یوان (رن می)
یوان (رن می)

واحد پول چین به ارزهای جهانی پیوست

قضاوت آنلاین: صندوق بین المللی پول روز دوشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۴ برابر با ۱۴ دسامبر ۲۰۱۵ میلادی یوان واحد پولی چین را به عنوان یک واحد پولی بین المللی معتبر به رسمیت شناخت و آن را به سید پول های ارزی این صندوق قرار داد.

صندوق بین المللی پول، یوان– واحد پولی چین را به عنوان یک پول معتبر جهانی به رسمیت شناخت. تحلیلگران اقتصادی اقدام صندوق را دستاور و پیروزی برزگ برای پکن عنوان کردند و عقیده دارند که صندوف با این اقدام، عملاً و رسماً چین را عنوان یک کشور ابر قدرت جهانی معرفی کرد.

پیامدهای جهانی اقدام صندوق

پس از تصویب هیأت مدیره صندوق بین الملی پول، کریستین لاگارد مدیرعامل صندوق اعلام کرد که یوان واحد پولی چین که رن می نیز نامیده می شود- به عنوان یکی از ذخائر اررزی بین المللی به پول های معتبر رایج این صندوق یعنی دلار آمریکا، یورو اتحادیه اروپا، پوند انگلیس و ین ژاپن پیوست.

صندوق بین المللی پول با اضافه کردن یوان به سید پول های معتبر جهانی خود، در واقع پیام قدرتمندی به دنیا ارائه و چین را به عنوان ابر قدرت اقتصادی جهان معرفی کرد. این تصمیم همچنین پیامدهای مهمی برای اقتصاد جهانی و قیمت نفت خواهد داشت.

شی جین پینگ رئیس جمهور چین ماه گذشته گفت که یوان به عنوان یکی از ذخائر مهم ارزی، پول رایج و معتبر بین المللی، سیتم های صندوق بین الملی پول را بهبود بخشیده و دارایی و پشتوانه سیستم مالی جهان را مستحکم تر خواهد کرد. از جمله نه تنها نوسانات مالی چین می توانند فعالیت های خود را بازارهای جهانی که در حال حاضر تحت نفوذ و سلطه آمریکا ، اروپا و ژاپن است، گسترش دهند، بلکه دولت این کشور همچنین قادر است، بازارهای این کشور را پیش از پیش به روی سرمایگذاران خارجی باز کند.

بسیاری از تحلییگران با اشاره به آن که چین برزگترین وارد کننده نفت در جهان، در نظر دارد در سه ماهه اول سال ۲۰۱۶ میلادی بازارهای نفتی شانگهای را افتتاح کند، می گویند تصمیم روز دوشنبه صندوق، همچنین تأثیر مهمی در تعیین قیمت نفت در بازارهای جهانی خواهد داشت.

آیا واحد پولی کشور ایران هم روزی به چنین جایگاهی دست خواهد یافت!

منبع: قضاوت آنلاین

امتیاز 1امتیاز 2امتیاز 3امتیاز 4امتیاز 5 (بدون امتیاز)
Loading...

لینک کوتاه مطلب: https://www.ghazavatonline.com/?p=2946


سئوالات مشاوره حقوقی را در «انجمن» مطرح نمایید.


منبع: قضاوت آنلاین؛ پایگاه آموزش حقوق در قالب متن، صوت ، ویدیو، نرم افزار و خدمات مشاوره و وکالت


جستجوگر سایت از میان 1752 مطالب
آموزش دریافت کد بورسی رایگان از کارگزاری آگاه در سراسر ایران

در باره مدیر

مدیر
تلاش اعضای هیأت تحریریه قضاوت آنلاین بر آن است تا وب سایتی برای آموزش حقوق کاربردی، پاسخگویی به پرسش‌های حقوقی در «انجمن‌های مشاوره حقوقی» و مطالب خواندنی دیگر فراهم‌ گردد.
مطالب بیشتر از من | وب سایت
مشاوره حقوقی رایگان در انجمن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code