https://www.ghazavatonline.com/
خانه » صوت » آموزش صوتی دادرسی کیفری » فایل صوتی صلاحیت محلی دادسرای عمومی و انقلاب در قانون آیین دادرسی کیفری (قسمت سوم)، دکتر علی خالقی
دکتر علی خالقی
دکتر علی خالقی

فایل صوتی صلاحیت محلی دادسرای عمومی و انقلاب در قانون آیین دادرسی کیفری (قسمت سوم)، دکتر علی خالقی

image_pdfimage_print

دانلود فایل صوتی نحوه تشخیص صلاحیت دادگاه ایران نسبت به جرائم واقع شده در خارج از کشور، دکتر علی خالقی

تاکنون از سه جلسه مباحث مربوط به صلاحیت محلی مراجع قضایی کیفری با تدریس دکتر علی خالقی که در جمع قضات دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه یازده تهران ایراد گردید، قسمت اول با عنوان «صلاحیت محلی دادسراهای عمومی و انقلاب در قانون آیین دادرسی کیفری» و قسمت دوم با موضوع پرسش و پاسخ قضات پیرامون جلسه اول صلاحیت محلی در دادسراهای عمومی و انقلاب در قانون آیین دادرسی کیفری در قضاوت آنلاین منتشر گردید و اینک قسمت سوم و پایانی آن آماده دانلود شد.

محتوای فایل سخنرانی:

بخش ابتدایی آموزش امروز ادامه مباحث صلاحیت محلی است که استاد به نحوه تعیین صلاحیت در جرم مرکب و این که از میان محل های وقوع فعل مادی جرم و حصول نتیجه مستقیم و غیرمستقیم، کدام یک صالح بوده و رویکرد رویه قضایی در این خصوص چیست، می پردازند.

حتماً گوش کنیددانلود فایل صوتی صلاحیت محلی در دادسراهای عمومی و انقلاب (قسمت اول)، دکتر علی خالقی

محور اصلی بحث جلسه حاضر، تعیین و تشخیص صلاحیت مراجع قضایی رسیدگی کننده به جرم واقع شده در خارج از ایران است که بدین منظور صلاحیت را در فروض مختلف اعم از این که شخص ایرانی علیه شخص ایرانی دیگر و یا شخص خارجی علیه شخص ایرانی مرتکب شود، همراه با تشریح مواد ۵۷ و ۳۱۶ قوانین آیین دادرسی کیفری و مواد ۵ تا ۹ مجازات اسلامی و مقایسه با قوانین قبل و قانون هواپیمایی کشور مصوب ۱۳۲۸ مورد بحث قرارداده و نواقص قانونگذاری جدید را مشخص و راه حل پیشنهادی خود را ارائه می دهد و تعیین می کند که نشاندن هواپیمای عبدالمالک ریگی در خاک ایران و دستگیری و محاکمه وی با کدامیک از مواد فوق قابل انطباق است. مباحث پایانی جلسه را تشریفات استرداد مجرمین از خارج به ایران با لحاظ بخشنامه رئیس قوه قضاییه، موانعی که بر سر راه آن قرار دارد و پاسخگویی به چندین سئوال کاربردی قضات حاضر در جلسه از جمله «تکلیف دادسرا نسبت به جرائم درجات هفت و هشت داخل در صلاحیت دادگاه کیفری دو چیست، صدور قرار عدم صلاحیت یا ارسال پرونده با دستور اداری به دادگاه، نوع تصمیم دادسرا در صورت فوت شاکی در اثناء رسیدگی، شکایت برادر شاکی به جای خود شاکی،ضمانت اجرای عدم اظهارنظر نسبت به شکایت شخص فاقد سمت» تشکیل می دهد.  

مشخصات فایل سخنرانی:

موضوع: نحوه تشخیص صلاحیت دادگاه ایران نسبت به جرائم واقع شده در خارج از کشور (قسمت سوم و پایانی)
سخنران: دکتر علی خالقی
زمان: ۲ آذر ۱۳۹۵
مکان: دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه ۱۱ تهران
فرمت: MP3
حجم: ۱۳:۱۷ مگابایت
مدت: ۰۱:۱۹:۱۸
ناشر: قضاوت آنلاین (برای اولین بار در اینترنت)
رمز فایل: www.ghazavatonline.com

منبع: قضاوت آنلاین

امتیاز 1امتیاز 2امتیاز 3امتیاز 4امتیاز 5 (2 رأی, میانگین: 5٫00 از5)
Loading...

درباره‌ی مدیر سایت

حقوقدان علاقمند به فناوري اطلاعات و ارتباطات که از زمان آشنایی با فضای مجازی، مشاهده سایت های حقوقی و معایب آنها، تصمیم داشتم وب سایت حقوقی آموزشی با قابلیت دانلود انواع فایل های صوتی، ویدیویی،کتب الکترونیکی و ... راه‌اندازی نمایم که به لطلف خدا در سال 1394 میسر شد. بخش های مختلف سایت به مرور تکمیل خواهد شد به نحوی که مطالب آن حوزه های مختلف حقوقی را در برداشته و بتواند نیازهای متنوع کاربران را پوشش دهد.«تا چه قبول افتد و چه در نظر آید»

۲ نظر

 1. سلام و عرض ادب
  متاسفانه بیش از ۴ ماه است هیچگونه فایل صوتی جدیدی در سایت خوبتون قرارداده نشده است
  امیدوارمانند گذشته دوباره فعالیت داشته باشید
  سپاس

 2. با سلام
  ضمن تشکر از پیگیری شما، بله، حق با شماست، متأسفانه مشغله های کاری کمی زیاد شد.
  در صدد هستیم که انشاء الله مانند گذشته انتشار فایل های ادامه یابد.

صفحه‌بندی دیدگاه‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *