خانه » بیوگرافی » اساتید حقوق » زندگی نامه دکتر اسد الله امامی
دکتر اسد الله امامی
دکتر اسد الله امامی

زندگی نامه دکتر اسد الله امامی

دكتر اسدالله امامی، در سال ۱۳۱۴ (ش.) در سمنان به دنیا آمد. دوره ابتدایی و متوسطه را در همین شهر و با رتبه اول به پایان رساند (۱۳۳۴ ش.). در سال ۱۳۳۶ (ش.) وارد دانشكده حقوق و علوم سیاسی و اقتصادی دانشگاه تهران شد و در سال ۱۳۴۰ (ش.) لیسانس قضایی گرفت. در سال ۱۳۴۱ (ش.) در دوره دكترای رشته حقوق خصوصی دانشكده حقوق دانشگاه تهران پذیرفته شد و در سال ۱۳۴۳ (ش.) با ارائه پایان نامه مطالعه تطبیقی نسب در حقوق ایران و فرانسه موفق به دریافت دكترای حقوق شد. آنگاه، مدتی در دبیرستانهای تهران به دبیری پرداخت و از سال ۱۳۴۵ (ش.) به كادر قضایی وزارت دادگستری پیوست و این سمت‌ها را بر عهده داشت: عضو علی‌البدل دادگاه بخش، رئیس دادگاه بخش، بازپرس، رئیس اداره حقوقی وزارت دادگستری (۱۳۶۵-۱۳۶۱ش.).

دكتر امامی، از سال ۱۳۵۰ (ش.) تدریس علوم حقوقی را در دانشكده حقوق دانشگاه تهران شروع كرد و در كنار خدمات قضایی، در دانشكده حقوق دانشگاه ملی ایران (شهید بهشتی كنونی)، مجتمع آموزش عالی قم، دانشكده علوم قضایی وزارت دادگستری، دانشگاه امام صادق (ع)، دانشگاه پلیس، دانشكده علوم اجتماعی و مدرسه عالی قضایی و تربیتی قم مشغول به تدریس شد. ایشان عضو موسسه حقوق تطبیقی دانشگاه تهران بوده و در نهمین كنگره حقوقی تطبیقی و كنگره حقوق بشر مسیحیت در تهران شركت داشتند.

حتماً بخوانیدخاطره دکتر عیسی رحیمی از دکتر اسدالله امامی

آثار تالیفی و تحقیقی دكتر امامی عبارتند از:

۱- مطالعه تطبیقی در حقوق ایران و فرانسه شامل: اقسام نسب، اولاد مشروع و نامشروع، فرزند ناشی از تلقیح مصنوعی، فرزند خواندگی و آثار حقوقی آنان (چاپ ۱۳۴۹ ش)

۲- حقوق خانواده مربوط به روابط موجر و مستاجر محل كسب و سكونت (چاپ ۱۳۴۶ ش.)

۳- حقوق خانواده جلد اول (با همكاری دكتر سید حسین صفایی، چاپ ۱۳۶۹ ش.، برنده جایزه كتاب برگزیده دانشگاهی سال ۱۳۷۲ ش. و دارنده لوح تقدیر از وزارت فرهنگ و آموزش عالی)

۴- حقوق خانواده جلد دوم (با همكاری سید حسین صفایی، چاپ ۱۳۷۴ ش.)

۵- مقاله‌های حقوقی متعدد چاپ شده در نشریات حقوقی مختلف.

منبع: قضاوت‌آنلاین به نقل از کتاب چهره‌ها در تاریخچه نظام آموزش عالی حقوق و عدلیه نوین، عباس مبارکیان، چاپ اول، تابستان ۱۳۷۷، انتشارات پیدایش

0
امتیاز 1امتیاز 2امتیاز 3امتیاز 4امتیاز 5 (1 رأی, میانگین: 5٫00 از5)
Loading...

درباره‌ی مدیر سایت

Avatar
علاقمند به حقوق، فناوري اطلاعات و ارتباطات که تلاش کرد وب سایتی برای آموزش حقوق و مطالب خواندگی دیگر راه‌اندازی نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.

پاسخگویی به اعتبار سنج انسان از ربات (الزامی)