مقالات آیین دادرسی کیفری
مقالات آیین دادرسی کیفری

اعتبار امر مختومه کیفری در امور کیفری

شرایط تحقق اعتبار امر مختومه کیفری در امور کیفری

معرفی و مشخصات فایل

شرایط تحقق اعتبار امر مختومه کیفری در رسیدگی های کیفری، تأثیر تغییر وصف مجرمانه عمل در تعقیب مجدد متهم، اعتبار امر مختومه در قرارهای دادسرا و آرای داددگاه‌های کیفری به همراه با بیان نظریات مشورتی اداره حقوقی و تحیلیل مواد قانونی مرتبط، موضوعات مطروحه در مقاله را تشکیل می دهد.

مقاله برای اولین بار در نشریه پیام آموزش، سال چهارم، مرداد و شهریور ۱۳۸۵، ش۲۱ صفحات ۱۲۶ تا ۱۳۱ به چاپ رسید ولی با با وصف تغییرات صورت گرفته در قانون آیین دادرسی کیفری، قابل استفاده و استناد می باشد.

نویسنده: شهرام محمد زاده- مستشار قضایی [وقت] معاونت آموزش دادگستری استان تهران
فرمت: پی دی اف
حجم: 659.76 کیلوبایت
تعداد صفحات: ۶ صفحه
رمز فایل: www.ghazavatonline.com

منبع: قضاوت آنلاین

لینک کوتاه مطلب: https://www.ghazavatonline.com/?p=26139


منبع: قضاوت آنلاین؛ پایگاه آموزش حقوق در قالب متن، صوت ، ویدیو، نرم افزار و خدمات مشاوره و وکالت


جستجو در سایت با موتور جستجوی گوگل
آموزش دریافت کد بورسی رایگان از کارگزاری آگاه در سراسر ایران

در باره مدیر

تلاش اعضای هیأت تحریریه قضاوت آنلاین بر آن است تا وب سایتی برای آموزش حقوق کاربردی، پاسخگویی به پرسش‌های حقوقی در «انجمن‌های مشاوره حقوقی» و مطالب خواندنی دیگر فراهم‌ گردد.
مطالب بیشتر از من | وب سایت
مشاوره حقوقی رایگان در انجمن

۲ دیدگاه

 1. سلام آقای مرادی
  امور آب به ناحق علیه بنده شکایت تصرف عدوانی تنظیم نمود.
  بعد از یکسال کشمکش، داشتن سند مالکیت و سایر قرائن و شواهد، وجود درختان بیش از ۵۰ سال، تحقیقات محلی و نظریه کارشناسی، سرانجام قاضی محترم به نفع بنده رای داد.
  هنگام صدور رای معلوم شد شکایت اولیه به نام برادر بزرگ بنده بوده و تمام محتویات پرونده به نام بنده بوده، تنها یک برگ شکایت اولیه به نام برادرم بوده است.ما به اون زمین شریک هستیم.
  امور اب ادعا می کند دوباره علیه شما شکایت تنظیم می کنیم. آیا چنین چیزی ممکن است؟
  لطفاً راهنمایی کنید.

  • با درود
   هرچند در سوال مشخص نیست که اگر شکایت اولیه که سنگ زیربنای پرونده کیفری را تشکیل می دهد به نام برادر شما بوده است، چگونه شما مورد تعقیب قرار گرفته و به قول خودتا، تمام محتویات پرونده به نام شما شکل گرفت، بدیهی است که صرف شریک بودن نمی تواند دلیل این امر باشد، مع الوصف در پاسخ باید گفت، اگر منظور شما از رأی قاضی، قرار منع تقیب قاضی دادسرا باشد که به علت فقد ادله کافی صادر شده است، امور آب می تواند برای یک بار، با استناد به دلیل جدید، از دادستان درخواست رسیدگی مجدد به پرونده را نماید که با تجویز دادگاه این امر صورت می گیرد اما اگر مقصود شما از رأی قاضی، دادرس یا رئیس شعبه دادگاه کیفری دو باشد، تعقیب مجدد شما بابت همان جرم با همان تاریخ وقوع میسر نیست زیرا موضوع مشمول اعتبار امر محکوم بهاء است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code