محتوی سايت
محتوی سايت

راهنمای ارسال مطلب، دیدگاه و پرسش حقوقی

هر شخصی که مایل به انتشار رایگان اخبار، مقالات، بیوگرافی، مصاحبه و فایل‌ آموزشی صوتی و ویدیویی و درج دیدگاه در قضاوت آنلاین و پاسخگویی به سئوالات حقوقی اعضای انجمن های مشاوره حقوقی باشد، می‌تواند با نظر داشت شرایط زیر نسبت به هر مورد اقدام نمایند:

خبر

۱- اخبار حقوقی نباید متضمن موضوعی باشد که در مدت زمان کوتاهی غیرقابل استفاده شود.

۲- اخبار کنفرانس، سمپوزیوم، فراخوان‌های مقالات و سمینارها مشروط به این که بعد تبلیغاتی صرف نداشته باشد، بلامانع است.

متقاضیان تبلیغ: راهنمای تبلیغات هدفمند در قضاوت آنلاین

۳- ممکن است خبر ارسالی قابلیت انتشار در یک پست را نداشته باشد، اما اگر بتوان آن را در بخش دیدگاه پست مرتبط مورد استفاده قرارداد، اقدام خواهدشد.

مقاله

۱- انتشار مقاله حقوقی در اینترنت برای اولین بار در قضاوت آنلاین صورت گیرد.

۲- بروز و متناسب با تحولات قوانین و مقررات ماهوی و شکلی لازم‌الاجراء باشد.

۳- حاوی عنوان مشخص، هویت، مدرک تحصیلی، شغل، سمت و ایمیل نویسنده، حداقل چهار کلمه کلیدی، خلاصه مطالب ۱۵۵ کارکتری با احتساب فاصله میان آن‌ها (که خواننده را تشویق به مطالعه آن نماید) و در صورت امکان عکس نویسنده یا هر عکس مرتبط با محتوای مقاله برای تصویر شاخص پست باشد.

۴- چکیده مقاله به تنهایی با وصف فوق قابل انتشار در سایت نمی باشد. 

۵- مقالات طولانی، ممکن است تقسیم به چند قسمت و هر قسمت در فواصل زمانی مشخص در پست مجزایی منتشر شود.

۶-حداکثر مهلت زمانی انتشار مقاله یک هفته از تاریخ ارسال است. اگر با انقضای این مهلت، منتشر نگردیده باشد، علت آن عدم تأیید آن از سوی مدیر سایت است.

بیوگرافی و اتوبیوگرافی

۱- بیوگرافی و اتوبیوگرافی بزرگان با اولویت در رشته حقوق از قدیم به زمان معاصر در حال انتشار است ولی به صورت موردی نسبت به شخصیت های دیگر رشته‌ها نیز اقدام می‌شود.

۲-بیوگرافی و اتوبیوگرافی باید حاوی شرح حال دوران کودکی، تحصیلات، سوابق فعالیت ها در رشته مربوطه، آثار و تألیفات (در صورت وجود) به همراه ذکر منبع اقتباسی و حداقل یک یا دو تصویر شخص معرفی شده باشد.

۲- مصاحبه با اساتید، قضات، وکلاء، سردفتران و … مشروط بر این که بعد صرفاً تبلیغاتی نداشته، حاوی مسائل آموزشی حقوق باشد، قابل پذیرش است. متقاضی چنین درخواستی باید شرح حال، رزومه علمی و شغلی خود را همراه با سئوالات موضوع مصاحبه برای را ارسال نمایند.

فایل‌ آموزشی چندرسانه‌ای

از آنجایی که بخش‌های آموزش ویدیویی و صوتی حقوق از قضاوت آنلاین جدا و در سایت لوتیوب بارگذاری می‌شود، در نظر است تا در این سایت اشتراک‌گذاری فایل‌های چند رسانه‌ای حقوق برای همگان فراهم شود. به همین دلیل، فایل‌های صوتی و ویدیویی در صورت داشتن کیفیت مطلوب و به لحاظ اهمیت محتوای آن به صورت موردی در قضاوت آنلاین منتشر می‌شود.

مشاوره حقوقی

۱-هر یک از اعضای انجمن های مشاوره حقوقی و قضایی می توانید با رعایت ضوابط پاسخگویی به سئوالات در انجمن نسبت به ثبت سئوال در هر یک از انجمن های موجود اقدام تا نسبت به آن پاسخ داده شود.

متقاضیان مشاوره: ضوابط طرح پرسش حقوقی در انجمن‌های مشاوره

۲- بازدیدکنندگانی که سئوالاتی حقوقی خود را در بخش دیدگاه پست‌های منتشره ثبت می کنند یا از طریق فرم تماس با ما یا ایمیل سایت ارسال می کنند، با این اقدام موافقت می نمایند تا مدیر سایت با ایمیل ارسالی و نام مندرج در آن، سئوال آنان را با این نام در یکی از انجمن حقوقی مشاوره حقوقی و قضایی ثبت تا بدان پاسخ داده شود.

دیدگاه‌

۱– تنها نظرات حقوقی مرتبط با عنوان و محتوای پست‌ و دیدگاه های ذیل آن در قضاوت آنلاین تأیید و منتشر می‌شود.

۲- قبل از انتشار هر دیدگاه، آن را از جهت املایی، آیین نگارش و چسبیده نبودن حروف کلمات مجزا از هم بررسی نمایید زیرا دیدگاه به همان صورت ارسالی منتشر خواهدشد و اصلاحی از ناحیه مدیر سایت صورت نمی گیرد.

۳-از آنجایی که استعمال سمت‌هایی نظیر دکترای حقوق …، وکیل، …قاضی…، پزشک…، دانشجوی … و غیره نیازمند تشریفات قانونی و اخذ مدارکی از ارگان دولتی و یا خصوصی مربوطه است، نویسندگانی که با ذکر سمت‌هایی فوق دیدگاه خود را ارسال می نمایند، باید بعد از ارسال کامنت، تصویر مثبت این سمت‌ها را از طریق فرم تماس با ما ارسال نماید، در غیراین‌صورت به‌ هنگام انتشار دیدگاه آنان، این عناوین قبل از نام‌شان حذف می شود.

۴- محتوای دیدگاهی که شامل چند موضوع مستقل غیرمرتبط باشد، به چند دیدگاه منقسم و هر یک به پست مربوطه منتقل و مراتب از طریق ایمیل به نویسنده آن اطلاع رسانی می‌شود. به این جهت، ممکن است یک دیدگاه با حفظ محتوا و رعایت اصل امانت داری به چند دیدگاه تبدیل و منتشر شود. برای این منظور ناگزیر به استفاده از نام نویسنده و ایمیل وی برای درج دیدگاه های تفکیک شده خواهیم بود که در این صورت، در هر بار استفاده ایمیلی برای وی ارسال خواهدشد، لذا نباید تردید کند که این ایمیل مورد سوءاستفاده قرار گرفته است.

۵- ممکن است به اقتضای محتوای برخی کامنت‌ها و بنابه تشخیص مدیر سایت، به صورت پست مستقل منتشرشود، در این صورت نویسنده آن برای اطلاع از زمان انتشار پست، باید در خبرنامه عضو شده باشد. به این جهت پیشنهاد می شود که همزمان با درج ایمیل در خبرنامه ایمیلی سایت نیز عضو شوید.

۶- دیدگاه‌هایی که حاوی مضامین غیراخلافی یا متضمن بی احترامی، هتک حیثیت، تهدید، توهین و … به شخصی یا اشخاصی اعم از حقیقی و یا حقوقی باشد، تأیید نشده و در سایت منتشر نمی شود.

۷- حداکثر مهلت زمانی تأیید دیدگاه های واجد شرایط بیان شده ۷۲ ساعت از تاریخ ارسال است. اگر با انقضای این مهلت، منتشر نگردید، علت آن عدم تأیید مدیر سایت است.

۹- بابت عدم انتشار دیدگاه، ایمیلی به نویسنده آن ارسال نخواهدشد.

لینکدهی

۱– لینک سایت‌های حقوقی غیرمرتبط با مطالب پست‌ها و دیدگاه‌ها و نیز سایت های غیرحقوی منتشر نخواهدشد.

۲- لینک سایت‌هایی که بروز رسانی نمی شوند و یا با تأخیر بیش از یک دقیقه‌ای بارگذاری می شوند، در مطالب پست‌ها و دیدگاه‌ها منتشر نخواهدشد.

نکات کلی

۱- قضاوت آنلاین در قبول، ویرایش، رد و انتشار هر یک از موارد فوق آزاد است و بابت عدم انتشار آن‌ها ایمیلی به نویسنده آن ارسال نخواهدکرد لکن اگر به هنگام درج دیدگاه، در اطلاع رسانی ایمیلی عضو شوید، به هنگام تأیید و انتشار نظر، سایت ایمیلی برای شما ارسال خواهد کرد. همچنین برای اطلاع از زمان انتشار پست، می توانید در خبرنامه سایت عضوید.

۲- در صورتی که بنا به دلایلی قضاوت آنلاین حاضر به ادامه همکاری با شخص نباشد، می تواند در هر زمان به تشخیص خود نسبت قطع یکجانبه همکاری اقدام نماید، در این صورت، حسب مورد نسبت به بقا یا حذف مطالب و دیدگاه‌های منتشره اتخاذ تصمیم خواهد نمود.

۳- از آنجایی که ممکن است برخی از شرایط به فراخور زمان، نوع و کیفیت همکاری مورد نیاز دستخوش تغییر و اصلاح شوند، ملاک شرایط همکاری، تاریخ بروز رسانی پست حاضر خواهدبود.

۴- نقد و نظر خود را می توانید ازفرم تماس با ما مطرح و پاسخ آن را دریافت نمایید.

با تشکر

امتیاز شما به مطلب

لینک کوتاه مطلب: https://www.ghazavatonline.com/?p=33193


منبع: قضاوت آنلاین؛ پایگاه آموزش حقوق در قالب متن، صوت ، ویدیو، نرم افزار و خدمات مشاوره و وکالت


آموزش دریافت کد بورسی رایگان از کارگزاری آگاه در سراسر ایران

در باره مدیر

لوگوی قضاوت آنلاین
تلاش اعضای هیأت تحریریه قضاوت آنلاین بر آن است تا وب سایتی برای آموزش حقوق کاربردی، پاسخگویی به پرسش‌های حقوقی در «انجمن‌های مشاوره حقوقی» و مطالب خواندنی دیگر فراهم‌ گردد.
مطالب بیشتر از من | وب سایت
مشاوره حقوقی رایگان در انجمن

۲ دیدگاهها

 1. لوگوی قضاوت آنلاین

  سلام خانم موسوی
  مشکل کارکتر در بخش دیدگاه رفع شد.
  هر نظری که شرایط بیان شده در قسمت «دیدگاه‌» پست حاضر را داشته باشد حتماً تأیید و منتشر می شود.

 2. Avatar photo
  فروشگاه اينترنتی

  اطلاعات مورد تایید و اثبات شده ای که در سایت وجود دارد همیشه نکته ی مثبت و نتیجه بخشی را به همراه داشته است که می تواند سرلوحه ی خوبی برای ادامه راه باشد