نهال ایروانی ثانی قاضی دادگاه سانتا کلارا آمریکا
نهال ایروانی ثانی

نهال ایروانی ثانی

نهال ایروانی ثانی، قاضی دادگستری

نهال ایروانی ثانی دانش آموخته رشته وکالت از دانشگاه اسنتفورد (۲۰۰۱)، حقوق قضایی از دانشگاه سانتا کلارا (۱۹۹۳) و جرم شناسی از دانشگاه کالیفرنیا در ایرواین (۱۹۹۰) است.

ایروانی در کمیته قضایی کانتی سانتا کلارا که وظیفه آن بررسی صلاحیت نامزدهای قضایی (قاضی، دادستان، بازرس و سایر مقامات دادگاهی) و ارائه مشاوره به فرماندار ایالت برای انتصاب آنان است، عضویت داشت.وی به عنوان معاون دادستان محلی در شهر سانتا کلارا به سیستم قضایی کالیفرنیا خدمت کرد و در خلال سال‌‌های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ میلادی ریاست کانون وکلای ایرانی در آمریکا (IABA) مستقر در واشنگتن را به عهده داشت.

از دوشنبه ششم ماه نوامبر ۲۰۱۷ ایروانی با حکم جری براون فرماندار ایالت کالیفرنیا به عنوان قاضی فعالیت خود را در مجتمع دادگاهی سانتا کلارا آغاز کرد. شهر سانتا کلارا بخشی از حومه شهر ایرانی نشین سن حوزه در شمال ایالت کالیفرنیا  و در نزدیکی سانفرانسیسکو است و به دلیل مجاورت با «سیلیکون ولی» مرکز تجارت اینترنتی و فن‌آوری‌های اطلاعاتی جهان از اهمیت بالایی برخوردار است. این انتخاب، برای دومین بار در تاریخ جامعه ایرانیان آمریکا صورت می گیرد که یک بانوی ایرانی تبار موفق می شود با حکم فرماندار کالیفرنیا به عنوان قاضی دادگاه‌های شهر سانتا کلارا منصوب شود.

1/5 = (1 امتیاز)

لینک کوتاه مطلب: https://www.ghazavatonline.com/?p=23445


منبع: قضاوت آنلاین؛ پایگاه آموزش حقوق در قالب متن، صوت ، ویدیو، نرم افزار و خدمات مشاوره و وکالت


آموزش دریافت کد بورسی رایگان از کارگزاری آگاه در سراسر ایران

در باره مدیر

لوگوی قضاوت آنلاین
تلاش اعضای هیأت تحریریه قضاوت آنلاین بر آن است تا وب سایتی برای آموزش حقوق کاربردی، پاسخگویی به پرسش‌های حقوقی در «انجمن‌های مشاوره حقوقی» و مطالب خواندنی دیگر فراهم‌ گردد.
مطالب بیشتر از من | وب سایت
مشاوره حقوقی رایگان در انجمن