دکتر هما داودی گرمارودی

فایل صوتی رویکردهای قانون مجازات اسلامی ۱۳۹۲، دکتر هما داودی گرمارودی

قضاوت آنلاین: تاکنون از سلسله مباحث نقد و بررسی قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۹۲/۲/۱ از خانم دکتر هما داودی گرمارودی، فایل های صوتی مرور زمان در قانون مجازات اسلامی، اجتماع اسباب و ضابطه تشخیص سبب ضامن ، تغییرات در قانون مجازات اسلامی ۱۳۹۴ ، مجازات اشخاص حقوقی در قانون مجازات اسلامی را در قضاوت آنلاین منتشر کردیم و امروز رویکردهای قانون مجازات اسلامی ۱۳۹۲ را آماده دانلود کردیم.

سلسه مباحث نقد و بررسی قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۹۲/۲/۱

مختصری از سخنرانی: قانون مجازات اسلامی ۱۳۹۲ دارای ۷۲۸ ماده است که کلیات آن شامل، بیشتر قواعد مربوط به حقوق جزای عمومی و البته دیگر قواعد را هم دارد. این قانون مصوب ۱۳۹۲/۲/۱ است که در ۶ خرداد ۱۳۹۲ منتشر و از ۲۲ خرداد ۱۳۹۲ لازم الاجراء شد. تلاش خوبی در وضع قانون صورت گرفته و حکایت دارد که تدوین کنندگان دارای فکر نوعی بودند و سعی کردند که مقررات پراکنده مربوط به یک مبحث را در یکجا گردآورند اما این به معنای نقص قانون نیست. این قانون در مقایسه با قانون آیین دادرسی کیفری ۱۳۹۲ دارای نقایص بیشتر است. یکی از علل آن به زمینه و سابقه قانونگذاری در کشور ما بر می گردد، به خصوص سابقه فقهی. ما در دو زمینه در خصوص قانونگذاری با خلاء مواجهه هستم و این سبب شد تا تحولات مکرری را ببینیم. یکی در زمینه حقوق جزا و دیگری روابط بین الملل است. ما به استقرار تقنینی در حوزه حقوق جزا نرسیدیم زیرا سابقه قانونگذاری نداریم و …

همچنین در اواسط سخنرانی مروری مختصر اما مفید و مؤثر بر مکتب های حقوق جزا و تأثیر اصول آن ها در ذهن قانونگذاران در تدوین قوانین جزایی دارند که قابل توجه است و به ویژه اهداف قانونگذار در هر یک از جرائم حدود، قصاص، دیات و تعزیرات و غلط فاحشی که در خصوص تعزیرات وجود دارد، می پردازند. موادی از قانون مجازات اسلامی، تأسیسات جدید در قانون مجازات اسلامی و ارزش کیفرشناختی آنها هم مورد بحث قرار می گیرد.

تذکر: در ابتدای فایل اصلی منتشره، خانم دکتر توضیحی در خصوص سخنرانی اجتماع اسباب و ضابطه تشخیص سبب ضامن که ما پیشتر در قضاوت آنلاین منتشر کردیم بیان نمودند که چون ارتباطی به رویکرد قانون مجازات اسلامی نداشته از ابتدای آن حذف شد و در قسمت توضیحات فایل مزبور بیان گردید. همچنین بحث پارادوکس در سیاست کیفری قانونگزار که یک قسمت از بحث جامانده از رویکردهای قانون مجازات اسلامی بوده و ایشان در ایتدای قسمت دوم  فایل «تغییرات در قانون مجازات اسلامی» آن را بیان نمودند که ما آن را هم از این قسمت جدا و بعد از بحث تورم قوانین کیفری که محل مناسب آن بوده اضافه نمودیم. به این ترتیب فایل قسمت اول کامل گردید. این امر سبب شد تا دیگر لازم نباشد که بابت رویکردها به قسمت دوم فایل یا بابت اجتماع اسباب و ضابطه تشخیص سبب ضامن به قسمت اول رویکردها مراجعه نماید. این تغییرات که خلل به محتوی سخنرانی وارد ننموده برای اولین بار در قضاوت آنلاین صورت گرفته است در حالی که در تمام نسخه های منتشر شده در دیگر سایت ها، نقایص فوق وجود دارد.

مشخصات فایل صوتی:
نامرویکردهای قانون مجازات اسلامی ۱۳۹۲ (قسمت اول)
سخنران: دکتر هما داودی گرمارودی
مکانکانون وکلای دادگستری البرز
زمان: ۱۳۹۲
فرمت: mp3
حجم:  ۹۳.۰ MB
مدت: ۰۱:۴۱:۳۷
راهنمای دانلود فایل‌ها

دانلود فایل با لینک مستقیم

راهنمای دانلود انواع فایل‌ها

منبع: قضاوت آنلاین به نقل از کانون وکلای دادگستری البرز

امتیاز شما به مطلب

لینک کوتاه مطلب: https://www.ghazavatonline.com/?p=3143


منبع: قضاوت آنلاین؛ پایگاه آموزش حقوق در قالب متن، صوت ، ویدیو، نرم افزار و خدمات مشاوره و وکالت


آموزش دریافت کد بورسی رایگان از کارگزاری آگاه در سراسر ایران

در باره مدیر

لوگوی قضاوت آنلاین
تلاش اعضای هیأت تحریریه قضاوت آنلاین بر آن است تا وب سایتی برای آموزش حقوق کاربردی، پاسخگویی به پرسش‌های حقوقی در «انجمن‌های مشاوره حقوقی» و مطالب خواندنی دیگر فراهم‌ گردد.
مطالب بیشتر از من | وب سایت
مشاوره حقوقی رایگان در انجمن

۲ دیدگاهها

  1. آواتار حقوقی قضاوت آنلاین

    با سلام و خسته نباشید از زحمات قابل تقدیر شما…
    ببخشید این فایل خوانده نمی شود …. و لینک دانلود هم ندارد.