تازه های سایت
خانه » بیوگرافی » اساتید حقوق » دکتر پرویز صانعی
دکتر پرویز صانعی
دکتر پرویز صانعی

دکتر پرویز صانعی

زندگی نامه دکتر پرویز صانعی استاد حقوق جزا و جرم شناسی

دكتر پرویز صانعی، در سال ۱۳۱۵ (ش) در تهران به دنیا آمد. تحصیلات ابتدایی و متوسطه را در مدارس ابن سینا، فیروز بهرام و علمیه تهران به پایان رساند. سپس به دانشكده حقوق و علوم سیاسی رفت و با رتبه اول به دریافت لیسانس نائل آمد. آنگاه به امریكا رفت و در دانشگاه‌های كلمبیا و ییل به تحصیل در رشته حقوق كیفری و حقوق تطبیقی پرداخت.

صانعی پس از دریافت فوق لیسانس با ارائه پایان نامه مسائل بازپرسی پلیس در ایالات متحده امریكا دكترای حقوق كیفری و جزایی خود را دریافت كرد.

وی پس از بازگشت به ایران، به عنوان عضو هیئت علمی دانشكده حقوق دانشگاه تهران به تدریس حقوق جزا و جامعه شناسی حقوق پرداخت. پس از تشكیل دانشكده حقوق دانشگاه ملی ایران (شهید بهشتی كنونی) ، به عنوان عضو مدعو و در اوایل ۱۳۵۰ (ش) با عضویت رسمی در این دانشكده به خدمات علمی خود ادامه داد و مدتی نیز ریاست دانشكده را بر عهده داشت.

آثار تالیفی و تحقیقی دكتر صانعی

آثار تالیفی و تحقیقی دكتر صانعی عبارتند از:

۱- حقوق جزای عمومی (دو جلدی)

۲- جامعه شناسی حقوق

۳- حقوق و اجتماع

۴- مقاله‌های متعدد علمی و تحقیقی كه در نشریه‌های حقوق مردم، حقوق امروز و مجله كانون وكلا، در پیش از انقلاب به چاپ رسیده است.

منبع: قضاوت‌آنلاین به نقل از کتاب چهره ها در تاریخچه نظام آموزش عالی حقوق و عدلیه نوین، عباس مبارکیان، چاپ اول، انتشارات پیدایش، تابستان ۱۳۷۷

0
امتیاز 1امتیاز 2امتیاز 3امتیاز 4امتیاز 5 (1 رأی, میانگین: 5٫00 از5)
Loading...

درباره‌ی مدیر سایت

Avatar
علاقمند به حقوق، فناوري اطلاعات و ارتباطات که تلاش کرد وب سایتی برای آموزش حقوق و مطالب خواندگی دیگر راه‌اندازی نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

 با توجه به راه‌اندازی انجمن حقوقی قضاوت‌آنلاین برای اخذ مشاوره قضایی پرسش خود را فقط در یکی از انجمن‌های مربوطه طرح نمایید والا پاسخ داده نخواهدشد.
✓ در دیدگاه هر پست باید نظر خود را منحصراً‌ نسبت به همان پست بیان نمایید.
✓ نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
 بخش‌های الزامی با علامت * مشخص شدند.