خانه » مقاله‌ها » مقالات وکالت و مشاوره » وجوه افتراق وکلای مرکز امور مشاوران حقوقی قوه قضاییه و کانون وکلای دادگستری
مقالات حقوقی
مقالات حقوقی

وجوه افتراق وکلای مرکز امور مشاوران حقوقی قوه قضاییه و کانون وکلای دادگستری

با آن‌که مدت‌های مدیدی از این مبحث می‌گذرد ولی بازهم این سوال مطرح است که وجه افتراقی بین این دو گروه از وکلاء چیست؟

دو گروه ذکرشده، از جهات زیر با یکدیگر دارای تفاوت می باشند:

۱- همان‌طوری‌که از نام دو گروه مشخص است، این دو با یکدیگر تفاوت اسمی دارند.

۲- از مکانی که پروانه وکالت دریافت نموده‌اند.

۳- آرم سینه دو گروه متفاوت است.

۴- تعرفه حقوق دیون وکلای دادگستری در دعاوی مالی (۴۵/۹٪) به ماخذ مالیاتی که از ۱۰۰٪ حق‌الوکاله باید ابطال و الصاق بر روی وکالت‌نامه نمایند و وکلای کانون مرکز مشاوران (۵٪) به مأخذ مالیاتی (۱۰۰٪) می‌باشد.(۱)

منظور از حقوق مدیون یعنی عدد شاخص خواسته موکل در مرحله بدوی ۶۰٪۲۵۶۴۵/۹٪= مبلغ ابطال تمبر اولیه برای جواز شرکت وکلای دادگستری در محاکم

منظور از حقوق مدیون یعنی عدد شاخص خواسته موکل در مرحله بدوی ۶۰٪۲۵۶*۰۰/۵٪= مبلغ ابطال تمبر اولیه برای جواز شرکت وکلای دادگستری مرکز مشاوران در محاکم

در مراحل تجدیدنظر و دیوان عالی کشور عدد ۶ به ترتیب نزولی ۴٪ و۳٪ برای کلیه وکلای دادگستری و مرکز تسری دارد. علت تفاوت ۴۵/۹٪ تمبر مالیاتی بر روی برگه وکالت‌نامه با ۰۰/۵٪ فقط در نبود صندوق‌ها و کمیسون‌ها و عدم خودگردان بودن به معنای کانون وکلای دادگستری ایران (اسکودا) می‌باشد.

بروز رسانی فرمول‌های محاسبه در تاریخ ۷ فرودین ۱۳۹۸

مرحله بدوی

عدد شاخص از کل حق الوکاله ضرب در*۶۰%۲۵
پنج تمبر الصاق و ابطال شده اولیه به علاوه ۲ درصد حق الزحمه و حق السعی مسئول فروش الصاق و ابطالت تقسیم بر کل حق الوکاله می شود مالیات هر پرونده.
توضیح بسیار مهم: فرمول با ضرایب جدیداً با توجه به همان مواد تصریحی و استنادی قانون مالیاتهای مستقیم و ردیف بودجه چهل بند چهارم برنامه ششم توسعه قدرالسهم نیز هر سال به اعداد شاخص اضاف و بعد تضریب و تقسم در مراحل بدوی و تالی تا عالی انجام می گیردد و امسال ۳۰% باید اضافه به موارد فوق الذکر نمایید فرقی بین مراحل بدوی و تالی تا عالی نیز ندارد و ضرایب بدوی تا تالی به تربیت نیم یک و یک‌ونیم درصد در کل افزایش پیداکرده که اعداد شاخص را نگین‌تر می نماید.

۵- وکلای کانون دادگستری دارای صندوق بیمه تعاون بازنشستگی و کمیسیون‌های رفاهی علمی آموزشی ورزشی و غیره می باشند و مضافاً امکانات دیگر مانند وام خرید اتومبیل، دفتر و.. دارند ولی وکلای کانون مرکز مشاوران فقط «بیمه تکمیلی کمیسیون آموزش» را دارند.

۶- وکلای کانون دادگستری حق رای گیری سمینار و در کل کشور کانون‌های مجزا دارند ولی وکلای امور مشاوران فقط در ۴ منطقه کشوری که جدید التاسیس است، کانون دارند و فقط اسمی حق رای دارند و رسماً خود وکلا شرکت‌کننده نمی‌باشند!؟

۷- وکلای امور مشاوران هم‌زمان اخذ دریافت پروانه پایه دوم، اجازه تاسیس موسسات حقوقی و مشاوره دارند ولی وکلای پایه‌یک و کارآموزان وکالت دادگستری تا ۱۰سال چنین حقی را ندارند.

۸- از نظر تاریخی و قدمت، مرکز امور مشاوران حدود ۱۰ سال است تاسیس شده ولی کانون‌های وکلای دادگستری بیش از ۵۰ سال از عمر تاسیس خود می‌گذرد.

۹- در امر مشاوره و معاضدت قضایی، وکلای امور مشاوران مکلفند اگر برنامه زمان‌بندی مشاوره دارند بین ۴ تا ۱۶ در ماه داشته باشند ولی وکلای دادگستری حداکثر ۴ بار در ماه.

۱۰- دوره کارآموزی کانون وکلای دادگستری ۱۸ماه تمام از زمان قبولی تا اختبار شفاهی و کتبی بدون احتساب هیات علمی و دکترا حقوق که نصف می‌شود است ولی وکلای کانون مرکز ۱۲ ماه تمام با احتساب «اختبار علمی و عملی پس از قبولی، دو امتحان و دوره علمی در میان‌دوره، دو امتحان اختبار کتبی و شفاهی، تکمیل نمودن لااقل ۱۳۰ گزارش با توضیح از پروندهای دادگاه‌های عمومی و انقلاب و پذیرش کمیسیون کارآموزی قوه قضاییه و ماده۱۰» برای اخذ پروانه پایه دوم و مدت ۲ تا ۳ سال کار نمودن و (پس از مراحل «دریافت مجوز تاسیس و احتمالا تغییرات در موسسه و نشر آگهی در روزنامه رسمی و کثیرالانتشار» اخذ مفاصا حساب دو تا ۳ ساله مالیاتی «اخذ تاییده حفاظت و اطلاعات پلیس امنیت وزارت اطلاعات توسط خود مرکز») برنامه ابطال تمبر۲.۰۰۰.۰۰۰ ریالی برای دفترچه و پرداخت وجوهاتی‌ که در کانون وکلای دادگستری نیز وجود دارد.

۱۱- نوع و فرم وکالت‌نامه در کانون مشاوران با کانون وکلای دادگستری متفاوت است و نه به معنای قوانین تعرفه‌بندی یا قرارداد بلکه از نظر شکلی و اینکه وکلای کارآموز مرکز اجازه وکالت ندارند ولی وکلای دادگستری اجازه وکالت در دوره کارآموزی زیر نظر وکلای سرپرست خود رادارند.


نکته مهم: کارآموزان مرکز نیز به مانند کارآموزان کانون وکلای دادگستری وکلای سرپرست دارند.

۱۲- طبق نظامنامه مرکز، فقط به کسانی اجازه شرکت در آزمون کارآموزی می‌دهند که «کارشناسی ارشد یا دانشجو دکترا یا دکترا دریکی از رشته‌های مصوب حقوق داشته باشند، سن۲۶ سال تمام برای آقایان و بانوان دارا باشند،اولویت با کسانی است که ۵ سال تمام سوابق قضایی یا حقوقی مستدل داشته باشند یا لااقل دو سال سابقه حقوقی یا قضایی باید داشته باشند.»

۱۳- نحوه فعالیت وکلای پایه‌ یک یا دو مرکز با کانون وکلای دادگستری آزاد است ولی وکلای دادگستری اجازه فعالیت ندارند.

۱۴- هر دو گروه از یک منبع واحده باید رعایت نظامات نمایند.(۲)

۱۵- در کانون وکلای دادگستری وکیل پایه دوم بنام وکیل کارآموز شناخته می‌شود و دوره کارآموزی داخل موضوع است و موظف‌اند هر ماه ۴ بار گزارش پرونده ارایه دهند و دوبار نیز در محاکم فرم خود را به قضات نشسته یا قضات ایستاده تحویل و مهمور نمایند ولی وکلای مرکز علاوه بر گزراش روزانه و تجزیه خود، موظفند گزارشی نیز برای وکلای سرپرست خود ارایه نمایند تا هر ماه تایید نمایند و این بدین معنا است که وکلای دادگستری درست است که ۱۸ماه کار آموزی و سمینار و گزارش دارند ولی پس از آن پایه یکم شناخته می‌شوند ولی برعکس وکلای مرکز پس از ۴ تا ۵ سال بدون احتساب ماده (۳) هیات علمی که نصف مدت مذکور است پایه یکم با احتساب دارا بودن مدرک کارشناسی ارشد و یا بالاتر و با احتساب مضاعف سنی و کسب امتیاز ۷۵ از ۱۰۰ و شرط لااقل دو سال سابقه حقوقی یا قضایی به بالا.

نتیجه‌گیری بحث

به نظر می‌رسد باید شکاف موجود را به‌ صورت زیر حل نمود:


۱- به اشتراک گذاری تجربیات دو گروه با هم
؛

۲- ادغام و نسخ قوانین نه ادغام دو حوزه با هم
؛

۳- مساعدت و یاری رسانی سریع به مردم و اجازه همکاری دو گروه به صورت متحدالشکل نمودن لباس، فرم، لوگو و آرم، دفترچه، وکالت‌نامه، تنقیح و اصلاح قانون تعرفه‌ها و ابطال آیین‌نامه سال ۱۳۸۴ و ۱۳۸۵؛

۴- رایزنی در سطح وسیع میان رؤسای کانون‌ها وریاست‌ها؛

۵- اصلاح الگو فرهنگ پذیرش وکلا؛

۶- رفع ایرادات ماهوی وشکلی در قوانین کانون وکلای دادگستری «وکیل کارآموز پایه یک، وکیل کارگشا» و همچنین ایرادات اساسی کانون وکلای مرکز بمانند «وکیل پایه دوم، کسر نمودن طول مدت ارتقاء از دو به یک، کسرنمودن مدت و تکرار معاضدت قضایی از ۱۶ به ۴ در ماه، استفاده بهینه از معلومات آکادمیک وکلا، اجرای هرچه سریعتر صندوق رفاه بیمه بازنشستگی و..، جواز تخصصی وکالت برای وکلای خبره که لااقل ۸ سال کار مداوم همراه با تشویق نامه و..داشته باشند برای هر دو نهاد مدنی و ایجاد یک مجله عملی پژوهشی-آموزشی همراه با بولتن داخلی به صورت یک نواخت برای دو نهاد به صورت یکسان

۷- ایجاد بیمه مسوولیت مدنی واحد برای کلیه وکلا و بیمه وکالت برای مراجعین و موکلین در«دو نهاد» به نظر می‌رسد.

اگر موارد فوق رعایت گردد، معضلات موجوده به سرعت حل خواهد شد.

زیرنویس:

۱- مواد ۱۰۳ و ۱۰۴ و ۱۸۳و ۱۸۸ از قانون مالیاتهای مستقیم

۲- مواد ۱ و۱۹ و۲۵ از آیین نامه مصوبه ۱۳۱۵ و با اصلاحات ۱۳۷۶ و ۱۳۸۴ و ۱۳۸۵ درباب «حق الوکاله، حق التحریر، حق المشاوره، حق السفر» و ماده ۲۵ بند ۱ و۲ و۳ و تبصره واحده ماده ۱۸۷ برنامه توسعه سوم و چهارم اقتصادی دولت و مواد مربوط به وکالت در قانون مدنی و ماده ۳ قانون وصول برخی از درآمدهای دولت. 

منبع: قضاوت آنلاین به نقل از دنیای حقوق

10+
امتیاز 1امتیاز 2امتیاز 3امتیاز 4امتیاز 5 (38 رأی, میانگین: 4٫95 از5)
Loading...

۷ نظر

 1. Avatar
  احمدخان

  مدیر عریز سایت قضاوت آنلاین
  با عرض سلام و سال نوی شما مبارک

  دلم  بخدا خون گریه میکنه حال آنکه یک مبرز دانشگاه چنان موارد بسیار پیچیده در باب محاسبات و فرمول‌های مالیاتی و صندوق ها که ما نداریم عین طفلی که با نگاه ترحم آمیز نگاه می کنند و بدون مادر و پدر با بدبختی کشان کشان خود را بالا کشیده هرجایی میره او را فحش و ناسزا میدهند خصوصاً اگر مثل ما از هیئت اجرایی مرکز که طبق ماده ۸۸ توسعه ششم مبدل به هیئت نظارت مبدل شده اما جز اضافه شدن هر ساله و قدرالسهم و مالیات و چند مورد هم بعنوان خودگردانی از ما میگرند دوازده بار در سال هم بیگاری می کشیم و خنده به سخره گرفتنمان توسط از ۱۰۰ نفر ۹۰ نفر آن هم جلوی اصحاب دعوی و موکلان مان واقعاً حقاً یاد آهنگ «غلط کردم« محسن چاوشی می افتم.
  مدیرمحترم سایت   شما قضاوت کنید گناه ما چیست و آیا همه فله ایی با پارتی بازی آمده ایم   داخل و بماند از آنکه بفهمند که تا میفهمند میگن آه آخه ۱۸۷ایی هستی…عجب   و فقط  در بعضی از اقشار مردم جا افتاده ایم…واقعا کانون ملی یا مرکز غلطی کرده ایم، شده ایم بعد از هفت خوان رستم خیر امواتمان وکیل مدافع مردم

  بیشتر کسانی که هیئت علمی و استاد هستند، جوری ما را له می کنند که فکر می کنم یادم میآد زمانی که رفتم خواستگاری اتمسفرش پر از تنش و فشار و تمسخر و سوالات مزخرف بود که متاسفانه علیرغم میل باطنی بعد از ۴۵ سال ازدواج نکردم. بدبختی فقط این نیست، ای کاش استاد می نوشتند ما نوعی بیماری واگیردار مثل تب کانگورو و اسهال خونی و هپاتیت از نوع ۱۸۷ داریم که حتی بعد از ۱۴سال کارکردن، بیمه تامین اجتماعی را خویش فرما هستیم  و حتی آرم   ولگوی ما را عوض نکرده اند که اینقدر ذلیل نشویم

  القصه کی می خواهد این عذاب الیم ادامه داشته باشد معلوم نیست، مثلاً می گویند طبق مواد ۲۴ و ۲۷ قانون توسعه سوم وظایف تکالیف و تخلفات همان هست که کانون وکلادارد خدا نکند ریس مرکز یا کانون ملی دوست نداشته باشند ۱۰ سال در یک نقطه دورافتاده هستی مگر آن که بنده خدایی پیدا کنی یا پیدا شود و توصیه نامه و بحر طویل و مثنوی هفتاد من بنویسند تا شاید لطف کنند و وفق قانون نقل و انتقال به شهری نزدیک مدنظر منتقل  برگردی…شوییم ی اپارتی عالی داشته باشیم یک یا دو ساله. بخدا بچه های کانون معلوم هست باید فخار حتی با جیب خالی باشند

  امسال سه سال از جیب خوردم چون منطقه دورافتاده فیروزکوه با کمتر از ۲۰ هزار نفر جمعیت و بیش از ۱۴۵ نفر وکیل …و کارآموز و دیگر تمدید نکردم و چون می گویند کبر سن دارم به من آی دی نمی دهند لااقل با دکترا حقوق بین الملل دانشگاه تدریس کنم ؟؟؟
  سال شما مثل دلخون نباشد

  4+
 2. مدیر سایت

  جناب آقای احمدخان
  با درود
  ضمن تبریک سال ۱۳۹۸ که در شرف نزدیک شدن به آغاز آن هستیم، از این که برخی از مشکلات وکلای کانون ملی مشاوران حقوقی و وکلا را منعکس نمودید، بسیار از شما سپاسگزاریم.
  آنچه بیان نمودید، موجب تأسف و تأثر شدید است. متأسفانه برخی از وکلای کانون وکلای دادگستری نیز رها از مشکلات نیستند. چند ماه قبل در رسانه‌های خبری به نقل از رئیس اسکودا عنوان شد که بعضی از وکلای این کانون حتی قادر به تأمین هزینه تمدید سالیانه پروانه وکالت خود نمی باشند.
  با آرزوی سالی مملو از خوبی‌ و شادی‌ها

  0
 3. دکترمحمدشکیبی نژاد
  دکترمحمدشکیبی نژاد

  دل می‌رود ز دستم صاحبدلان خدا را
  دردا که راز پنهان خواهد شد آشکارا

  کشتی شکستگانیم  ای باد شرطه برخیز
  باشد که باز بینیم دیدار آشنا را

  ده روز مهر گردون افسانه است و افسون
  نیکی بجای یاران فرصت شمار یارا

  در حلقهٔ گُل و مل خوش خواند دوش بلبل

  هاتِ الصبوح هب…

  برخود می بالم چنین متعلمان اندیشمندی داشته باشم.
  قبل از توضیحات فنی موضوع محاسبا اول بسراع موضوع بسیار سخت دردناک و خشن و بدون گذشت جناب آقای دکتر احمدخان صبوری می‌روم اگر درست یاد داشته باشم دو ترم قبل استاد داور ایشان در دوره دکترای تخصصی حقوق بین الملل با ((رساله نقش پروتکل‌ها الحاقی در حقوق بین االملل)) در ترک مخاصمات با معدل عالی و نمره ۱۸:۸۰ از دانشگاه فارابی فارغ التحصیل شدند.

  بعد از تبریک نوروز باستانی

  نخست:
  با نهایت تالم و تاثر از بیان محتویات و واقعیات منعکسه در پرونده مفتوحه‌ایی که توسط دو نهاد بسیار قدرتمند دیوان عدالت اداری به دلیل آنکه ریاست کل دادگستری دستور و و زیردادگستری مجری فرامین قوه قضاییه است و نامه بعداً به صورت کاملاً محرمانه و به صورت کاملاً یکسویه از جانب آقای دکتر شیوا در باب شکایت اصول ۱۹ و ۴۴ قانون اساسی مواد مربوطه آن در باب تعیین تکلیف شدن نرخنامه و عدم صلاحیت رای گیری و استقلال دوستان در کانون ملی وکلاء و مشاوران بعد سه سال با اکثریت رای۱۱ از ۱۱نفر وفق ماده ۲۹ ق. آ. د. مدنی عدم صلاحیت و حکم به قرار عدم صلاحیت تحقیق و تقعیب بستند آن هم بعد از ورود در ماهیت…بماند!

  دوم:
  جناب آقای مرادی، دوستان عزیز دانش پژوه و حقوق‌دانان آقای دکتر احمدخان صبوری، به قول دکتر صادقی عزیز پدر من، برادر من اینجا ایران هست توقع چه چیزی دارید؟!! وقتی آقای بهمن کشاورز و دکتر نجفی توانا با دکتر محمد علی حجازی – که اکنون جزء وکلای کانون مرکز تهران است و نافی را نفی خود کافیست که نفی وکلاء دادگستری و اتحادیه و کانون وکلاء می کرد و بماند… – در زمان ریاستش مجادله می کردند و حتا می گفتند من قبول می کنیم هر فردی که آزمون شفاهی یا کتبی و شفاهی اختبارش قبول شده حق دارد بدون امتحان درخواست پروانه کانون وکلاء و اتحادیه بدهد و همان دو دوره ۸۵۰ نفر از وکلاء کانون ملی و محل جذب کانون وکلاء و اسکودا شدند و بماند صدای همان ساز بعد از مراسم تودیع و بدرقه و معارفه ریاست جدید دکتر مومنی درآمد و چه صدای گوشخراشی که گوش مرا که عضوء فعلاً دائمی یکی از اعضاء کمیسیونهای شورا هستم درآود و منجر به بحث و طرح دعوا به نمایندگان از آحاد کلیه وکلاء و قضات از اجتماع که صاحب مناصب قضایی هستند شد که دقیقا به تاریخ به ترتیب ۳۰/۰۹/۱۳۹۷ توسط هیأتی متشکل از  آقایان: ابراهیم هدایتی شرافتی ناینی رضوی قدس آل طه فرشاد دهقان -ریاست قبل  محکمه کیفر رسیدگی به جرائم کارکنان دولت به دستور اکید معاونت محترم امور شعب در دیوان تشکیل و صلاحیت ذاتی هیأت هیات ممیزه کمیسیون تلفیق عالی ماده دهم قضایی و بنا به درخواست صریح اینجانب و دوستان ارجمندم: جانب آقای دکتر رحیمی ریاست کنونی شعبه ۱۰۲۴ کیفری و اسبق ۱۱۴۱جزایی، قاسمی-ریاست اسبق مجتمع جرائم اقتصادی دوستان قدیم الایام بنده و حال همکار در کمیسیون عالی ماده دهم قضایی، استاد حاج آقای ظفری ریاست شعب سه، پنج و هشت محکمه عالی رسیدگی به جرائم ویژه روحانیت و جناب آقای کوهی مستشار عالی قوه قضاییه و متعهد به انجام وظیفه همزمان در کمیسیون عالی ماده دهم تشکیل پس دوازده بار جلسات چندین ساعته خارج از نوبت مقرر شد فقط ((*قید کلمه تخلف درجه سوم به بالا در صورت عدم تمدید*)) از کل محشای قوانین و مقررات وکالت حذف و الباقی فعلاً در جای خود باقی بمانند. نظریه عجیب آنان در قبال هیأت ممیزه کمیسیون تلفیق عالی ماده دهم قضایی به چند بخش خلاصه می گردید که به شرح فوق کوتاه حکایت بر آن رفت.

  سوم:
  موضوع بی احترامی، هتک حرمت و کوچک شدن شأن و کسوت وکالت از جانب وکلاء، نهاد و کانون وکلاء دادگستری و اتحادیه و همچنین برخی از افراد و بسیاری از اساتید و بزرگان حقوق است. به قول (( آقای ایزدیار و آقای ایزدپناه – وکلای کانون وکلاء مرکز و دوستان قدیمی ام)) موضوع مالی و معیشت با الهام از نقل قولی از دوست عزیزم آقای (رحمن زارع و محمد حسین اکبری) ریاست اسبق محاکم جزایی و وکیل پایه دادگستری امروز حل شدنی و باید وکالت اگر با عنوان امرار و معاش باشه در اپیزود دوم یا سوم قرار بگیرد و در درجه اول ضمن انجام کارهای و فنون دیگر حفظ شان و منزلت این کسوت سنگین منصب قضایی در جلوه وکالت و نظارت استصوابی به مانند کلیه دادستان‌های کشور مهم هست که مرا درگیر با افراد فوق الاشعار و هر کدام از جانب کمیسیون عالی…

  چهارم:
  این وظیفه ذاتی کانون و اتحادیه هست که فکری به حال وکلای خودش و حفظ احترام همکار در کانون ملی و محلی وکلاء و مشاوران نمایید والا به قول آقای شرافتی: جناب دکتر شکیبی من که اجازه دیکته کردن حفظ احترامات را ندارم و باید روساء کانون به فکر باشند و ما فقط اول تذکر بعد گزارش می دهیم.

  پنجم:
  کمترین آمار تخلفات در دو ساله جاری از نهاد کانون ملی و محلی وکلاء مشاوران حقوقی کارشنایان و مترجمین رسمی قوه قضاییه گزارش شده است.

  در آخر
  تا زمانی که وکلا یکدست نشوند و این نهاد به آن نهاد فخرفروشی کند و سیستم های بازرسی و دادسرها و محاکم انتظامی جلوی این آفات را نگیرید این تالیه فساد مانند غده سرطانی بد خیم تر می شود و این خون خوردن از زخمی هست که بر تن وکلاء کانون ملی و محلی وکلاء و مشاوران و کارشناسان و مترجمین رسمی قوه قضاییه خورده و بیایید جناب آقای مرادی جنابعالی نیز به عنوان یکی از اعضاء کانون وکلاء دادگستری مرکز موضوع را منعکس و راهکارهای موجود را بررسی کنید. موضوع استقلال داشتن یا نداشتن را مع‌الاسف تبصره واحده ماده ۴۸ ق.آیین دادرسی در امور محاکمات کیفر مصوبه ۱۳۹۲ معیین کرده اما استقلال ذاتی از حقوق مکتسبه هست و جالب اینجاست بیشترین تعداد قضات و نمایندگان حقوقی پشت سر هم جذب کانون وکلاء و اتحادیه (اسکودا) شده اند اما روساء منفعل کانون ملی چه بشود بخواهند جلوی هتک حرمت و تیر و ترکش های نهاد وکالت را بگیرد زیرا نه می گذارند امثال ما حکمیت فی مابین کنیم که نه اجازه حکمیت قاطع به شورای رقابت و سازمان بازرسی داده اند و هم اجازه آن را از ادارات متبوعه مانند دیوان عدالت اداری گرفته اند.

  و ضمنا بنده گرچه دو پروانه وکالت دادگستری به صورت تقدیر دادند و چندین سال کار و موفق هم بودم اما انگار با روحیات قضایی‌ام سازگاری نداشت و تودیع کلیه پروانه و ابلاغ ها را انجام و بجزء ابلاغ قضایی پایه شانزده و تدریس استادی دانشگاه و مدیر کل موضوعی نیست و در آخر بنده نه تنها در فرانسه، بلژیک و سویس زندگی نکردم و هیچ وقت هم تمایل نداشتم در صورت بودن فرصت هم مهاجرت نکردم.

  این را جهت تنویر و تشحیذ پاپارازی و پارانگادای جعل ID و خزعبلات ذهن مریض بعضی افراد معلوم‌الحال در فضای مجازی بیان کردم امیدست با روی کارآمدن جناب رئیسی ریاست اخیر و جدید قوه قضاییه و تغییر مدیران و سیستم، این مهم با کمک و تشریک مساعی جمیله رفقا در کانون وکلا بازرسی هر دو نهاد دادسرا و محاکم دو نهاد مشکلات حل و حتا خبرنامه که مبدل به طلسم از سال ۱۳۸۵تا به امروز شده نیز حل و به حالت نرمال و با تورم افسار گسیخته امروز هماهنگ و هر چند سال نرخنامه جدید با اصلاحات قوانین جهت اجرا جدول بدنی و ابلاغ شود.

  جناب آقای دکتر احمد خان
  شما نیز چه بهتر بود به جای خون دل خوردن با افراد نازنین به مانند جناب آقای مرادی و دوستان همکاری و اگر قرار بود تودیع کنید، سه ساله با تمدید تودیع یک دو یا سه ساله می کردید که این عذاب را تحمل نکنید و در باره  id Acc Acدانشگاه آن نیز مانند کلیه مصوبات دولت و قانون استخدام کشوری این موضوع کبر سن فقط شامل حال دانشگاه که بهتر است به مدیر گروه مربوطه مراجعه و درخواست شفاهی و کتبی بصورت رخ برخ صحبت و رزومه دهید و دایره شمول آن برای اخذ و گرفتن مواردی به مانند استخدام به هر نحو کمیت و کیفیت قوه قضاییه و قوای دیگر هم می شود و مع الاسف مشکل بزرگتر از عدم پتانسیل نیروهای متخصص و با بالاترین درجه علمی تسری می شود.
  برای شما و کلیه عزیزان از حضرت دوست دل خوش، سلامتی، آرامش و طول عمر با برکت همراه با درآمد حلال مکفی از خداوند رحمان و رحیم مسئلت دارد.

  3+
 4. علیرضا مرادی

  برآمد باد صبح و بوی نوروز
  به کام دوستان و بخت پیروز

  مبارک بادت این سال و همه سال
  همایون بادت این روز و همه روز

  جناب آقای دکتر شکیبی نژاد

  با درود و تبریک سال جدید
  بابت شرح مشروح جنابعالی در ضرورت حفظ شأن وکلاء و علل نزول آن بسیار سپاسگزارم.
  انشاءالله که دوست همت کنند تا بتوان از زوایای مختلف به موضوع پرداخته و راهکارهای عملی برون رفت از مشکلات موجود را شناسایی و عرضه نمود.

  1+
 5. دکترمحمدشکیبی نژاد
  دکترمحمدشکیبی نژاد

  بنام خدا
  اخبار جدید حکایت از آن دارد:
  هیت کمیسمون تلفیق و قضایی مجلس شورای اسلامی و درصد همکاری قوه قضاییه وزارت دادگستری سازمان برنامه و بودجه وزارت اقتصاد و دارایی و دادگستری مقرر گردیده: وفق ماده ۸۸ ردیف بودجه قانون توسعه ششم در اجرای تبصرهای شش الی چهاردهم آن مقرر گر یده که مضاف نسخ کردن کلیه قوانین و مقررات زادیی منسوخه و بلااستفاده و جایگزین کردن قوانبن و آیبن نامه بروز و کارآمد کلیه شعب کانون ملی و محلی و کلاء و مشاوران حقوقی بماخذ مواد ۲۴ و ۲۷ قانون و آیین نامه توسعه سوم اقتصادی اجتماعی و… تغییر و یکسان سازی از باب ترفیعات و تبیهات و اجراء تصحبح آرا وحدت رویه های مذکوره و ابطال موسسات حقوقی بدون مجوزات خاصه پیش بینی شده و تعیبن و تکلیف نرخنامه معیین گردد.
  نگاه کنید: به قوانین و آیبن نامه های مورد اشاره مربوطه
  کلیه شعبات و کمیسیونها وضع و کمیسیونهای بلااستفاده از اتحادیه محذوف و ردیف بودجه خودگردان آن خرج مواردی مانند ماده ۲۵ تبصره یک و دو مربوط به وکالت تسخیری و تعیینی و وام و تجمیع سنوات کلیه وکلاء دادگستری خواهدشد..
  زمان مدت توقف پایه دوم به یکم را کم اما در کانون و اتحادیه چنین موضوعی احیا و هر دو به یک ماخذ قانون ارجاع بدون ادغام و عدم اجازه وکلاء کارآموز چهار بار با اجازه سرپرست بعنوان وکالت یا نسخ کلی یا یکدست گردد …

  3+
 6. Avatar
  دکترنیاکان.ریاست شعبه24 کیفری دو.استان بختیاری

  بسمه تعالی
  جناب آقای مرادی عزیز با عرض سلام و تحیات الهی
  بنده حدود سه سال دانشجوی دکتری حقوق خصوصی و در عین دو سال نیز بعد از کاورزی از قضاتی بودم که جور استاد دکتر شکیبی نژاد را کشیدم تا درک و فهم کنم چرا اولا بمانند ایشان که هستند چنان جسارت و قدرتی را ایشان دارند را ندارند و از وکالت نیز دوری می کنند مانند جناب پرفسور دکتر عرفانی و حسنی عزیز و چه شود وکالت کنند..
  ایشان همیشه مضاف بر تشویق چوب استادیش در دست بوده و هست و جرات میخواهد در نزد حضرت علامه خودنمایی و پرگویی و قدرت نمایی کنید چرا که آنقدر ایشان ف ت و فن میدانند که راهی جزء عذرخواهی و تسلیم ندارید و هیچ وقت علامت عذر تقصییر ایشان را عدم قدرت و عدم شایستگی علمی تجربی و سرعت عمل با شدت و حدیت نگذارید… این فقط برای یک صاحب کرسی بعد از بیش از سه دهه کار علمی قضایی و فلسفی کار نمودند افتادگی و جوانمردیشان است.
  یاد دارم همیشه مفرمودند: هرگز بخاطر فرار از کسوت قضاوت آن را رها و مجذوب کسوت وکالت نشو و این را لااقل میدونم به بیش از ۱۰۰۰۰ نفر از قضات از دادیار تا قضات عالی رتبه دیوان گفته اند…
  بهرحال ما هر چه داریم از این بزرگان است.
  نگاه کنید با چه علاقه و اتحکامی بدون ترس و … آنچه حق بوده بیان فرموده اند و همان زمان برایشان حساد و کسانی که مرا امروز آزار میدهند بودند..استاد پای توان بزرگی و جوانمردی خودشان بارها خورده اند اما خداوند پناه ایشان بوده.
  دست بوس ایشان هستم.

  4+
 7. علیرضا مرادی

  جناب آقای دکتر نیاکان
  با درود و سپاس از دیدگاه شما

  1+

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخگویی به اعتبار سنج انسان از ربات (الزامی)

شما می توانید بدون درج هیچ نظری، مشترک دیدگاه‌ها شوید.