دکتر منوچهر خزایی
دکتر منوچهر خزایی

زندگی نامه دکتر منوچهر خزایی، قاضی دادگستری و استاد حقوق جزا

دكتر منوچهر خزانی، بین سالهای ۱۲-۱۳۱۰ (ش.) در تهران به دنیا آمد. تحصیلات مقدماتی را در مدرسه‌های اقدسیه و ادیب و دوره متوسطه را در مدرسه‌های مروی و دارالفنون به پایان رساند.

دکتر خزایی در سال ۱۳۳۰ (ش.) وارد دانشكده حقوق دانشگاه تهران شد و در سال ۱۳۳۴ (ش.) لیسانس قضایی گرفت. مدتی به كار قضایی در دادگستری پرداخت و به عنوان دادیار، بازپرس دادسرا، رئیس محكمه و مستشار اداره حقوقی به فعالیت قضایی مشغول شد.

خزایی در سال ۱۳۴۴ (ش.) به فرانسه رفت و در سال ۱۳۴۸ (ش.) با ارائه پایان نامه «تقسیم بندی و چگونگی اصلاح تربیت محكومین در فرانسه و بلژیك» موفق به دریافت دكترای حقوق جزایی شد. سپس مدتی در دادگستری شهر لوزان سوئیس به كارآموزی پرداخت.

پس از بازگشت به ایران، در سال ۱۳۴۹ (ش.) به عضویت هیئت علمی دانشكده حقوق دانشگاه ملی ایران (شهید بهشتی كنونی) درآمد و به تدریس حقوق جزا و جرم شناسی در سطوح مختلف دانشگاهی پرداخت.

دكتر خزانی از سال ۱۳۵۶ تا ۱۳۷۴ (ش) مقاله‌های متعدد حقوقی در مجله‌ها و نشریات حقوقی، از جمله نشریه حقوقی كانون وكلای دادگستری، منتشر كرده است.

منبع: قضاوت‌آنلاین به نقل از  کتاب چهره‌ها در تاریخچه نظام آموزش عالی حقوق و عدلیه نوین، عباس مبارکیان، چاپ اول، انتشارات پیدایش، تابستان ۱۳۷۷، انتشارات پیدایش

امتیاز 1امتیاز 2امتیاز 3امتیاز 4امتیاز 5 (3 رأی, میانگین: 3٫33 از5)
Loading...
آموزش دریافت کد بورسی رایگان از کارگزاری آگاه در سراسر ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code