خانه » بیوگرافی » اساتید حقوق » زندگی نامه دکتر منوچهر خزایی، قاضی دادگستری و استاد حقوق جزا
دکتر منوچهر خزایی
دکتر منوچهر خزایی

زندگی نامه دکتر منوچهر خزایی، قاضی دادگستری و استاد حقوق جزا

دكتر منوچهر خزانی، بین سالهای ۱۲-۱۳۱۰ (ش.) در تهران به دنیا آمد. تحصیلات مقدماتی را در مدرسه‌های اقدسیه و ادیب و دوره متوسطه را در مدرسه‌های مروی و دارالفنون به پایان رساند.

دکتر خزایی در سال ۱۳۳۰ (ش.) وارد دانشكده حقوق دانشگاه تهران شد و در سال ۱۳۳۴ (ش.) لیسانس قضایی گرفت. مدتی به كار قضایی در دادگستری پرداخت و به عنوان دادیار، بازپرس دادسرا، رئیس محكمه و مستشار اداره حقوقی به فعالیت قضایی مشغول شد.

خزایی در سال ۱۳۴۴ (ش.) به فرانسه رفت و در سال ۱۳۴۸ (ش.) با ارائه پایان نامه «تقسیم بندی و چگونگی اصلاح تربیت محكومین در فرانسه و بلژیك» موفق به دریافت دكترای حقوق جزایی شد. سپس مدتی در دادگستری شهر لوزان سوئیس به كارآموزی پرداخت.

پس از بازگشت به ایران، در سال ۱۳۴۹ (ش.) به عضویت هیئت علمی دانشكده حقوق دانشگاه ملی ایران (شهید بهشتی كنونی) درآمد و به تدریس حقوق جزا و جرم شناسی در سطوح مختلف دانشگاهی پرداخت.

دكتر خزانی از سال ۱۳۵۶ تا ۱۳۷۴ (ش) مقاله‌های متعدد حقوقی در مجله‌ها و نشریات حقوقی، از جمله نشریه حقوقی كانون وكلای دادگستری، منتشر كرده است.

منبع: قضاوت‌آنلاین به نقل از  کتاب چهره‌ها در تاریخچه نظام آموزش عالی حقوق و عدلیه نوین، عباس مبارکیان، چاپ اول، انتشارات پیدایش، تابستان ۱۳۷۷، انتشارات پیدایش

0
امتیاز 1امتیاز 2امتیاز 3امتیاز 4امتیاز 5 (2 رأی, میانگین: 4٫50 از5)
Loading...

راهنمای تبلیغات در قضاوت آنلاین

درباره‌ی مدیر سایت

Avatar
علاقمند به حقوق، فناوري اطلاعات و ارتباطات که تلاش کرد وب سایتی برای آموزش حقوق و مطالب خواندگی دیگر راه‌اندازی نماید.

همچنین ببینید

دستورالعمل های قوانین و مقررات

دستور العمل اجرایی طرح هر مسجد یک حقوقدان مصوب ۱۳۹۸ معاونت فرهنگی قوه قضاییه

دستورالعمل اجرایی طرح هر مسجد یک حقوقدان مصوب 7 مهر 1398 معاونت فرهنگی قوه قضاییه با هدف ارتقای سواد حقوقی و قضایی جامعه و مشاوره حقوقی رایگان ابلاغ شد.

پاسخی بگذارید