خاطره
خاطره

مرغ از قفس پرید

خاطره وکالت مرغ از قفس پرید تأکیدی بر حفظ اسرار موکل از سوی وکیل

علی مظاهر- وکیل پایه یک دادگستری

وکیل محرم اسرار و رازدار مردم است. هرگز امور مربوط به پرونده ها را به خصوص با ذکر مشخصات و نام برای دیگران و به خصوص افرادی که طرفین دعوا را می شناسند بازگو نکنید. علاوه بر اینکه ممکن است این امر به زیان موکل تمام شود و اسراری مربوط به پرونده به گوش طرف مقابل برسد، هیچ کس به فردی که اسرار را فاش می کند اعتماد نخواهد کرد. ذکر یک خاطره شخصی شاید جالب باشد:

یکی از همکاران همسرم، با معرفی خود همسرم، به من مراجعه کرد و البته به همسرم گفته بود که برای یکی از دوستانش وکیل می خواهد. موکل در ابتدای جلسه از من خواست تا به همسرم نگویم مشکل مربوط به خود اوست، زیرا نمی خواهد در اداره کسی از مشکل خانوادگی وی باخبر شود. جلسه بسیار طولانی شد و پرونده هم از نظر مالی رقم قابل توجهی داشت و امکان پیشرفت پرونده نیز بسیار بالا بود. در اواخر صحبت، با توجه به اینکه از ساعت نرمال مراجعه من به منزل نیز گذشته بود، همسرم به موبایل من تماس گرفت و پرسید هنوز دفتر هستم یا نه. در پاسخ گفتم بله و موکل دارم و خانم فلانی اینجا تشریف دارند…

در ادامه مطالعه کنیدآموزش حرفه ای وکالت (قسمت اول)، علی مظاهر

بلافاصله متوجه اشتباه خودم شدم. آما مرغ از قفس پریده بود. ناامیدانه تلاش کردم جبران مافات کنم. گفتم با دوستشون تشریف آوردند. اما … پرونده ای که داشتیم در مورد جزییات قرارداد مالی آن صحبت می کردیم، به خاطر همین اشتباه از دست رفت و موکل با من قرارداد نبست.

منبع: قضاوت آنلاین به نقل از سایت علمی دانشجویان ایران

5/5 = (1 امتیاز)

لینک کوتاه مطلب: https://www.ghazavatonline.com/?p=22684


منبع: قضاوت آنلاین؛ پایگاه آموزش حقوق در قالب متن، صوت ، ویدیو، نرم افزار و خدمات مشاوره و وکالت


آموزش دریافت کد بورسی رایگان از کارگزاری آگاه در سراسر ایران

در باره مدیر

لوگوی قضاوت آنلاین
تلاش اعضای هیأت تحریریه قضاوت آنلاین بر آن است تا وب سایتی برای آموزش حقوق کاربردی، پاسخگویی به پرسش‌های حقوقی در «انجمن‌های مشاوره حقوقی» و مطالب خواندنی دیگر فراهم‌ گردد.
مطالب بیشتر از من | وب سایت
مشاوره حقوقی رایگان در انجمن