دکتر منوچهر حمیدی اول
دکتر منوچهر حمیدی اول

بیوگرافی دکتر منوچهر حمیدی اول

زندگی نامه دکتر منوچهر حمیدی اول، قاضی دادگستری، استاد دروس حقوق مدنی

دكتر منوچهر حمیدی اول، در سال 1317 (ش.) در سبزوار به دنیا آمد. دوره ابتدایی را در مدرسه‌های پانزده بهمن و دیانت مشهد مقدس به پایان رساند و در سال 1338 (ش.) دوره متوسطه را (رشته ادبی) در دبیرستان شاه رضا همین شهر گذراند. در سال 1342 (ش.) لیسانس قضایی خود را از دانشكده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران دریافت كرد. سرانجام در سال 1348 (ش.) با ارائه پایان نامه «معاونت در جرم» موفق به دریافت دكترای حقوق شد.

سمت های قضایی

دکتر حمیدی در سال 1343 (ش.) به كادر قضایی وزارت دادگستری پیوست و این عناوین شغلی را به دست آورد: دادیار ، عضو علی‌البدل دادگاه شهرستان، سرپرست اجرای احكام كیفری، رئیس محكمه سرپرستی دایره رفع تصرف عدوانی دادسرای تهران و بازپرس دیوان كیفر كاركنان دولت.

وی در سال 1351 (ش) با موفقیت در آزمون علمی بورسیه علمی و تحقیقاتی حقوق وزارت دادگستری كه از جانب دولت فرانسه به قضات دادگستری تعلق می‌گرفت، به فرانسه رفت و پس از دو سال مطالعه و تحقیق علمی در زمینه قوانین و دادگستری فرانسه در موسسه علمی علوم اداری این كشور، موفق به دریافت دیپلم تحصیلات عالی شد. نتایج این مطالعات در كتابچه‌ای تحت عنوان «در زمینه اصلاح دادگستری» به وزارت دادگستری تقدیم شده است.

دروس تدریس شده

در سال 1354 (ش.) تدریس حقوق جزای اختصاصی و حقوق امور حسبی را در دانشگاه ملی ایران (شهید بهشتی كنونی) بر عهده گرفت. از سال 1361 (ش) پس از بازنشستگی، با دفتر خدمات حقوق بین الملل، در ارتباط با دعاوی ایران در لاهه، همكاری داشت كه این امر تا سال 1371 (ش) ادامه یافت. از سال 1371 (ش.) عضو هیئت علمی دانشكده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی تهران مركز است. درس اختصاصی ایشان دروس حقوق مدنی بود. دکتر بعد از بازنشستگی به عنوان وکیل پایه یک دادگستری در تهران مشغول کار شد

به نقل از بانک اطلاعات حقوقی شخصی و کتاب چهره ها در تاریخچه نظام آموزش عالی حقوق و عدلیه نوین، عباس مبارکیان، چاپ اول، انتشارات پیدایش، تابستان ۱۳۷۷

آخرین بروزرسانی: دسامبر 6th, 2021 ساعت: 03:09 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب: https://www.ghazavatonline.com/?p=31470


منبع: قضاوت آنلاین؛ پایگاه آموزش حقوق در قالب متن، صوت ، ویدیو، نرم افزار و خدمات مشاوره و وکالت


جستجو در سایت با موتور جستجوی گوگل
تبلیغ متنی: https://www.tehran-atorney.com/
آموزش دریافت کد بورسی رایگان از کارگزاری آگاه در سراسر ایران

در باره مدیر

لوگوی قضاوت آنلاین
تلاش اعضای هیأت تحریریه قضاوت آنلاین بر آن است تا وب سایتی برای آموزش حقوق کاربردی، پاسخگویی به پرسش‌های حقوقی در «انجمن‌های مشاوره حقوقی» و مطالب خواندنی دیگر فراهم‌ گردد.
مطالب بیشتر از من | وب سایت
مشاوره حقوقی رایگان در انجمن

دیدگاهتان را بنویسید