https://www.ghazavatonline.com/
خانه » مقاله ها » مقالات حقوقی دیگر » راهنمای رفع مسدودی حساب بانکی
حساب مسدود
حساب مسدود

راهنمای رفع مسدودی حساب بانکی

آخرین بروزرسانی پست: تاریخ ۹ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۷ و ۲۱ دقیقه ق.ظ

image_pdfimage_print

نکات لازم در رفع انسداد حساب بانکی

مراجع قضایی اعم از شعب تحقیق دادسرای عمومی و انقلاب، دادگاه‌های حقوقی و کیفری، اجرای احکام دادگاه‌های حقوقی و دادسرای های عمومی و انقلاب می توانند در اجرای برخی از مواد قانونی مانند ماده ۱۹ قانون نحوه اجرای محکومیت های مالی ، مواد ۵ مکرر (الحاقی ۱۳۹۷/۸/۱۳)، 14 (اصلاحى ۱۳۷۲/۸/۱۱)، 21 (اصلاحی ۱۳۹۷/۸/۱۳) و ۲۱ مکرر (الحاقی ۱۳۹۷/۸/۱۳) قانون صدور چک ۱۳۵۵ با اصلاحات و الحاقات بعدى حساب بانکی اشخاص را مسدود نمایند. همچنین پس از زایل شدن علت یا موانع انسداد حساب، باید نسبت به رفع مسدودی آن نیز اقدام نمود که، برای این منظور باید به نکاتی توجه کرد و حسب مورد به اداره حقوقی بانک مربوطه نیز مراجعه نمود.

۱- جهت استعلام و پیگیری موردی حساب و رفع مسدودی آن، ارائه شماره مسدودی ۱۶ رقمی از شعب بانک های مربوطه که در آن حساب دارید، الزامی می باشد (به شعب بانکی های تهران هم می توانید مراجعه کنید.)

۲- جهت پیگیری پاسخ بانک ها نسبت به نامه انسداد حساب، به همان مرجع صدور نامه مسدودی (دادسرا یا دادگاه یا اجرای احکام) مراجعه کنید.

۳- جهت رفع انسداد در صورت نیاز یک یا دو تا بانک ضروری به صورت دستی و بقیه بانک ها به صورت سیستمی ظرف یک ماه انجام می گردد.

۵- جهت رفع مسدودی حساب به صورت دستی، فقط باید به ادارات حقوقی بانک ها در تهران مراجعه گردد.

منبع: قضاوت آنلاین

امتیاز 1امتیاز 2امتیاز 3امتیاز 4امتیاز 5 (3 رأی, میانگین: 4٫67 از5)
Loading...

درباره‌ی مدیر سایت

حقوقدان علاقمند به فناوري اطلاعات و ارتباطات که از زمان آشنایی با فضای مجازی، مشاهده سایت های حقوقی و معایب آنها، تصمیم داشتم وب سایت حقوقی آموزشی با قابلیت دانلود انواع فایل های صوتی، ویدیویی،کتب الکترونیکی و ... راه‌اندازی نمایم که به لطلف خدا در سال 1394 میسر شد. بخش های مختلف سایت به مرور تکمیل خواهد شد به نحوی که مطالب آن حوزه های مختلف حقوقی را در برداشته و بتواند نیازهای متنوع کاربران را پوشش دهد.«تا چه قبول افتد و چه در نظر آید»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *