عشق و زندگی
عشق و زندگی

شرط اول عشق

قضاوت آنلاین: جناب آقای رضا … از وکلای با سابقه دادگستری در پیوند با «شروط ضمن عقد نکاح به همراه نمونه سند رسمی ازدواج» خاطره‌ی «عشق زندگی» خود را برای ما ارسال نموند و ضمن آن بدرستی اشاره نمودند که «شرط اول ازدواج، شرط عشق و حسن معاشرت دو طرف» است چرا که اگر این دو شرط باشد، نوبت به اجرای دیگر شروط نخواهد رسید و به گفته محمد حجازی «تنها شعله عشق قادر است که این دل تاریک و گرفته را روشن کند».

ما نیز ضمن تبریک سال جدید به آقای رضا … و عشق زندگی و دامادشان، آرزوی سالی سرشار از خوبی و بهترین ها برای آنان و سپاس از این که خاطره الهام بخش خود را با ما و خوانندگان قضاوت آنلاین به اشتراک گذاشتید، از شما دعوت به خواندن آن می‌نماییم.

شرط اول عشق و شرط دوم حسن معاشرت طرفین

بنام خدای عاشق

مدیر محترم قضاوت آنلاین، جناب آقای مرادی و هیئت محترم تحریریه

با عرض سلام و احترام

اگر چه یادمان می‌رود که عشق تنها دلیل زندگی است اما خدا را شکر که نوروز هر سال این فکر را به یادمان می آورد، پس نوروزتان مبارک که سالی را سرشار از عشق دوباره آغاز کنید. ..

تمام شروط ضمن عقد گفتید و من نیز به عنوان یک وکیل قدیمی دادگستری، همشهری شما و …، دوست دارم در بهترین زمان سال، این خاطره را با شما و دوستان خواننده به اشتراک بگذارم زیرا اسم قضاوت و پشت بند آن اسم نازنین حضرت مرحوم دکتر امیر ناصر کاتوزیان و … به استحضار می رساند:

تمام شروط را گفتید اما بهترین شرط اول «شرط عشق و حسن معاشرت دوطرف» است.

من نیز دخترم «عشق زندگیم» را شوهر دادم و تمام شروط را با دامادم که از صاحبان عالی رتبه قضایی، استاد دانشگاه بود، بررسی کردم و دامادم گفت:

به شرط عشق من Rest می کنم و کل ژتون را وسط می گذارم اول شرط عشق نوشته شود و بعد امضاء می کنم اما به شرطی که باعث ابطال اصل عقود است و مبطل باطل و فاسد است…

گفتم: آقا شما دخترم را دوست داری…؟! بماند بعد از این سوال یک لشگر به واقع داخل منزلمان از بزرگان جمع شده بودند؛ ناگهان قبل از صحبت بزرگان، ناخودآگاه از بس با متهمان و مفاسدان دهان به دهان گذاشته و…گفت:

آواره تخت سینت آب انباره…آره

یعنی چه آقا بفرمایید بیرون بفرمایید… خیلی جدی در جلد خود فرو رفته بود…

دخترم یکی از رشته مادر در هنر را خوانده و بعداً فهمیدم سرخ شدن برای صحبت دامادم که دکترای حقوق داره بود…

من به واقع از ته دل خندیدم و گفتم: مبارکه بفرمایید می گویم عروس خانم چایی بیارن و رو به دامادم گفتم: قربان سمعاً و طاعتاً و بنده دامادم را یک لحظه تنها گذاشتم که با نهیب بزرگان به خودش آمد و ماخوذ به حیا حرفی نزد..

دخترم وقتی چایی آورد: دامادم گفت لطفاً نبابت هم بیار.

دخترم بعد از پذیرایی از ترس اینکه دامادم حرفی بزنه، سریعاً نبات زعفرانی را با شکر پنیر جدا آورد…

صرف نظر از این که دخترم به محض ناخودآگاه گفتن حرف آقای داماد توی صورت قشنگ خود زده بود و تا من گفتم چشم قربان سمعاً و طاعتاً و خارج وارد آشپزخانه شدم و گریه دخترم و نگرانی مادرش را دیدم. بوسیدم و گفتم: عزیزم جان پدر گریه میکنی… عزیزم من رفتم سرکارش و دیده ام با چه افرادی سروکار دارند و مسلماً چون در حال نوشتن و صورتمجلس کردن موضوعات عقد بوده یه لحظه حواسش رفته در پی حرف‌های مجرمان و من این افراد را می‌شناسم اگر تو واقعاً داماد رو دوست داری، نکنه خدای نکرده الان از چشمان قشنگت محو بشه…

دخترم دستم رو بوسید و با خنده گفت: نه دوستش دارم اما…

گفتم: گلم برو و صورت قشنگت رو بشور و آب بزن و یه آرایش کوچیک کن و چایی بیار و مبارکت باشه..

در زمان عقد، دامادم بجای ۱۲۴ سکه، ۱۱۲۴ سکه نوشت و فردای همان روز صبح زود بعد از تست اعتیاد که چون ایشان از مقامات و قضات دادگستری بودند خودش و دخترم از موضوع معاف و سریع دخترم با دامادم و در معیت ما رفتند دفتر محضر رسمی ازدواج و تمام ۱۱۲۴ سکه را دخترم بذل کرد و تا امروز اگر اغراق نباشه دامادم صدها برابر برای دخترم از خودش هزینه کرده…

امروزِ روز با هم دوست و رفیق هستیم و انگارمن جزء رفقای دوران نوجوانی دامادم هستم، چون فاصله سنی من و دخترم و دامادم کم هست و هنوزم دامادم همانطور در عین محکم بودن، عاشقانه در زندگی مثل روز اول رفتار میکنه.

بگذرین ظرف دو روز عقدکردن و الان با «عشق» سر زندگی خودشان هستند و ما منتظریم که از مسافرت آمدند، بیایند شاهی…

چند روز قبل پیش دامادم نشسته بودم و گفتم فلانی یادت هست چه گفتی: به مازنی به من گفت:

«باباجان وا بده حال مگه چی بیتده..»؟!

دختر دادی هر چی دارم برای او و فرزندانم.. من که در دو متر جا می خوابم… مهم این هست وقتی رفتم مورد تف و لعنت نگیرم.

با تجدید احترام و تبریک مجدد نوروز خورشیدی سال جدید.

منبع: قضاوت آنلاین

امتیاز 1امتیاز 2امتیاز 3امتیاز 4امتیاز 5 (18 رأی, میانگین: 5,00 از5)
Loading...

لینک کوتاه مطلب: https://www.ghazavatonline.com/?p=34714


سئوالات مشاوره حقوقی را در «انجمن» مطرح نمایید.


منبع: قضاوت آنلاین؛ پایگاه آموزش حقوق در قالب متن، صوت ، ویدیو، نرم افزار و خدمات مشاوره و وکالت


جستجوگر سایت از میان 1729 مطالب

در باره مدیر

مدیر
تلاش اعضای هیأت تحریریه قضاوت آنلاین بر آن است تا وب سایتی برای آموزش حقوق کاربردی، پاسخگویی به پرسش‌های حقوقی در «انجمن‌های مشاوره حقوقی» و مطالب خواندنی دیگر فراهم‌ گردد.
مطالب بیشتر از من | وب سایت
مشاوره حقوقی رایگان در انجمن

۵ دیدگاه

 1. Avatar

  به نام خدا
  با عرض سلام و تبریک سال نو
  این قدر این مقاله که تجربه جالب با مزه و در عین حال چندین با خودم جدل کردم دخترم در این حالت شوهر بدهم یا با شروطی که شما زحمت و نوشتید..
  به خدا واسه من سخت هست با این دستور و غضب داماد به او دختر بدهم اما جالب اینجاست داماد هم با یک گذاشتن یک عدد یک مهریه رو سنگین کرد و فرداش عروس خانوم جبرانش کرد..
  والله من موندم چند تفر از این افراد خوب توی ایران هستند که ببخشند و بقول شما عشق شرط اول ازدواج قرار دهند البته من متوجه اون قسمت بولدکرده قرمز رنگ معنی حرف آقای داماد که دکترا داره و استاد و قاضی هست نشدم اگه میشه معنیش رو بنویسید ما هم یاد بگیریم، خیلی پیچیده و سنگین هست.
  به ه رحال مبارکشان باشه…
  خب ماهم دختر داریم هم پسر اما این مدلش تا حالا نشنیده بودم…
  خدا بهشون زندگی با عشق بیشتر بدهد.

  • علیرضا مرادی

   جناب آقای قربانی
   با سلام و تبریک سال نو و آرزوی بهترین‌ها
   ضمن سپاس از دیدگاه شما، به نظر می رسد که با توجه به سیاق قسمت هایی از نوشته، شناخت قبلی بین پدر دختر و داماد آتی وجود داشته که موجب تسهیل وقوع توافق شد.
   امید است که آقا رضا… لطف کنند، بار دیگر از سایت بازدید نموده و در مورد سئوال توضیح بیش‌تری فرمایند.

 2. Avatar

  جناب آقای مرادی استاد عزیز
  با سلام و تبریک سال جدید
  بخدا همه قسمت های سایت جالب اما این مقاله واقعاً جالب و فرمایش شما کامل کننده حق مطلب بود.
  چندین بار خواندم و لذت بردم.
  بنده خدا آقای داماد استاد و دکتری حقوق بود و فهمیدم زیر چقدر فشار کارهای قضایی بوده…
  قبل از تعطیلات رفته بودم مجتمع خارک برای شکایت بابت موضوع کلاهبرداری، دیدم بازپرس با داد و بیداد داره از چند نفر که دستبند دارند سوال و تهدید می کنه که عین عید باید بازداشت باشند یا همکاری باید انجام بدهن من ترسیدم برم همان شعبه رفتم پیش یه آقایی که مثل این که معاون بود و او گفت: بهترین شعبه فرستادمت بهترین هست چه علمش چه تجربه چه سنوات کارش…
  خدا عمرش بده با هم رفتیم و نذاشت بازپرس بلند بشه و آقای قاضی تا یه لحظه استراحت دادند از اتاق دراز و عریض کم اونا چند نفر دست بند بهم رو خارج و سریع بدون اینکه من بگم پرونده ام رو درآورد و با خط خوب سوالات را نوشت و من با هزار سلام و صلوات آمدم بیرون مثل فرار یا از ترس در رفتم و بماند رفتم و همسایه آپارتمانمام وکیل خوب و حرفه ایی داره گفتم خندید و گفت: اوراق رو امضاء کن و بعدش گفت بمن بگو کی من دنبال کارها میرم احتیاج بود با خودم می برمت
  ..SMS ور بیستم ساعت ۱۰ در شعبه حاضر باشم.
  واقعا کار عجیب سخت و ترسناکی هست اما چقدر این دو نفر عاشق بودند خانم ایشون هم کل مهریه را به عشق بخشیده
  خدا رو شکر
  همیشه خوب خوش و زیرسایه حضرت علی پیروز باشید.

  • علیرضا مرادی

   جناب آقای سعادتی
   با درو
   ضمن تبریک سال نو، آرزوی سالی سرشار از بهترین ها و تشکر از حسن نظر شما
   از این که دیدگاه و خاطره خود را با خوانندگان قضاوت آنلاین به اشتراک گذاشتید، بسیار سپاسگزارم.
   مانا باشید.

 3. علیرضا مرادی

  جناب آقای رضا …
  با درود فراوان و تبریک سال جدید
  از این که در روزهای نخست سال نو با خاطره‌ی زیبای خود فضای سایت را متحول و بحث شروط عقد نکاح را کامل نمودید، بسیار سپاسگزارم.
  بی سبب نیست که مولیر تأکید دارد «عشق شیرین‌تر از ازدواج است» و یا ویکتورهوکو که بیان داشت «عشق عصاره زندگی است
  با امید به این که جوانان در شرف ازدواج با خواندن این نوع خاطرات که بدرستی «الهام بخش» توصیف شد و با درک صحیح از مفهوم عشق، زندگی سعادتمندی داشته باشند.
  مانا باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code