خانه » دسته بندی نشده » سوگندنامه وکیل دادگستری
سوگند‌خوردن
سوگند‌خوردن

سوگندنامه وکیل دادگستری

آخرین بروزرسانی پست: تاریخ ۱۰ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹ و ۵۹ دقیقه ب.ظ

در برخی مشاغل نظیر قضاوت، وكالت و کارشناسی، صاحبان این حرف مبادرت به اتیان سوگند مخصوص می‌نمایند. سوگند وکلای دادگستری بعد از اتمام دوره کارآموزی، قبولی در آزمون اختبار و پیش از آغاز به کار حرفه‌ای در مراسم «تحلیف» صورت می‌گیرد. متن سوگندنامه وکیل به شرح زیر است:

سوگند نامه

در این موقع که می‌خواهم به شغل وکالت نائل شوم، به خداوند قادر متعال سوگند یاد می‌کنم که همیشه قوانین و نظامات را محترم شمرده و جز عدالت و احقاق حق منظوری نداشته، و بر خلاف شرافت قضاوت و وکالت اقدام و اظهاری ننمايم و نسبت به اشخاص و مقامات قضائی و اداری و همکاران و اصحاب دعوی و ساير اشخاص رعايت احترام را نموده و از اعمال نظريات سياسی و خصوصی و کينه توزی و انتقام جوئی احتراز نموده و در امور شخصی و کارهايی که از طرف اشخاص انجام می دهم، راستی و درستی را رويه خود قرار داده و مدافع از حق باشم و شرافت من وثيقه اين قسم است که ياد کرده و ذيل قسم نامه را امضاء می نمايم.

امضاء

منبع: قضاوت آنلاین

امتیاز 1امتیاز 2امتیاز 3امتیاز 4امتیاز 5 (2 رأی, میانگین: 5٫00 از5)
Loading...

درباره‌ی مدیر سایت

حقوقدان علاقمند به فناوري اطلاعات و ارتباطات که از زمان آشنایی با فضای مجازی، مشاهده سایت های حقوقی و معایب آنها، تصمیم داشتم وب سایت حقوقی آموزشی با قابلیت دانلود انواع فایل های صوتی، ویدیویی،کتب الکترونیکی و ... راه‌اندازی نمایم که به لطلف خدا در سال 1394 میسر شد. بخش های مختلف سایت به مرور تکمیل خواهد شد به نحوی که مطالب آن حوزه های مختلف حقوقی را در برداشته و بتواند نیازهای متنوع کاربران را پوشش دهد.«تا چه قبول افتد و چه در نظر آید»

۲ نظر

 1. این که آیا وکیل میتونه دخالتی در زمان تشکیل جلسات دادگاه داشته باشه؟
  ما شکایتی که قبلا می کردیم تقریبا ۱۵ روز بعدش ابلاغیه می آمد و حدود ۱۵روز بعدش جلسه تشکیل می شد. یعنی از شکایت تا تشکل جلسه، حداکثر ۳۰ روز فاصله بود.
  اما این بار که توسط وکیل اواسط اسفند که شکایت کردیم، برامون ابلاغیه که نیومد هیچی، وقتیم از وکیل پیگیر شدیم عکس ابلاغیه ای که براش اومده بود رو فرستاد که برای ۷خرداد بود یعنی حدود ۳ ماه بعد از شکایت.

 2. با سلام
  در سئوال شما مشخص نیست که ابلاغیه از دادسرا منظور است یا دادگاه و آنچه که وکیل به شما نشان داده است،ابلاغیه کدامیک از دو مرجع ذکرشده است.
  اصولاً تعیین وقت رسیدگی پرونده در شعب مراجع قضایی، بستگی به کثرت پرونده های ارجاعی به شعبه و نوع و کیفیت آن ها دارد.
  پیشنهاد می شود که یا شخصاً به دفتر شعبه مربوطه مراجعه کرده و موضوع را پیگیری نمایید یا از طریق سایت روند رسیدگی و تعیین وقت را رصد کنید تا ابهامات شما برطرف شود.

صفحه‌بندی دیدگاه‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *