دکتر جمشید وحیدا
دکتر جمشید وحیدا

بیوگرافی دکتر جمشید وحیدا

زندگی نامه دکتر جمشید وحیدا، استاد دانشگاه، وکیل پایه یک دادگستری و مترجم زبان فرانسه

دكتر جمشید وحیدا، در سال ۱۳۱۸ (ش.) در اصفهان به دنیا آمد. دوره ابتدایی را در مدرسه كمال الدین و دوره متوسطه را در دبیرستان ادب به پایان رساند. سپس به فرانسه رفت و در دانشكده حقوق دانشگاههای كان و بردو به تحصیل در دوره لیسانس مشغول شد. در دامشگاه سوربن دوره فوق لیسانس را در رشته‌های حقوق بین الملل و علوم اجتماعی با موفقیت گذراند و سرانجام با ارائه پایان نامه سیاست نفتی ایران دكترای حقوق بین الملل را دریافت كرد.

در اواسط دهه ۱۳۵۰ (ش.) عضو هیئت علمی دانشكده حقوق دانشگاه ملی ایران (شهید بهشتی كنونی) شد. پس از انقلاب اسلامی، به عضویت هیئت علمی دانشكده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی تهران مركز درآمد و به تدریس در رشته حقوق بین‌الملل پرداخت و در سال های ۱۳۷۱ الی ۱۳۷۳ معاون آموزشی این دانشكده بود. وی که وکیل پایه یک دادگستری کانون وکلای مرکز است بعد از افتتاح دانشکده علمی کاربردی کانون وکلای دادگستری مرکز وی رئیس آن شد. همچنین ایشان با شماره پروانه ۵۵ به عنوان مترجم رسمی کشور نیز فعالیت دارد.

دكتر وحیدا، در كنار تدریس به تحقیق و ترجمه كتاب حقوقی نیز اشتغال دارد.

مقالات

. پیام نایب السلطنه ناصر الملک به سپهدار -رئیس دولت- قبل از عزیمت به اروپا، مجله خاطرات وحید ۱۳۵۲ شماره ۲۱ و ۲۲

سیستم انتخاباتی امریکا ، وحید مهر ۱۳۵۵ شماره ۱۹۶

منابع: بانک اطلاعات حقوقی شخصی و کتاب چهره ها در تاریخچه نظام آموزش عالی حقوق و عدلیه نوین، عباس مبارکیان، چاپ اول، انتشارات پیدایش، تابستان ۱۳۷۷

3.5/5 = (6 امتیاز)

لینک کوتاه مطلب: https://www.ghazavatonline.com/?p=31886


منبع: قضاوت آنلاین؛ پایگاه آموزش حقوق در قالب متن، صوت ، ویدیو، نرم افزار و خدمات مشاوره و وکالت


آموزش دریافت کد بورسی رایگان از کارگزاری آگاه در سراسر ایران

در باره مدیر

لوگوی قضاوت آنلاین
تلاش اعضای هیأت تحریریه قضاوت آنلاین بر آن است تا وب سایتی برای آموزش حقوق کاربردی، پاسخگویی به پرسش‌های حقوقی در «انجمن‌های مشاوره حقوقی» و مطالب خواندنی دیگر فراهم‌ گردد.
مطالب بیشتر از من | وب سایت
مشاوره حقوقی رایگان در انجمن