تازه های سایت
خانه » بیوگرافی » اساتید حقوق » دکتر سید جلال الدین مدنی
دکتر سید جلال الدین مدنی
دکتر سید جلال الدین مدنی

دکتر سید جلال الدین مدنی

زندگی نامه دکتر سید جلال الدین مدنی استاد دانشگاه و قاضی دادگستری

دكتر سید جلال الدین مدنی، در سال ۱۳۱۶ (ش.) در كرمان به دنیا آمد. تحصیلات مقدماتی خود را در مدرسه‌های سعید، ادب و جامعه التعلیمات اسلامی كرمان گذراند و دوره متوسطه را در دبیرستان‌های شاهپور و ایرانشهر همان شهر به پایان رساند.

وی در مسابقه علمی فارغ التحصیلان رشته ادبی مقام اول را به دست آورد و برای ادامه تحصیلات به تهران رفت. در سال ۱۳۳۶ (ش.) وارد دانشكده حقوق دانشگاه تهران شد و در سال ۱۳۴۰ (ش.) لیسانس حقوق گرفت. در همین سال دوره روزنامه نگاری را كه برای نخستین بار توسط استادان خارجی تدریس می‌شد، طی یك سال به پایان رساند. سپس دوره دو ساله موسسه جرم شناسی دانشكده پزشكی و حقوق دانشگاه تهران را با موفقیت طی كرد. در سال ۱۳۴۰ (ش.) در دوره فوق لیسانس علوم اداری و اقتصادی دانشكده حقوق دانشگاه تهران پذیرفته شد و در سال ۱۳۴۳ (ش.) مدرك فوق لیسانس خود را دریافت كرد. سرانجام در سال ۱۳۴۶ (ش.) با ارائه پایان نامه «خلع سلاح و سازمان ملل متحد» دكترای حقوق گرفت.

دروس تدریس شده

دکتر سید جلال الدین مدنی از سال ۱۳۵۰ (ش.) تدریس در دانشكده حقوق دانشگاه ملی ایران (شهید بهشتی كنونی) را آغاز كرد. عمده ترین دروس تدریسی ایشان عبارتند از: آیین دادرسی مدنی، حقوق بین الملل خصوصی، حقوق بین الملل عمومی، ادله اثبات دعوی، رویه قضایی، حقوق اساسی، تاریخچه دیپلماسی و تاریخ سیاسی معاصر.

سمت های قضایی

مهمترین عناوین قضایی ایشان از سال ۱۳۴۰ (ش.) عبارتند از : دادیاری، بازپرسی، تصدی دادگاه بخش، تصدی دادگاه بخش مستقل، ریاست شعبه دادگاه شهرستان، ریاست دایره رفع تصرفات عدوانی، رسیدگی به شكایات استخدامی و مستشار اداره حقوقی قوه قضائیه.

سایر مشاغل

دیگر مشاغل و فعالیت های دکتر سید جدلال الدین مدنی عبارتند از:

یكی از بانیان و مدیران اولیه دانشكده علوم قضایی وابسته به وزارت دادگستری (كه با مساعدت شهید دكتر بهشتی و استاد آیت الله جوادی آملی راه اندازی شد.)

شركت در دومین كنفرانس جهانی حقوق بشر (سال ۱۳۷۲ ش، اطریش وین)

اخذ دانشنامه علمی دوره جرم شناسی از موسسه UNAFE سازمان ملل متحد (مستقر در توكیو ژاپن)

شركت در یك دوره مطالعاتی و علمی در شهر استراسبورگ فرانسه در زمینه حقوق بشر و دریافت گواهینامه علمی (سال ۱۳۶۸ ش.)

آثار تألیفی و تحقیقی

آثار تالیفی و تحقیقی دكتر مدنی عبارتند از:

۱- آیین دادرسی مدنی (دو جلدی)

۲- اجرای احكام

۳- حقوق اساسی (هفت جلدی)

۴- حقوق اساسی و نهادهای سیاسی

۵- غیر متعهدها ، از اندونگ تا هاوانا

۶- روش علمی

۷- مبانی و كلیات علوم سیاسی

۸- حقوق بین الملل خصوصی

۹- ادله اثبات دعوی

۱۰- رویه قضایی

۱۱- تاریخ سیاسی معاصر (سه جلدی)

۱۲- تاریخ تحولات سیاسی روابط خارجی

۱۳- دادگستری در گذشته و چگونگی آن در آینده

۱۴- مبانی و كلیات حقوق ۱۵- ایران اسلامی در برابر صهیونیسم

۱۶- حقوق بین الملل عمومی

۱۷- حقوق اساسی تطبیقی

۱۸- مبانی و كلیات حقوق علوم سیاسی

منبع : قضاوت‌آنلاین به نقل از کتاب چهره ها در تاریخچه نظام آموزش عالی حقوق و عدلیه نوین، عباس مبارکیان، چاپ اول، انتشارات پیدایش، تابستان ۱۳۷۷

امتیاز 1امتیاز 2امتیاز 3امتیاز 4امتیاز 5 (1 رأی, میانگین: 5٫00 از5)
Loading...

درباره‌ی مدیر سایت

فوق لیسانس حقوق خصوصی و علاقمند به فناوري اطلاعات و ارتباطات. از زمان آشنایی با فضای مجازی، مشاهده سایت های حقوقی و معایب آنها؛ تصمیم داشتم تا وب سایت حقوقی آموزشی با قابلیت دانلود رایگان انواع فایل های صوتی، ویدیویی،کتب الکترونیکی و ... راه‌اندازی نمایم که به لطلف خدا در سال 1394 میسر شد. بخش های مختلف سایت به مرور تکمیل خواهد شد به نحوی که مطالب آن حوزه های مختلف حقوقی را در برداشته و بتواند نیازهای متنوع کاربران را پوشش دهد.«تا چه قبول افتد و چه در نظر آید»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *