیس دفتر حقوقی دانشگاه ملی ایران، رئیس دفتر حقوقی دانشگاه ملی ایران، رئیس دفتر حقوقی دانشگاه امیركبیر، مدرس مدرسه عالی شمیران، رئیس مجتمع بانكی، رئیس موسسه آموزش عالی مدیریت فنی و رئیس مجتمع عالی مالیاتی( قبل از انقلاب).

دكتر كازرونی در سال ۱۳۶۴ (ش.) از دانشگاه شهید بهشتی بازنشسته شد و به تدریس در دانشكده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی تهران مركز مشغول شد.

از آثار تالیفی و تحقیقی دكتر كازرونی می‌توان به جزوه‌های متعدد درسی در رشته حقوق جزایی، حقوق مدنی و مقدمه علم حقوق اشاره كرد.

مهمترین عناوین مقاله‌های حقوقی ایشان عبارتند : از انتقاد به قانون مجازات عمومی (نشریه دانشكده حقوق دانشگاه ملی سابق، ۱۳۵۳ ش.) و انتقاد به قانون چك كیفری.

دکتر اسدلله  کازرونی در ۱۲ شهریور ۱۳۹۷ در سن ۸۸ سالگی چشم از جهان فروبست.

منبع: قضاوت‌آنلاین به نقل از عباس مبارکیان، چهره‌ها در تاریخچه نظام آموزش عالی حقوق و عدلیه نوین، چاپ اول، انتشارات پیدایش، تابستان ۱۳۷۷، انتشارات پیدایش

امتیاز 1امتیاز 2امتیاز 3امتیاز 4امتیاز 5 (3 رأی, میانگین: 3,00 از5)
Loading...

لینک کوتاه مطلب: https://www.ghazavatonline.com/?p=22060


سئوالات مشاوره حقوقی را در «انجمن» مطرح نمایید.


منبع: قضاوت آنلاین؛ پایگاه آموزش حقوق در قالب متن، صوت ، ویدیو، نرم افزار و خدمات مشاوره و وکالت


جستجوگر سایت از میان 1753 مطالب
آموزش دریافت کد بورسی رایگان از کارگزاری آگاه در سراسر ایران

در باره مدیر

مدیر
تلاش اعضای هیأت تحریریه قضاوت آنلاین بر آن است تا وب سایتی برای آموزش حقوق کاربردی، پاسخگویی به پرسش‌های حقوقی در «انجمن‌های مشاوره حقوقی» و مطالب خواندنی دیگر فراهم‌ گردد.
مطالب بیشتر از من | وب سایت
مشاوره حقوقی رایگان در انجمن

یک دیدگاه

  1. Avatar

    روحش شاد ، در دانشکده حقوق دانشگاه آزاد واحد مرکز کلاس هایش پربار و فراموش نشدنی بود ، خدا رحمتش کند – عاملی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code