خانه » بیوگرافی » قضات دادگستری » بیوگرافی دکتر منوچهر حمیدی اول
دکتر منوچهر حمیدی اول
دکتر منوچهر حمیدی اول

بیوگرافی دکتر منوچهر حمیدی اول

زندگی نامه دکتر منوچهر حمیدی اول، قاضی دادگستری، استاد دروس حقوق مدنی

دكتر منوچهر حمیدی اول، در سال ۱۳۱۷ (ش.) در سبزوار به دنیا آمد. دوره ابتدایی را در مدرسه‌های پانزده بهمن و دیانت مشهد مقدس به پایان رساند و در سال ۱۳۳۸ (ش.) دوره متوسطه را (رشته ادبی) در دبیرستان شاه رضا همین شهر گذراند. در سال ۱۳۴۲ (ش.) لیسانس قضایی خود را از دانشكده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران دریافت كرد. سرانجام در سال ۱۳۴۸ (ش.) با ارائه پایان نامه «معاونت در جرم» موفق به دریافت دكترای حقوق شد.

سمت های قضایی

دکتر حمیدی در سال ۱۳۴۳ (ش.) به كادر قضایی وزارت دادگستری پیوست و این عناوین شغلی را به دست آورد: دادیار ، عضو علی‌البدل دادگاه شهرستان، سرپرست اجرای احكام كیفری، رئیس محكمه سرپرستی دایره رفع تصرف عدوانی دادسرای تهران و بازپرس دیوان كیفر كاركنان دولت.

وی در سال ۱۳۵۱ (ش) با موفقیت در آزمون علمی بورسیه علمی و تحقیقاتی حقوق وزارت دادگستری كه از جانب دولت فرانسه به قضات دادگستری تعلق می‌گرفت، به فرانسه رفت و پس از دو سال مطالعه و تحقیق علمی در زمینه قوانین و دادگستری فرانسه در موسسه علمی علوم اداری این كشور، موفق به دریافت دیپلم تحصیلات عالی شد. نتایج این مطالعات در كتابچه‌ای تحت عنوان «در زمینه اصلاح دادگستری» به وزارت دادگستری تقدیم شده است.

دروس تدریس شده

در سال ۱۳۵۴ (ش.) تدریس حقوق جزای اختصاصی و حقوق امور حسبی را در دانشگاه ملی ایران (شهید بهشتی كنونی) بر عهده گرفت. از سال ۱۳۶۱ (ش) پس از بازنشستگی، با دفتر خدمات حقوق بین الملل، در ارتباط با دعاوی ایران در لاهه، همكاری داشت كه این امر تا سال ۱۳۷۱ (ش) ادامه یافت. از سال ۱۳۷۱ (ش.) عضو هیئت علمی دانشكده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی تهران مركز است. درس اختصاصی ایشان دروس حقوق مدنی بود. دکتر بعد از بازنشستگی به عنوان وکیل پایه یک دادگستری در تهران مشغول به کار شد.

منبع: قضاوت آنلاین به نقل از بانک اطلاعات حقوقی شخصی و کتاب چهره ها در تاریخچه نظام آموزش عالی حقوق و عدلیه نوین، عباس مبارکیان، چاپ اول، انتشارات پیدایش، تابستان ۱۳۷۷

0
امتیاز 1امتیاز 2امتیاز 3امتیاز 4امتیاز 5 (4 رأی, میانگین: 5٫00 از5)
Loading...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخگویی به اعتبار سنج انسان از ربات (الزامی)

شما می توانید بدون درج هیچ نظری، مشترک دیدگاه‌ها شوید.