سوگند‌خوردن
سوگند‌خوردن

سوگندنامه وکیل دادگستری

در برخی مشاغل نظیر قضاوت، وكالت و کارشناسی، صاحبان این حرف مبادرت به اتیان سوگند مخصوص می‌نمایند. سوگند وکلای دادگستری بعد از اتمام دوره کارآموزی، قبولی در آزمون اختبار و پیش از آغاز به کار حرفه‌ای در مراسم «تحلیف» صورت می‌گیرد. متن سوگندنامه وکیل به شرح زیر است:

سوگند نامه

در این موقع که می‌خواهم به شغل وکالت نائل شوم، به خداوند قادر متعال سوگند یاد می‌کنم که همیشه قوانین و نظامات را محترم شمرده و جز عدالت و احقاق حق منظوری نداشته، و بر خلاف شرافت قضاوت و وکالت اقدام و اظهاری ننمايم و نسبت به اشخاص و مقامات قضائی و اداری و همکاران و اصحاب دعوی و ساير اشخاص رعايت احترام را نموده و از اعمال نظريات سياسی و خصوصی و کينه توزی و انتقام جوئی احتراز نموده و در امور شخصی و کارهايی که از طرف اشخاص انجام می دهم، راستی و درستی را رويه خود قرار داده و مدافع از حق باشم و شرافت من وثيقه اين قسم است که ياد کرده و ذيل قسم نامه را امضاء می نمايم.

امضاء

منبع: قضاوت آنلاین

2.6/5 = (12 امتیاز)

لینک کوتاه مطلب: https://www.ghazavatonline.com/?p=22875


منبع: قضاوت آنلاین؛ پایگاه آموزش حقوق در قالب متن، صوت ، ویدیو، نرم افزار و خدمات مشاوره و وکالت


آموزش دریافت کد بورسی رایگان از کارگزاری آگاه در سراسر ایران

در باره مدیر

لوگوی قضاوت آنلاین
تلاش اعضای هیأت تحریریه قضاوت آنلاین بر آن است تا وب سایتی برای آموزش حقوق کاربردی، پاسخگویی به پرسش‌های حقوقی در «انجمن‌های مشاوره حقوقی» و مطالب خواندنی دیگر فراهم‌ گردد.
مطالب بیشتر از من | وب سایت
مشاوره حقوقی رایگان در انجمن

۲ دیدگاهها

 1. آواتار حقوقی قضاوت آنلاین

  این که آیا وکیل میتونه دخالتی در زمان تشکیل جلسات دادگاه داشته باشه؟
  ما شکایتی که قبلا می کردیم تقریبا ۱۵ روز بعدش ابلاغیه می آمد و حدود ۱۵روز بعدش جلسه تشکیل می شد. یعنی از شکایت تا تشکل جلسه، حداکثر ۳۰ روز فاصله بود.
  اما این بار که توسط وکیل اواسط اسفند که شکایت کردیم، برامون ابلاغیه که نیومد هیچی، وقتیم از وکیل پیگیر شدیم عکس ابلاغیه ای که براش اومده بود رو فرستاد که برای ۷خرداد بود یعنی حدود ۳ ماه بعد از شکایت.

  • لوگوی قضاوت آنلاین

   با سلام
   در سئوال شما مشخص نیست که ابلاغیه از دادسرا منظور است یا دادگاه و آنچه که وکیل به شما نشان داده است،ابلاغیه کدامیک از دو مرجع ذکرشده است.
   اصولاً تعیین وقت رسیدگی پرونده در شعب مراجع قضایی، بستگی به کثرت پرونده های ارجاعی به شعبه و نوع و کیفیت آن ها دارد.
   پیشنهاد می شود که یا شخصاً به دفتر شعبه مربوطه مراجعه کرده و موضوع را پیگیری نمایید یا از طریق سایت روند رسیدگی و تعیین وقت را رصد کنید تا ابهامات شما برطرف شود.