تازه های سایت
خانه » مقاله ها » مقالات حقوقی دیگر » راهنمای رفع مسدودی حساب بانکی
حساب مسدود
حساب مسدود

راهنمای رفع مسدودی حساب بانکی

نکات لازم در رفع انسداد حساب بانکی

مراجع قضایی اعم از شعب تحقیق دادسرای عمومی و انقلاب، دادگاه‌های حقوقی و کیفری، اجرای احکام دادگاه‌های حقوقی و دادسرای های عمومی و انقلاب می توانند در اجرای برخی از مواد قانونی مانند ماده ۱۹ قانون نحوه اجرای محکومیت های مالی ، مواد ۵ مکرر (الحاقی ۱۳۹۷/۸/۱۳)، 14 (اصلاحى ۱۳۷۲/۸/۱۱)، 21 (اصلاحی ۱۳۹۷/۸/۱۳) و ۲۱ مکرر (الحاقی ۱۳۹۷/۸/۱۳) قانون صدور چک ۱۳۵۵ با اصلاحات و الحاقات بعدى حساب بانکی اشخاص را مسدود نمایند. همچنین پس از زایل شدن علت یا موانع انسداد حساب، باید نسبت به رفع مسدودی آن نیز اقدام نمود که، برای این منظور باید به نکاتی توجه کرد و حسب مورد به اداره حقوقی بانک مربوطه نیز مراجعه نمود.

۱- جهت استعلام و پیگیری موردی حساب و رفع مسدودی آن، ارائه شماره مسدودی ۱۶ رقمی از شعب بانک های مربوطه که در آن حساب دارید، الزامی می باشد (به شعب بانکی های تهران هم می توانید مراجعه کنید.)

۲- جهت پیگیری پاسخ بانک ها نسبت به نامه انسداد حساب، به همان مرجع صدور نامه مسدودی (دادسرا یا دادگاه یا اجرای احکام) مراجعه کنید.

۳- جهت رفع انسداد در صورت نیاز یک یا دو تا بانک ضروری به صورت دستی و بقیه بانک ها به صورت سیستمی ظرف یک ماه انجام می گردد.

۵- جهت رفع مسدودی حساب به صورت دستی، فقط باید به ادارات حقوقی بانک ها در تهران مراجعه گردد.

منبع: قضاوت آنلاین

0
امتیاز 1امتیاز 2امتیاز 3امتیاز 4امتیاز 5 (4 رأی, میانگین: 4٫50 از5)
Loading...

درباره‌ی مدیر سایت

Avatar
علاقمند به حقوق، فناوري اطلاعات و ارتباطات که تلاش کرد وب سایتی برای آموزش حقوق و مطالب خواندگی دیگر راه‌اندازی نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

 با توجه به راه‌اندازی انجمن حقوقی قضاوت‌آنلاین برای اخذ مشاوره قضایی پرسش خود را فقط در یکی از انجمن‌های مربوطه طرح نمایید والا پاسخ داده نخواهدشد.
✓ در دیدگاه هر پست باید نظر خود را منحصراً‌ نسبت به همان پست بیان نمایید.
✓ نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
 بخش‌های الزامی با علامت * مشخص شدند.