خانه » قوانین و مقررات » مجموعه قوانین و مقررات » مجموعه قوانین قضات » آیین نامه تعیین گروه های شغلی و ضوابط مربوطه به ارتقاء گروه و تغییر مقامات قضات مصوب ۱۳۹۶ رئیس قوه قضاییه
آیین نامه اجرایی
آیین نامه اجرایی

آیین نامه تعیین گروه های شغلی و ضوابط مربوطه به ارتقاء گروه و تغییر مقامات قضات مصوب ۱۳۹۶ رئیس قوه قضاییه

آیین نامه تعیین گروه های شغلی و ضوابط مربوطه به ارتقاء گروه و تغییر مقامات قضات مصوب ۱۳ آبان ۱۳۹۶ رئیس قوه قضاییه

قوه قضاييه جمهوري اسلامي ايران با توجه به وظايف مصرح در قانون اساسي مسئوليت خطيري برعهده دارد و در اين مسئوليت سنگين، قضات نقش اصلي را ايفاء مي‌كنند. به همين جهت پايش مستمر و ارزشيابي عملكرد آنان و نظام‌مندشدن ترفيع پايه قضايي و ارتقاي شغلي قضات از مسايل زيربنايي و اصولي قوه قضاييه است.

بر اين اساس، آيين نامه تعيين گروههاي شغلي و ضوابط مربوط به ارتقاء گروه و تغيير مقام قضات که به موجب تبصره ۵ ماده ۱۴ قانون نظام هماهنگ پرداخت كاركنان دولت مصوب ۱۳/۶/۱۳۷۰ با در نظر گرفتن مقررات تبصره ۱ ماده ۱۱۷ قانون مديريت خدمات كشوري مصوب سال ۱۳۸۶ از سوی رئیس قوه قضاییه تصویب می شود، بنابه مقتضیات زمان، هر چند سال یک بار، بازنگری تا بتواند بیش‌تر ازپیش اهداف مذکور را تأمین نماید.

آیین نامه تعیین گروه های شغلی و ضوابط مربوطه به ارتقاء گروه و تغییر مقامات قضات مصوب ۱۳ آبان ۱۳۹۶ رئیس قوه قضاییه، جدیدترین آیین نامه است که مقام مذکور تاکنون تصویب نموده است و به موجب ماده ۲۰ آن، آیین نامه تعیین گروه های شغلی و ضوابط مربوط به ارتقاء گروه و تغییر مقام قضات مصوب ۵ شهریور ۱۳۹۳ رئیس قوه قضاییه منسوخ گردید.

منبع: قضاوت آنلاین

3+
امتیاز 1امتیاز 2امتیاز 3امتیاز 4امتیاز 5 (4 رأی, میانگین: 3٫75 از5)
Loading...

راهنمای تبلیغات در قضاوت آنلاین

درباره‌ی مدیر سایت

Avatar
علاقمند به حقوق، فناوري اطلاعات و ارتباطات که تلاش کرد وب سایتی برای آموزش حقوق و مطالب خواندگی دیگر راه‌اندازی نماید.

همچنین ببینید

مقالات حقوقی

حقوق دارنده چک و نوآوری های قانون اصلاحی چک

علی فتوحی‌راد مدرس دانشگاه آزاد و وکیل پایه یک دادگستری در مقاله پژوهشی حقوق دارنده چک و نوآوری‌های قانون اصلاحی صدور چک به بررسی مواد قانون جدید می پردازد.

پاسخی بگذارید