دکتر سید محسن صدر زاده افشار
دکتر سید محسن صدر زاده افشار

زندگی نامه دکتر سید محسن صدر زاده افشار، قاضی دادگستری و استاد آیین دادرسی مدنی

دكتر سید محسن صدرزاده افشار، در اسفندماه ۱۳۱۰ (ش.) در ارومیه به دنیا آمد. دوره ابتدایی و سیكل اول متوسطه را در ارومیه به پایان رساند. در سال ۲۹-۱۳۲۸ (ش.) سال ششم رشته ادبی را با رتبه اول در دبیرستان دارالفنون گذراند. در سال ۱۳۲۹ (ش.) وارد دانشكده حقوق دانشگاه تهران شد و در سال ۱۳۳۳ (ش.) تصدیق جرم شناسی و در سال ۱۳۳۴ (ش) لیسانس قضایی دریافت كرد. در همین سال به استخدام وزارت دادگستری درآمد و ده سال در سمت‌های مختلف قضایی انجام وظیفه كرد.

دکتر افشار در اواخر دهه ۱۳۴۰ (ش.) به فرانسه رفت و در سال ۱۳۵۰ (ش.) با ارائه پایان نامه «كودكان نامشروع و خانواده» موفق به دریافت دكترای حقوق از دانشكده حقوق دانشگاه پاریس شد.

پس از بازگشت به ایران، به هیئت علمی دانشكده حقوق دانشگاه تهران پیوست و به تدریس آیین دادرسی مدنی و ادله اثبات دعوی مشغول شد.

آثار تالیفی و تحقیقی دكتر صدر زاده افشار عبارتند از:

۱- سه دوره آیین دادرسی مدنی و بازرگانی

۲- ادله اثبات دعوی

۳- مقاله‌های حقوقی متعدد كه در نشریات حقوقی داخلی و خارجی به چاپ رسیده‌اند.

منبع: قضاوت‌آنلاین به نقل از  کتاب چهره‌ها در تاریخچه نظام آموزش عالی حقوق و عدلیه نوین، عباس مبارکیان، چاپ اول، انتشارات پیدایش، تابستان ۱۳۷۷، انتشارات پیدایش

3.8/5 = (6 امتیاز)

لینک کوتاه مطلب: https://www.ghazavatonline.com/?p=22427


منبع: قضاوت آنلاین؛ پایگاه آموزش حقوق در قالب متن، صوت ، ویدیو، نرم افزار و خدمات مشاوره و وکالت


آموزش دریافت کد بورسی رایگان از کارگزاری آگاه در سراسر ایران

در باره مدیر

لوگوی قضاوت آنلاین
تلاش اعضای هیأت تحریریه قضاوت آنلاین بر آن است تا وب سایتی برای آموزش حقوق کاربردی، پاسخگویی به پرسش‌های حقوقی در «انجمن‌های مشاوره حقوقی» و مطالب خواندنی دیگر فراهم‌ گردد.
مطالب بیشتر از من | وب سایت
مشاوره حقوقی رایگان در انجمن