دکتر پرویز صانعی
دکتر پرویز صانعی

دکتر پرویز صانعی

زندگی نامه دکتر پرویز صانعی استاد حقوق جزا و جرم شناسی

دكتر پرویز صانعی، در سال ۱۳۱۵ (ش) در تهران به دنیا آمد. تحصیلات ابتدایی و متوسطه را در مدارس ابن سینا، فیروز بهرام و علمیه تهران به پایان رساند. سپس به دانشكده حقوق و علوم سیاسی رفت و با رتبه اول به دریافت لیسانس نائل آمد. آنگاه به امریكا رفت و در دانشگاه‌های كلمبیا و ییل به تحصیل در رشته حقوق كیفری و حقوق تطبیقی پرداخت.

صانعی پس از دریافت فوق لیسانس با ارائه پایان نامه مسائل بازپرسی پلیس در ایالات متحده امریكا دكترای حقوق كیفری و جزایی خود را دریافت كرد.

وی پس از بازگشت به ایران، به عنوان عضو هیئت علمی دانشكده حقوق دانشگاه تهران به تدریس حقوق جزا و جامعه شناسی حقوق پرداخت. پس از تشكیل دانشكده حقوق دانشگاه ملی ایران (شهید بهشتی كنونی) ، به عنوان عضو مدعو و در اوایل ۱۳۵۰ (ش) با عضویت رسمی در این دانشكده به خدمات علمی خود ادامه داد و مدتی نیز ریاست دانشكده را بر عهده داشت.

آثار تالیفی و تحقیقی دكتر صانعی

آثار تالیفی و تحقیقی دكتر صانعی عبارتند از:

۱- حقوق جزای عمومی (دو جلدی)

۲- جامعه شناسی حقوق

۳- حقوق و اجتماع

۴- مقاله‌های متعدد علمی و تحقیقی كه در نشریه‌های حقوق مردم، حقوق امروز و مجله كانون وكلا، در پیش از انقلاب به چاپ رسیده است.

منبع: قضاوت‌آنلاین به نقل از کتاب چهره ها در تاریخچه نظام آموزش عالی حقوق و عدلیه نوین، عباس مبارکیان، چاپ اول، انتشارات پیدایش، تابستان ۱۳۷۷

امتیاز 1امتیاز 2امتیاز 3امتیاز 4امتیاز 5 (1 رأی, میانگین: 5٫00 از5)
Loading...
آموزش دریافت کد بورسی رایگان از کارگزاری آگاه در سراسر ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code