دکتر سید علی آزمایش
دکتر سید علی آزمایش

فایل صوتی تاریخ لازم الاجراء شدن قانون و اجرای فوری احکام کیفری به همراه پرسش و پاسخ، دکتر سید علی آزمایش

دانلود فایل صوتی تاریخ لازم الاجراء شدن قانون و اجرای فوری احکام کیفری همراه با پرسش‌ و پاسخ ، دکتر سید علی آزمایش

توضیح محتوای فایل:

در ابتدا دکتر سید علی آزمایش، استاد دانشگاه و وکیل پایه یک دادگستری با عبارتی زیبا بر ضرورت حفظ حقوق حضار از سوی سخنران تأکید دارند و آنگاه به معرفی و سابقه شغلی خود اشاره می نمایند. متعاقباً به ذکر عنوان بحث و طرح مقدمات لازم و ضروری برای ورود به آن می پردازند که الحق هریک از این مقدمات باید با عنوان مستقلی مورد بحث قرار گیرد، از جلمه این که تعاریف حق و حقوق چیست و چرا تاکنون تعریف نادرستی از هریک ارائه نشده است، آیا حق را قانون به مردم می دهد یا این که آنان دارای حق بوده و قانون تنها آن را محدود می‌کند؟

حتماً دانلود کنیدفایل صوتی حق بر مجازات نشدن انسان ، دکتر سید علی آزمایش

چرا یک حقوقدان اگر فلسفه، تاریخ، جامعه شناسی، روانشناسی، ادبیات و سیاست نداند و نخواند، حقوق نخوانده؛ حقوق‌خوان کیست و چه تفاوتی با حقوقدان دارد و به چه کسی حقوقدان باید گفت؟ یک قاضی و وکیل برای شناخت اندیشه قانونگذار باید چه کتبی بخواند، کتب پیشنهادی استاد برای مطالعه چیست؟ چرا برخی قضات افتخارشان این است که فلان تعداد حکم اعدام صادر کرده‌اند؟

فلسفه وضع هر یک از مواد ۲ و ۴ قانون مدنی چیست، مدت پانزده روز پس از انتشار در ماده ۲ این قانون ناظر به مجریان است یا مردم، با توجه به مراحل شش گانه وضع قانون، مقصود از ترتیب خاص چیست و چه ارتباطی با مدت انتشار معینه دارد، آیا باید قبل از آن باشد یا بعد از آن، چرا؟ و در رابطه با ماده ۴ قانون مدنی شرح می دهند که مقصود از مقررات خاص چیست و ارتباط زمان در این ماده با مدت انتشار و استثناء ذکرشده در ماده ۲ قانون مزبور چیست و تاریخ لازم اجراء شدن برای هریک از مجریان و مردم چه می باشد؟

در رابطه با ماده ۴۵ الحاقی به قانون مبارزه با مواد مخدر که به منطور رفع هرگونه ابهام «بخشنامه شماره ۴۸۲۴۴ رئیس قوه قضاییه در خصوص الحاق یک ماده به قانون مبارزه با مواد مخدر» نیز صادر شد،

همچنین بخوانیدعطف به ماسبق شدن قانون الحاق یک ماده به قانون مبارزه با مواد مخدر تا قبل از صدور حکم قطعی (رأی وحدت رویه ۷۶۵)

استاد توضیح می دهند که با قوت گرفتن احتمال توقف اعدام و همزمان با تصویب آن در مجلس شورای اسلامی و فاصله زمانی تصویب تا انتشار قانون، رویه محاکم در تهران چه بود تا اعدامی صورت نگیرد، آیا عملکرد آنان صحیح  بود یا خیر و قانوناً باید چگونه می بود، آیا اساساً‌جرم انگاری در حوزه مواد مخدر صحیح و پاسخگو بوده و خواهد بود یا خیر، چرا؟

حتماً بخوانیدشرایط شمول مجازات اعدام نسبت به جرائم ارتکابی قبل از لازم اجراء شدن ماده ۴۵ الحاقی به قانون مبارزه با مواد مخدر(نظریه مشورتی ۲۱۶۴)

در ادامه سخنرانی بیان می نمایند که آیا جرم انگاری برای بدهکار مالی صحیح است، چرا باید بدهکار تا یوم اداء در حبس بماند و …

استاد در خلال سخنرانی خاطرات بسیار شیرین و پندآموز نیز در رابطه با پرونده هایی که برای مشاوره حقوقی به ایشان رجوع شده بیان می کنند و در خاتمه به سئوالات حضار پاسخ می دهند.

محتوای فایل حاضر، از آن دست سخنرانی‌هایی است که باید چند بار گوش داد و نت برداری کرد تا به درک درست آنچه استاد در صدد بیان مستقیم و غیرمستقیم آن بوده، بخوبی پی ببریم.

سئولات مطروحه:

✅ وکیلی که با فساد، ظلم و ستم قاضی و همچنی رفتار ناعادلانه وی در برخورد تبعیض آمیز روبرو می شود و برای رفع این ناعدالتی چه باید کند؟

✅ با توجه به ماده ۱۰ قانون مجازت اسلامی که می گوید از تاریخ وضع قانون رسیدگی انجام شود، آیا کلمه وضع همان تاریخ تصویب قانون است؟

✅ چطور از متهمی که حکم سنگسار برای او صادر شد، می توان دفاع کرد؟

✅ شما در تصویب قانون مجازات اسلامی ۱۳۹۲ چه نقشی داشتید، آیا نویسندان این قانون نیز تاریح ، فلسفه، جامعه شناسی و روانشاسی خوانده بودند؟

مشخصات فایل دانلودی:

موضوع: تاریخ لازم الاجراء شدن قانون واجرای فوری احکام کیفری
سخنران: دکتر سید علی آزمایش، استاد دانشگاه و وکیل پایه یک دادگستری
مجری: كميسيون‌‌های کارآموزی، آموزش و تحقيقات كانون وكلاى دادگسترى خراسان و روابط عمومى این کانون
مکان: تالار همايش هاى کانون وکلای دادگستری
زمان: ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
فرمت: mp3
حجم: ۱۵.۲۱ مگابایت
مدت: ۰۱:۳۱.۱۸ دقیقه
رمز فایل: www.ghazavatonline.com
راهنمای دانلود فایل ها در قضاوت آنلاین

دانلود فایل سخنرانی به همراه پرسش‌ها و پاسخ‌ها

توجه! گزارش مشکل دانلود در بخش «دیدگاه» پست حاضر اعلام شود.

منبع: قضاوت آنلاین

2/5 = (4 امتیاز)

لینک کوتاه مطلب: https://www.ghazavatonline.com/?p=27178


منبع: قضاوت آنلاین؛ پایگاه آموزش حقوق در قالب متن، صوت ، ویدیو، نرم افزار و خدمات مشاوره و وکالت


جستجو در سایت با موتور جستجوی گوگل
تبلیغ متنی: https://www.tehran-atorney.com/
آموزش دریافت کد بورسی رایگان از کارگزاری آگاه در سراسر ایران

در باره مدیر

تلاش اعضای هیأت تحریریه قضاوت آنلاین بر آن است تا وب سایتی برای آموزش حقوق کاربردی، پاسخگویی به پرسش‌های حقوقی در «انجمن‌های مشاوره حقوقی» و مطالب خواندنی دیگر فراهم‌ گردد.
مطالب بیشتر از من | وب سایت
مشاوره حقوقی رایگان در انجمن

۸ دیدگاه

 1. سلام هربار از سایت چیزی عایدم میشه از ته دل براتون بهترینارو را ارزو میکنم انشاالله سالم و برقرار باشین.

 2. سلام و عرض ادب
  سپاس از زحمات شما…
  امیدوارم مانند قبل بخش فایل های صوتی فعال تر بشه و از دوره های کاراموزی قضات فایل های بیشتر درج بشه.

  • با سلام و سپاس قدرشناسی شما
   فایل های صوتی به تناسب زمانی که ویرایش می شوند، در سایت قرار می گیرند. اگر بخش فایل های صوتی را ملاحظه نمایید از تیر ماه تاکنون ۴ فایل صوتی سخنرانی آموزشی از دوره کارآموزی وکالت و آموزش ضمن خدمت قضات در سایت قرارداده شد.

   از آنجایی که قسمت مشاوره قضایی سایت فعال شد، بخشی از وقت ما صرف پاسخگویی به سئوالات کاربران می شود که تاکنون بالغ بر ۹۹۴ سئوال را پاسخ داده‌ایم که در بخش نظرات پست ها قابل ملاحظه است. همچنین باید ضرورت تهیه و انتشار پست هایی دیگری که در سایت منتشر می شود را هم لحاظ کرد. با این وصف، تلاش می گردد که در روند ویرایش و انتشار فای های صوتی تسریع شود.

   پیشنهاد می شود که در خبرنامه سایت یا تلگرام آن عضو شوید تا به مجرد این که فایل های صوتی مورد نظر شما منتشر شد با خبر شده و بتوانید دانلود نماید.

 3. سلام
  واقعاً متاسفم، من چند ماه به سایت شما سر می زنم برای دانلود فایل صوتی، ولی نمی دونم چرا اصلاً سخرانی به روز نمی کنید؟
  باید خیلی بهتر از این عمل کنید تا بین حقوقدان ها و حقوق خوان ها محبوبیت پیدا کنید.

  • با سلام و سپاس از این که زحمت می کشید و به سایت سر می زنید که برای ما مهم و ارزشمند است و ضمن تشکر از انتقاد بجای شما
   فایل های صوتی به تناسب زمانی که ویرایش می شوند، در سایت قرار می گیرند. اگر بخش فایل های صوتی را ملاحظه نمایید از تیر ماه تاکنون ۴ فایل صوتی سخنرانی آموزشی در سایت قرارداده شد.

   از آنجایی که قسمت مشاوره قضایی سایت فعال شد، بخشی از وقت ما صرف پاسخگویی به سئوالات کاربران می شود که تاکنون بالغ بر ۹۵۸ سئوال را پاسخ داده‌ایم که در بخش نظرات پست ها قابل ملاحظه است. همچنین باید ضرورت تهیه و انتشار پست هایی دیگری که در سایت منتشر می شود را هم لحاظ کرد. با این وصف، تلاش می گردد که در روند ویرایش و انتشار فای های صوتی تسریع شود.

   پیشنهاد می شود که در خبرنامه سایت یا تلگرام آن عضو شوید تا به مجرد این که فایل های صوتی مورد نظر شما منتشر شد با خبر شده و بتوانید دانلود نماید.

 4. تا قسمت ۱۸ خوب بود اما از اونجا به بعد دیگه هی می زدم جلو و تا قسمت ۲۲ بیشتر ندیدم دیگه از اینجا به بعد کلی لوس بازی و بچه بازی شروع شد یا بهتر بگم بیشتر شد! حس کردم دارم نتمو حروم می کنم. بنظرم کسی که نته اضافی و وقت داره ببینه بد نیست. اما من خوشم نیومد.

  • با سلام و سپاس از اعلام نظر شما.
   متأسفانه به هیچ عنوان با دیدگاه شما موافق نیستیم، چرا که:
   اولاً- مدت سخنرانی ۰۱:۳۰ دقیقه است و شما تنها ۲۲ دقیقه آن را گوش کردید ولی اقدام به قضاوت محتوای کل سخنرانی استاد بزرگی چون دکتر آزمایش نمودید! در حالی که لازمه یک قضاوت عادلانه آن است که حداقل نه یک بار بلکه چند بار کل فایل را گوش می کردید و بعد به این نتیجه می رسیدید که محتوای آن واجد اوصافی است که بیان نمودید.
   ثانیاً- ما تعمداً در بخش پایانی توضیح فایل ذکر کردیم که «محتوای فایل حاضر، از آن دست سخنرانی‌هایی است که باید چند بار گوش داد و نت برداری کرد تا به درک درست آنچه استاد در صدد بیان مستقیم و غیرمستقیم آن بوده، بخوبی پی ببریم» ولی ظاهراً شما بدان توجه نکردید در حالی که درک فلسفه وضع مواد ۲ و ۴ قانون مدنی به نحوی بیان شد که باید به طریق پیشنهادی عمل شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

باز کردن چت واتساپ
ارتباط با ما
تماس با ما
بازدیدکننده محترم
برای ارتباط با مدیر سایت و انجمن‌های مشاوره حقوقی قضاوت آنلاین درخواست‌ را در واتسات مطرح کنید.