سرقت خوردو

پیام مالک خودرو به سارق آن

دزد عزير با سلام

لطفاً قبل از شکستن شيشه موارد زير را مطالعه فرماييد:

۱-در شش ماه گذشته ۴ بار همين شيسه را عوض کردم.

۲- ماشين در حال حاضر ضبط ندارد و من هنگام رانندگي با موبايل موسيقي گوش مي دهم.

۳-ماشين زاپاس هم ندارد و يک ماه پيش يکي از همکارن شما آن را برده است.

۴-درِ داشبورد را هم باز گذاشتم تا داخلش را ببيني که چيزي نيست.

۵-وقتي به نيروي انتظامي هنزنمايي همکارانتان را گزارش مي دهم مي گويند برو خدا را شکر کن که ماشينت را نبردند و من هر شب در حال شکر گزاري هستم.

۶-اگر با تمام اين توضيحات قصد سرفت اتومبيل را داري، از درب سمت راست عقب استفاده کن، چون خيلي راحت با لنگر انداختن باز ميشه و نيازي به ديلم ندارد.

راستي که درِ باک ماشين هم شکسته و اکر نياز به بنزين داري تعارض نکن، فکر کنم يکم ينزين داره.

منبع: قضاوت آنلاین به نقل از قاضی دادگستر

لینک کوتاه مطلب: https://www.ghazavatonline.com/?p=252


منبع: قضاوت آنلاین؛ پایگاه آموزش حقوق در قالب متن، صوت ، ویدیو، نرم افزار و خدمات مشاوره و وکالت


جستجو در سایت با موتور جستجوی گوگل
آموزش دریافت کد بورسی رایگان از کارگزاری آگاه در سراسر ایران

در باره مدیر

تلاش اعضای هیأت تحریریه قضاوت آنلاین بر آن است تا وب سایتی برای آموزش حقوق کاربردی، پاسخگویی به پرسش‌های حقوقی در «انجمن‌های مشاوره حقوقی» و مطالب خواندنی دیگر فراهم‌ گردد.
مطالب بیشتر از من | وب سایت
مشاوره حقوقی رایگان در انجمن

۲ دیدگاه

 1. علی جعفری فرد

  با سلام
  اگر اطمینان دارید که خودرو از سوی شخصی سرقت شده، با تنظیم شکایت سرقت آن از محل شرکت بردارتان و ضمیمه کردن مدارک مالکیت خودرو و استشهادیه متضمن شهود یا مطلعین در این خصوص، شکواییه را به دادسرایی محل وقوع سرقت تقدیم تا مقام قضایی صدور دستور لازم برای مرجع انتظامی و همچنین ثبت سرقت در سامانه وسایط نقلیه مسروقه و توقیف فیزیکی آن در سیستم پلیس راهور را صادر تا در صورت کشف، توقیف شود. همچنین از این زمان به بعد، اگر با آن جرمی واقع شود، شما مسئول نخواهید بود.

 2. با سلام و عرض ادب و تشکر از سایت بسیار خوب و اطلاع رسانی کامل و جامع شما
  بنده خودروی وانتی داشتم که اسناد و مدارک و پلاک به نام خودم هست که در اختیار شرکت برادرم بود و از ان استفاده میشد .حدود دو یا سه سال قبل شرکت بدلیل ضررو زیان ورشکسته میشود و بدهکار که برادرم به ناچار بدلیل بدهکاری و کثرت طلبکار و مشکلات بوجود امده شرکت را رها و از ایران خارج میشود . که پس از ان بدلیل نبود برادرم و همچنین بدون صاحب ماندن اموال شرکت هرکسی چه طلبکار یا کارمندان یا افراد دیگر اقدام به بردن یا سرقت اموال کرده.
  حال سوال بنده این است که از ان زمان تا کنون هیچ اطلاعی از خودرویی که به نام بنده بوده نیست و نمیدانم کجا و یا دست چه کسی میباشد و یا حتی به سرقت رفته باشد.
  اولا چگونه میتوانم اقدام کنم ویا چه شکایتی با چه عنوانی انجام دهم. دوما اگر اعلام سرقت کنم باید با ۱۱۰ تماس بگیرم وچه مطلبی باید عنوان کنم و چگونه اعلام کنم ضمن اینکه نه میدانم کجا و چگونه انجام شده ویا تحویل چه شخصی بوده.
  ضمنا هیچگونه قراردادی بدلیل نسبت خانوادگی بین من و برادرم وجود ندارد.
  لطفا راهنمایی بفرمایید چگونه و با چه عنوان میتوانم پیگیری کنم و نگرانی بیشتر بنده به خاطر سند و پلاک که به اسم بنده میباشد .
  تشکر و سپاس از شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code