آگهی فروش خودرو
آگهی فروش خودرو

کلاهبرداری اینترنتی از طریق آگهی فروش خودروی

ارسالی از: آقای کیوان رستاخیر

وقتی شما ماشین خودتون رو تو سایت دیوار یا شیپور میزارید یه شخصی زنگ میزنه و میگه من ماشین شمارو به همین قیمت که گذاشتی  میخوام. تو رو بخدا به کس دیگه ای نفروش،  بدون اینکه ماشینو دیده باشه. چون اکثراً درخواست تخفیف می کنند، شما اینجا وسوسه میشی که به این فرد ماشینتو بفروشی، چون اهل چونه نیست و دقیقاً همین جاست که شما به دام میافتی.

خریدار فوق ادعا می کنه از شهرستان اومده می خواد یه ماشین بخره و بره، بعد با یه ترفند شما رو پیش یه نمایشگاهی می بره به این بهانه که من پولم کمه و می خوام یه مقدار از پول ماشینو پیش نمایشگاه دار شرایط کنم (اقساطی کنم) یا اینکه بریم نمایشگاهی که آشنای منه قولنامه کنیم، که در واقع اینا همشون با هم همدست اند.

بعد از رفتن به نمایشگاه، نمایشگاه‌دار به این بهانه که خودتون توافق کردید، ماشینو بازدید نمیکنه، و شروع می کنه به نوشتن قولنامه، موقع نوشتن تمام ایرادهای ماشینو نمی نویسه فقط یه جزئی بهش اشاره می کنه، مثلا اگه ماشین دو سه جاش رنگ شدگی داره، میزنه یه لکه رنگ.

شما هم که میبینی، با خودت میگی حتما اهمیتی نداره، از طرفی خریدار ادعا می کنه که پولش نقد نیست مثلاً چکه که فردا نقد میشه یا طلاست که فردا باید بفروشه و پول شما رو بده، بنابراین یه مبلغ کمی بیعانه به شما می ده و خلاصه ماشینو تو پارکینگ می خوابونند که فردا تمام پول رو موقع سند زدن بپردازند.

فردا که شما مراجعه میکنی تا بقیه ی پولتو بگیری تا برید محضر و بنام اون شخص بزنی، یه برگه که خودشون طراحی کردند، میزارند جلوت و می گه این برگه کارشناسیه، به جز اون، دو سه ایراد ده تا دیگه هم بهش اضافه می کنند و ادعا می کنند تو کلاهبرداری، چرا این ایرادها رو دیشب نگفتی!

حالا تو هرچی عز و جز کنی که چرا خودتون نگاه نکردید و چرا خودتون تو قولنامه قید نکردید، دیگه فایده نداره ، ماشین تو رو با یه مبلغ ناچیز تو پارکینگ خوابوندند، قبض پارکینگ هم که دو قبضه است، هیچ کاری از دستت بر نمیاد.
شما میگی ماشین ایراد داره خب نخر، میگن باید خسارت بدی، بخوای هم بری شکایت کنی چند ماه طول می کشه، تازه همه چیز به نفع اوناست و تو مقصر شناخته میشی. حال، شما یا باید ماشینو چند میلیونی را زیر قیمت بدی یا چند میلیون خسارت بدی.
به همین راحتی ماشینتو از چنگت درمیارند!

امتیاز 1امتیاز 2امتیاز 3امتیاز 4امتیاز 5 (2 رأی, میانگین: 1,00 از5)
Loading...

لینک کوتاه مطلب: https://www.ghazavatonline.com/?p=23146


سئوالات مشاوره حقوقی را در «انجمن» مطرح نمایید.


منبع: قضاوت آنلاین؛ پایگاه آموزش حقوق در قالب متن، صوت ، ویدیو، نرم افزار و خدمات مشاوره و وکالت


جستجوگر سایت از میان 1753 مطالب
آموزش دریافت کد بورسی رایگان از کارگزاری آگاه در سراسر ایران

در باره مدیر

مدیر
تلاش اعضای هیأت تحریریه قضاوت آنلاین بر آن است تا وب سایتی برای آموزش حقوق کاربردی، پاسخگویی به پرسش‌های حقوقی در «انجمن‌های مشاوره حقوقی» و مطالب خواندنی دیگر فراهم‌ گردد.
مطالب بیشتر از من | وب سایت
مشاوره حقوقی رایگان در انجمن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code