خانه » بیوگرافی » قضات دادگستری » اتوبیوگرافی علیرضا مرادی، وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی
علیرضا مرادی
علیرضا مرادی

اتوبیوگرافی علیرضا مرادی، وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی

زندگی نامه علیرضا مرادی، قاضی سابق  دادگستری، وکیل پایه یک کانون وکلای مرکز و کارشناس ارشد حقوق خصوصی

در سال ۱۳۴۷ (ش.) در شهرستان شاهی (قائم شهر) در استان مازندران متولد شدم. تحصیلات ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان را در شهر کیاکلا (شهرستان سیمرغ) در همین استان به اتمام رساندم.

در سال ۱۳۶۶ (ش.) در رشته فرهنگ و ادب موفق به اخذ مدرک دیپلم شدم و در همان سال با شرکت در کنکور سراسری دانشگاه‌های داخل کشور در رشته حقوق قضایی دانشکده حقوق دانشگاه شیراز پذیرفته شدم ولی در بهمن همان سال شروع به تحصیل نمودم.

تأخیر شش ماهه معلول آن بود که این دانشکده برای اولین بار اقدام به پذیرش بیش از صد دانشجو نمود و از آنجایی محل آن داخل باغ گیاه شناسی ارم شیراز قرار داشت، امکان جای دادن آن تعداد دانشجو را نداشت، در نتیجه ناگزیر شد براساس حروف الفبای فارسی تعدادی از آن ها را در نیم‌سال اول و مابقی را در نیم‌سال دوم ثبت نام نماید که چون حرف «م» در آخرای الفبای فارسی قرار دارد، نوبت انتخاب واحد و شروع ترم تحصیلم بهمن ماه شد.

متأسفانه دوران تحصیلات دانشگاهی من مصادف با بمباران هوایی هواپیماهای عراق در برخی از شهرهای کشور از جمله شیراز بود. به همین علت ترم‌هایی که در این مقاطع زمانی برگزار می‌شد، به «ترم موشکی» معروف گردید. وضعیت این ترم‌ها به گونه‌ای بود که شرکت دانشجو، استاد، کیفیت و کمیت تدریس اساتید حقیقتاً موشکی بود! که به همین دلیل بعضی از دانشجویان واحدی در این ترم‌ها اخذ نمی‌کردند. با وصف چنین ترم‌هایی، نهایتاً در سال ۱۳۷۱ (ش.) موفق به اخذ مدرک کارشناسی حقوق قضایی از دانشکده پیش‌گفته شدم. یکی از خاطرات این دوران با عنوان «دکتری مجعول مدرس متون حقوقی» پیش‌تر در قضاوت آنلاین منتشر شد.

در سال ۱۳۷۲ به خدمت سریازی اعزام شدم و با کوشش بسیار توانستم مدتی از این دوره را در دفاتر حمایت از حقوق رزمندگان و ایثارگران استان های مازندارن و سمنان خدمت کنم که سنگ زیربنای آشنایی اولیه من با حقوق کاربردی را رقم زد و جا دارد از مسئولین این دفاتر به نام‌های آقایان غلام گرزین، رستمی و محمد حسین قزوینی یادی نمایم.

مشاور حقوقی

2+
امتیاز 1امتیاز 2امتیاز 3امتیاز 4امتیاز 5 (18 رأی, میانگین: 3٫89 از5)
Loading...

درباره‌ی علیرضا مرادی

Avatar
قاضی سابق دادگستری، وکیل پایه یک کانون وکلای مرکز، کارشناس ارشد حقوق خصوصی و عضو گروه تحریریه قضاوت آنلاین که در نظر دارم دانش و تجربیات قضایی و وکالتی خود را به همراه نتایج مطالعات مفید دیگر با کاربران به اشتراک گذارم. بزرگان گفته‌اند: «ارزش دانش هر شخص به شمار خوانندگان آن است.» شماره همراه 6004 - 675 - 0939 برای مشاوره حقوقی در سایت و تلگرام و قبول وکالت پرونده‌ها

۸ نظر

 1. Avatar
  مهری طالاری

  سلام و وقت بخیر
  بسیار اقدام زیبایی هست جناب آقای مرادی.
  بنده کارشناس ارشد جزا هستم و خیلی مسرور خواهم شد از اندوخته های شما استفاده کنم و در محضر شما تلمذ کنم.
  با سپاس

  0
 2. Avatar

  با درود
  از حسن نظر و توجه شما سپاسگزارم.
  بسیار مایه افتخار است که آنچه در قضاوت آنلاین با دیگران به اشتراک می گذارم، برای شما و دیگران مفید باشد.

  0
 3. Avatar
  مهری طالاری

  سلام وقت بخیر، جناب مرادی خوب هستید ان شاءالله.
  عذر می خوام، برای قبولی وکالت شما چه راهکاری را پیشنهاد می کنید برای بنده.
  البته من دیر وارد مبحث حقوق و تحصیلات کارشناسی و ارشد شدم و در حال حاضر در یک موسسه مشغول به مشاوره و پذیرش پرونده می باشم ولی خیلی مشتاقم خودم هم وارد مبحث وکالت بشم،
  البته من تنها دو سال دیگه تنها می تونم داوطلب کانون مرکز باشم.
  باتشکر

  0
 4. Avatar

  با سلام و سپاس از لطف شما
  نوع و کیفیت سئوالات آزمون‌های حقوقی، علی‌الخصوص آزمون کانون وکلای مرکز – که تلاش دارد نه تنها در این عرصه بلکه در سایر موارد نیز سرآمد و پیشرو تمام کانون‌های کشور باشد و این امر رابطه مستقیمی با ترکیب اعضای هیأت مدیره منتخب هر دوره دارد – بر سئوالات مفهومی تکیه دارد و سخت‌گیری‌های این کانون نسبت کارآموزان و خاصه آزمون اختبار آنان نشان از تغییر رویکرد کانون نسبت به گذشته بوده که شاید الزاماً‌ منجر به جذب نخبگان حقوق هم نشود.

  بنابراین، شما راه نسبتاً سخت و پر رقابتی را در پیش دارید ولی از آنجایی که هر مشکلی راه حلی دارد، به نظر می رسد که کسب موفقیت با مطالعه دقیق و تسلط بر قوانین موضوعه مبتلاء، کتبی که به عنوان منابع حقوقی جهت آزمون کانون مرکز اعلام می‌شود، مطالعه آزمون‌های سنوات گذشته و همچنین کسب اطلاع از افرادی که در این آزمون‌ها شرکت نمودند، دست‌یافتنی است، که کلید حل این مشکل خواهدبود.

  آنچه در کنار موارد فوق قابل توصیه خواهدبود، این است که، باید قانون را بخوانید و برای فهم و درک، تحلیل مواد قانونی و فلسفه وضع آن و مراد قانونگذار به کتب حقوقی نویسندگان مراجعه کنید، نه این که برخلاف شیوه غلط اکثر حقوقی‌ها، کتب حقوقی نویسندگان را خوانده و صرفاً هر جا که به موادی از قانون ارجاع داده به قانون مراجعه نمایید! رویکرد پیشنهادی باعث می شود که قوه تحلیل شما از مسائلی که در مواد از آن بحث شده، تقویت شده، قدرت استنباط و تفسیر شما از مواد نیز ارتقاء یابد.

  همچنین تلاش نماید شماره موارد مرتبط به هم را در کنار یکدیگر قید نمایید. مثلاً در باب ادله اثبات دعوای کیفری «اقرار» یکی از اقسام این ادله است که، بخشی از احکام آن در مواد قانون مجازات اسلامی قرار دارد – که متأسفانه قانونگذار بر خلاف اصول قانون نویسی این مواد را در قانون ماهوی آورده، حال آن که مقررات مربوط به ادله اثبات در زمزه قوانین شکلی محسوب و جایگاه آن در قانون آیین دادرسی کیفری است  – با موادی از اقرار که در قانون آیین دادرسی کیفری آمده، پیوند زده و این دو را با مواد قانون مدنی – همان ایراد به این قانون نیز وارد می باشد – و قانون آیین دادرسی مدنی در خصوص اقرار مرتبط نمایید. در کنار این کارها می‌توان به یمن وجود رایانه، محشای مواد را به همراه شرح نویسندگان، رویه قضایی، نشست‌های قضایی قضات، نظریات مشورتی اداره حقوقی و غیره نیز تهیه نمود که نتیجه آن بسیار در آموزش و عمل مفید خواهدبود، کاری که ما در سایت در برخی پست اقدام نموده و مواد محشا نیز در آینده منتشر خواهدشد.
  این که در یک مؤسسه به مشاوره و پذیرش پرونده مشغول می‌باشید، تمرین خوبی برای آشنایی بیشتر شما با حقوق کاربردی است اما توجه داشته باشید که آزمون توانایی فراتر از آن را می‌طلبد.

  با توجه به محدودیت سنی قید شده، پیشنهاد می شود، با تمام توان برای چندین ماهه با برنامه ریزی منظم و پشتکار مثال زدنی به مطالعه آگاهانه و هوشمندانه همراه با تست‌زنی‌های متعدد خود را بیازمایید، همواره سعی کنید برای خود رتبه ای جز اول تا سوم کانون را در نظر نگیرید و با قصد احراز یکی از این سه رتبه مطالعه جدی را آغاز نموده تا انشاء الله به هدف خود دست یابید. مطالعه به کیفیت فوق سبب خواهد تا همیشه این زمان را از دوران پرافتخار تاریخ مطالعات حقوقی بدانید، چرا که تأثیر شگرفی در ارتقاء دانش حقوقی شما داشته و شما را از دیگر متمایز و شاخص خواهدکرد.

  با آروزی موفقیت

  0
 5. Avatar

  با سلام حضور شما استاد گرانقدر
  خواستم عرض کنم چگونکی و روش مطالعه برای قبولی در آزمون وکالت چی هستش و اینکه در ابتدا، چه می بایست کرد، چه منابعی رو مطالعه نمود، بنده آرزوی قبولی در همچین آزمونی رو دارم ولی تا الان نتونستم مطالعه هدفمند داشته باشم ولی روزانه جسته گریخته آون هم بصورت گزینشی مطالعه میکنم و ازا لان میخوام خودم رو واسه آزمون سال ۹۸ اماده کنم.
  لطفا ارشاد بفرمایید.
  با تقدیم احترام مجدد

  0
 6. Avatar

  با درود و سپاس
  در پاسخ به سئوال خانم مهری طالعی توضیحات لازم در پیونده با روش مطالعه و منابع آن عنوان شد که توجه شما را به آن جلب می کنم.
  همچنین پیشنهاد می شود، به کانون وکلای استان مورد نظر خود مراجعه نموده و با اعضاء و اساتید کمیسیون های آموزش و تحقیقات آن کانون نسبت به منابع آزمونی و شیوه های مطالعاتی نیز سئوال نمایید، یقیناً آنان به سئوال شما پاسخ خواهند و تجربیات خود را در اختیار شما قرار خواهند داد.
  سعی کنید در چند جلسه آموزش تدریس اساتید کمیسیون های مزبور حضور یابید و با شرکت کنندگانی که در سال قبل به مانند شما خود را برای آزمون آماده و موفق به کسب نمره قبولی شدند، صحبت و مذاکره کنید و شیوه های مطالعاتی و منابع را از آنان نیز جویا شوید. با ترکیب اطلاعات بدست آمده به خوبی می توانید به جمع بندی درست دست یافته و اقدام به برنامه ریزی مناسب شرایط خود نمایید.
  مسلماً‌ داشتن آرزو و خواستن هدف، اولین گام خواهدبود اما برای نیل به آن باید برنامه ریزی و هزینه نیز نمود. از مطالعات جسته و گریخته دست بکشید و زمان خود را صرف مطالعه قوانین، کتب موضوع آزمون و تست ها نمایید.
  با آرزوی موفقیت شما

  0
 7. Avatar

  با سلام و احترام
  جناب مرادی بزرگوار
  مطمئناً کار و نیت شما در نزد پروردگار متعال بدون اجرو پاداش نخواهد بود.
  از وقتی که برای حل مشکلات و راهنمایی افرادی چون بنده که سواد و علم حقوقی نداشته و یا بنا به دلائلی از داشتن وکیل محروم بوده و این موضوع چه بسا باعث نا حقی خواهدشد و حضرتعالی با صبر و حوصله جامع پاسخ و از علم خود جهت کمک به دیگران استفاده می کنید کمال تشکر و سپاس و همراه با دعای خیر دارم.
  و امیدوارم دورانی که در شیراز بودید همراه با خاطرات خوب از شهر ما بوده باشد.

  0
 8. Avatar

  با درود و سپاس از لطف فراوان شما
  تحصیل در شهر شیراز در سال های دور صورت گرفت که متضمن خاطرات تلخ و شیرین است.
  هدف غایی قضاوت آنلاین کمک به نیازمندان مشاوره‌های حقوقی است.
  متأسفانه پاسخ های بسیار نازل، فاقد هر گونه مستندات قانونی و بعضاً غیرمنطبق با سئوال طرح شده، در سایت های دیگر وسیله ای برای کسب درآمد گردید اما قضاوت آنلاین تلاش دارد تا پاسخ های دقیق و با اتکاء به قوانین و رویه های قضایی را به کاربران خود ارائه دهد که برای این منظور، سطوح مختلف مشاوره در نظر گرفته شده است.
  تا چه در نظر آید و قبول افتد.

  0

دیدگاهتان را بنویسید

 با توجه به راه‌اندازی انجمن حقوقی قضاوت‌آنلاین برای اخذ مشاوره قضایی پرسش خود را فقط در یکی از انجمن‌های مربوطه طرح نمایید والا پاسخ داده نخواهدشد.
✓ در دیدگاه هر پست باید نظر خود را منحصراً‌ نسبت به همان پست بیان نمایید.
✓ نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
 بخش‌های الزامی با علامت * مشخص شدند.