https://www.ghazavatonline.com/
خانه » کشکول » خاطرات قضایی » تواضع و عذرخواهی استاد اسدالله امامی، عیسی رحیمی
خاطره
خاطره

تواضع و عذرخواهی استاد اسدالله امامی، عیسی رحیمی

آخرین بروزرسانی پست: تاریخ ۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۲ و ۱۸ دقیقه ب.ظ

image_pdfimage_print

خاطره عیسی رحیمی-دکترای حقوق تجارت بین الملل (نفت و گاز)  از دکتر اسدالله امامی

یکی از اولین دروسی که در رشته حقوق در هر دانشگاهی تدریس می شود، مقدمه علم حقوق نام دارد. بنده این درس را با ایشان گذراندم، و بسیار واضح است که تدریس این درس علی الخصوص برای ایشان و آن هم برای یک دانشجوی جدیدالورود کار بسیار پر دردسری می باشد. علی ای حال ایشان با متانت و صبر و بردباری بسیار، قواعد اولیه حقوق را به ما آموزش دادند…

ایام امتحانات فرا رسید و اگر اشتباه نکنم، آخرین امتحان ما نیز مقدمه علم حقوق بود، امتحانی ساده، ولی من نمره ۱۶ شده بودم، در حالی که خودم می دانستم که هیچ اشتباهی نداشتم، لذا به نمره اعتراض نمودم.

دکتر امامی برگه بنده را ملاحظه فرمود و معلوم شد که سوال آخر  را تصحیح نکرده اند، لذا فرمودند:

«اصلاً نگران نباشم زیرا نمره را درست خواهند کرد»

هر چه منتظر ماندم هیچ تغییری در نمره مشاهده نکردم و در ابتدای ترم دوم با دکتر دیدار داشته و موضوع را بیان کردم. معلوم شد که برگه امتحانی من گم شده و ایشان نتوانسته کاری بکند.

در واقع جالبترین قسمت این خاطره حداقل برای خودم، جایی است که وقتی در ترم ۴ بعد از گذشتن ۳ ترم، کتاب حقوق خانواده ای که ایشان به همراهی دكتر سید حسین صفایی نوشته‌اند را  نزدشان بردم تا با نوشتن نکته ای در کتاب، آن را به خط زیبای خویش مزین نمایند، ایشان هنوز آن نمره ندادنِ مقدمه علم حقوق در خاطرشان بود و از بنده ناچیز پوزش نمودند، که واقعا اوج تواضع و فروتنی این مرد بزگوار را می رساند.

بسیار دوست دارم مطلبی که ایشان در کتاب نوشت را حسن ختام این خاطره نمایم:

«علم و هنر، تاج سر آفرینش می‌باشند»

منبع: قضاوت آنلاین به نقل از وبلاگ حقوق

امتیاز 1امتیاز 2امتیاز 3امتیاز 4امتیاز 5 (3 رأی, میانگین: 4٫67 از5)
Loading...

درباره‌ی مدیر سایت

حقوقدان علاقمند به فناوري اطلاعات و ارتباطات که از زمان آشنایی با فضای مجازی، مشاهده سایت های حقوقی و معایب آنها، تصمیم داشتم وب سایت حقوقی آموزشی با قابلیت دانلود انواع فایل های صوتی، ویدیویی،کتب الکترونیکی و ... راه‌اندازی نمایم که به لطلف خدا در سال 1394 میسر شد. بخش های مختلف سایت به مرور تکمیل خواهد شد به نحوی که مطالب آن حوزه های مختلف حقوقی را در برداشته و بتواند نیازهای متنوع کاربران را پوشش دهد.«تا چه قبول افتد و چه در نظر آید»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *