دو فصلنامه دانشنامه حقوق اقتصادی
دو فصلنامه دانشنامه حقوق اقتصادی

دوفصلنامه دانشنامه حقوق اقتصادی

معرفی دوفصلنامه دانشنامه حقوق اقتصادی دانشگاه فردوسی مشهد به همراه آخرین مقالات منتشره

تاریخچه فصلنامه

دوفصلنامه دانشنامه حقوق اقتصادی دانشکده علوم اداری و اقتصاد دانشگاه فردوسی مشهد، در دی ماه سال ۱۳۷۰ کمیته‌ای منتخب از اساتید این دانشکده تصمیم به راه‌اندازی مجله‌ای گرفتند و در آن ماه سال ۱۳۷۱ با معرفی سردبیر، مدیر مسئول و اعضاء هیات تحریریه به این امر جامعه عمل پوشاندند.

در مورخ ۲/۷/۷۳ اولین درخواست صدور پروانه نشر توسط آقای دکتر محمد حسین مهدوی عادلی به اداره ارشاد اسلامی مشهد ارسال گردید و در پی آن در تاریخ ۸/۱۰/۱۳۷۷ پروانه انتشار به شماره ( ۱۰۳۵۲/۱۲۴ ) برای این مجله صادر گردید. این در حالی بود که اولین شماره مجله دانش و توسعه در بهمن ماه سال ۱۳۷۳ به چاپ رسید و سرانجام پس از مدتها تلاش بی وقفه و پی‌گیر مدیر مسئول، سردبیر و سایر دست اندرکاران محترم، در اردیبهشت ماه سال ۱۳۸۳ مجله موفق به اخذ درجه علمی-پژوهشی از کمیسیون محترم بررسی نشریات علمی کشور گردیده است.

مجله علمی- پژوهشی دانش و توسعه پس از گذشت حدود بیست سال از زمان انتشار تاکنون تعداد قابل توجهی مقالات علمی – پژوهشی در حوزه علوم مختلف از جمله اقتصاد، مدیریت، علوم سیاسی، حسابداری و حقوق ایران و جهان را منتشر نموده است و از این جهت نقش بسزایی را در ارتقای سطح مطالعات علمی پژوهشی کشور ایفاء نموده است.

با توجه به مصوبات کمیسیون محترم بررسی نشریات علمی پژوهشی کشور مبنی بر تفکیک مجلات و حرکت در جهت تخصصی شدن آنها، اخیراً اعضای محترم هیات تحریریه با توجه به آن‌که هر مجله علمی پژوهشی به ازاء هر ۵ سال سابقه، می‌تواند یک عنوان مجله جدید دیگر نیز منتشر نماید، تصمیم گرفتند تا امر فوق را اجرائی نمایند. لذا پس از طرح و بررسی مسأله در جلسات متعدد و اخذ موافقت از کمیسیون محترم بررسی نشریات علمی کشور، مقرر گردید تا مجله دانش و توسعه، پس از این، ضمن حفظ امتیاز علمی خود، با سه عنوان جدید علمی – پژوهشی، به شرح زیر منتشر گردد:

۱- مجله دو فصلنامه اقتصاد و توسعه منطقه ای، با سردبیری آقای دکتر مصطفی سلیمی فر

۲- مجله دو فصلنامه اقتصاد پولی مالی، با سردبیری آقای دکتر محمود هوشمند

۳- مجله دو فصلنامه اقتصاد حقوقی با سردبیری آقای دکتر حسین صابری

لذا از کلیه‌ی دانش‌پژوهان، دست اندرکاران و فرهیختگان جامعه علمی کشور که در زمینه های مختلف علوم اقتصادی صاحب نظر و احیانا دارای مقاله می‌باشند، دعوت می‌شود تا با ارسال مقاله خود به سامانه مجلات علمی دانشگاه، ما را در پیشبرد اهداف علمی کشور و جامعه اسلامی یاری فرمایند.

حوزه و تخصص

حوزه مجله دانشنامه حقوق اقتصادی ، علوم انسانی را شامل می‌شود . این مجله مقالات تخصصی در زمینه علوم اقتصادی که به نحوی با قوانین مختلف مانند: حقوق و قوانین مصرف کننده، تولید کننده، تجارت، بازار، کالا، ارز، بانک، و… مرتبط باشد را مورد ارزیابی و پزیرش قرار می‌دهد.

مشخصات

عنوان نشریه: دانشنامه حقوق اقتصادی
نوع نشریه: علمی – پژوهشی
شاپا چاپی: ۲۳۲۲-۴۱۷۷
شاپا آنلاین: ۲۳۲۲-۴۱۷۷
صاحب امتیاز: دانشگاه فردوسی مشهد
ناشر: انتشارات دانشگاه فردوسی مشهد
مدیر مسئول: دکتر سید حسین حسینی
سردبیر: دکترعبدالرضا جوان جعفری بجنوردی
مدیر اجرائی: محمد کدخدایی
تلفن: ۳۸۸۰۶۳۰۷ – ۰۵۱ – ۰۰۹۸
فکس: ۳۸۸۰۷۳۹۴- ۰۵۱ – ۰۰۸۹
آدرس: مشهد – میدان آزادی – پردیس دانشگاه فردوسی – دانشکده اقتصاد . دفتر مجله دانشنامه حقوق اقتصادی.

تیم سردبیری

دکتر محمد حسن حایری – دکتر ستار زر کلام – دکتر حسین صابری – دکتر محمد رضا لطفعلی پور – دکتر حسین میر محمد صادقی – دکتر علی حسین نجفی ابرند آبادی – دکتر محمود هوشمند – دکتر حسین غلامی .

سیاست دسترسی آزاد

دوفصلنامه دانشنامه حقوق اقتصادی وب سایت مستقلی ندارد و آرشیو آن در وب سایت مجله دانش و توسعه با سطح دسترسی آزاد به مقالات منتشره از شماره ۱. دوره ۱۹. سال ۱۳۹۱ با دانلود لینک مستقیم هر مقاله با فرمت فایلی PDF فراهم است.

جدیدترین مقالات منتشره دوفصلنامه دانشنامه حقوق اقتصادی

5/5 = (1 امتیاز)

لینک کوتاه مطلب: https://www.ghazavatonline.com/?p=22621


منبع: قضاوت آنلاین؛ پایگاه آموزش حقوق در قالب متن، صوت ، ویدیو، نرم افزار و خدمات مشاوره و وکالت


آموزش دریافت کد بورسی رایگان از کارگزاری آگاه در سراسر ایران

در باره مدیر

لوگوی قضاوت آنلاین
تلاش اعضای هیأت تحریریه قضاوت آنلاین بر آن است تا وب سایتی برای آموزش حقوق کاربردی، پاسخگویی به پرسش‌های حقوقی در «انجمن‌های مشاوره حقوقی» و مطالب خواندنی دیگر فراهم‌ گردد.
مطالب بیشتر از من | وب سایت
مشاوره حقوقی رایگان در انجمن