دکتر بهروز اخلاقی
دکتر بهروز اخلاقی

دکتر بهروز اخلاقی

کاملترین زندگی نامه دکتر بهروز اخلاقی استاد حقوق تجارت و تجارت بین‌الملل

دكتر بهروز اخلاقی فرزند محمدعلی اخلاقی، در سال ۱۳۱۶ (ش.) در بندر ترکمن در استان گرگان به دنیا آمد. وی اولین فرزند از هفت فرزند خانواده است. دوره ابتدایی را در مدارس دانش ساری، شاهپور شاهی (قائم شهر فعلی)، بندر گز و بندر تركمن گذراند(۱۳۳۶ – ۱۳۳۰). علت این که هر یك از پایه های شش‌گانه دوره ابتدایی را در یكی از شهرهای شمال كشور طی نمود آن است که پدرش در سازمان تازه تأسیس راه آهن استخدام بود و مأموریت می یافت به آن دیار نقل مكان كرده و مشغول كار شود. در دوره دبستان در رشته ورزشی پینگ پنگ فعال بود و در زمینه زیبایی اندام هم كار می كرد. به علت ابتلای او به بیماری تب مالت، پدرش مجبور می شود به تهران بیاید و در واقع خانواده آنها تن به مهاجرت دیگر می دهند.

دوره متوسطه را در دبیرستان بوعلی سینا بهارستان تهران به پایان رساند (۳۶-۱۳۳۵ ش) و از همین  دبیرستان موفق به اخذ مدرک دیپلم شد (۱۳۴۰)، دبیرستانی كه دانش آموزان آن را دانشگاه بوعلی سینا نامیده‌اند؛ به خاطر آزادی رفت و آمد به كلاس‌های درس، دكتر اخلاقی یاد مدیر مدرسه به نام آقای چمنی را بعد از چند دهه گرامی می‌دارد و از او در وصف خود می گوید:

«به من می‌گفت با این علاقه‌ای كه تو به ادبیات و علوم انسانی داری، روزی شاید رجلی خواهی شد

اخلافی در كنار تحصیلات فوق، دوره آموزش زبان فرانسه را در انجمن ایران و فرانسه و همچنین زبان و ادبیات عرب را در دارالعلوم  نیز طی كرد. در سال ۱۳۳۶ (ش.) وارد دانشكده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران شد و تحصیل در رشته های حقوق را آغاز کرد و همچنین زبان و ادبیات فرانسه را به موازات هم در دو دانشكده حقوق و ادبیات دانشگاه تهران شروع کرد ولی در سال سوم به ناچار مجبور شد به دلیل ممنوع بودن تحصیل در دو رشته، رشته زبان فرانسه را ناتمام بگذارد و تحصیل در رشته حقوق را ادامه دهد و سرانجام در سال لیسانس قضایی گرفت (۱۳۴۰- ۱۳۳۶). در همین سال در دوره دكترای حقوق خصوصی دانشکده مزبور پذیرفته و تحصیل نمود (۱۳۴۳ – ۱۳۴۰) اما پیش از ارائه پایان نامه، در سال ۱۳۴۰ (ش.) به دلیل اعطای بورسیه تحصیلی از سوی دولت فرانسه به دانشجویان ایرانی، بورسی كه توسط انجمن فرهنگی ایران و فرانسه ترتیب داده شده بود و یكی از شروط آن آشنایی به زبان فرانسه بود، راهی فرانسه شد. او یکی از خاطرات خود در این دوره را چنین نقل می کند:

امتیاز 1امتیاز 2امتیاز 3امتیاز 4امتیاز 5 (11 رأی, میانگین: 2٫45 از5)
Loading...
آموزش دریافت کد بورسی رایگان از کارگزاری آگاه در سراسر ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code