تغییر شغل
تغییر شغل

پنج دلیل موجه برای تغییر شغل

به نقل از اقتصاد نیوز، بنابر مطالعات جدیدی که ازسوی موسسه «دلوئیت» انجام شده، ۸۰ درصد مردم از شغلی که دارند ناراضی هستند. آنها در اکثر روزها از رفتن به سر کار متنفر هستند. اما سوال اینجاست که چطور می‌توان فهمید زمان آن رسیده تا از کاری که برای‌مان عذاب آور شده استعفا بدهیم؟ در این گزارش، به نقل از پایگاه اینترنتی چیت‌شیت، به علایمی که نشان می‌دهد وقت آن رسیده تا تغییری بزرگ در شغل‌مان ایجاد کرده و فضای کاری جدیدی را تجربه کنیم، اشاره می‌شود.

مدام مریض می‌شوید؟
سلامتی همیشه اولویت دارد. اگر شرایط کاری، باعث بیماری شما شده، زمان آن رسیده تا استعفا کنید. استرس کاری شما زیاد است؟ حجم کارتان بالاست؟ شرایط کاری مناسب نیست یا مدت زمان کاری شما بیش از حد معمول طولانی است؟ دلایل‌تان هرچه باشد، اما اگر کارفرمای شما اشتیاقی ندارد تا این شرایط را برای شما تعدیل کند، باید تا پیش از آنکه یک بحران جدی سلامتی شما را وادار به تصمیم‌گیری کند، استعفا کنید. شاید بتوانید در شغل جدید، شادتر بوده یا شرایط سلامت‌تری داشته باشید تا آنکه بخواهید باقی عمر خود را روی تخت بیمارستان بگذرانید.

رییس‌تان از شما بیزار است؟
آیا رابطه شما و رییس‌تان شکرآب است؟ اگر کار کردن با او شرایط را به شدت پر تنش کرده، شاید روزهای فعالیت شما در محل کارتان به شمارش افتاده است. پس سعی کنید تا پیش از آنکه اخراج شوید خودتان دنبال کار جدید باشید. معمولا، وقتی هنوز شغلی دارید، راحت‌تر می‌توانید در مصاحبه‌های شغلی موفق شوید و کار جدیدی بیابید. این مساله به‌خصوص وقتی که با بدرفتاری کارفرما روبرو می‌شوید و تلاش‌های شما برای حل و فصل ماجرا جواب نمی‌دهد، اهمیت بیشتری پیدا می‌کند چرا که نباید اجازه دهید از شما سوءاستفاده شود.

مرتبا با همکاران‌تان تنش دارید؟
داشتن تنش با بیش از یک نفر در محل کار، به مرور زمان استرس‌زا می‌شود. این مساله همچنین تمرکز و کیفیت کاری شما را از بین می‌برد و در نهایت وقتی صحبت از ارزیابی عملکرد کاری می‌شود، منجر به بروز مشکلات عدیده‌ای برای شما خواهد شد. به گزارش اقتصادنیوز، تنش‌های محیط کار با همکاران همچنین می‌تواند روابط شما با دیگران را نیز دچار مشکل می‌کند و منجر به موضع‌گیری آنها در مقابل شما می‌شود. این وضع خیلی سریع رو به وخامت می‌رود و اگر نیروی انسانی اداره نتواند کمکی به این وضعیت کند، آن‌وقت شاید لازم باشد خودتان راسا اقدام کنید.

حقوق‌تان خیلی کم است؟
بسیاری از وقت‌ها، کاهش هزینه‌ها و بودجه‌بندی هم تا اندازه‌ای امکانپذیر است و حقوق‌تان تا چند روز کفاف هزینه‌های شما را می‌دهد. پس از مدتی شاید این همه رنج کشیدن ارزشش را نداشته باشد. اگر خود را در موقعیتی دیدید که به سختی می‌توانید با حقوق‌تان نیازهای ماهانه خود را تامین کنید، شاید زمان آن رسیده باشد تا به دنبال شغل دیگری باشید. اما قبل از هرگونه تصمیم‌گیری، سایر موارد نظیر انعطاف‌پذیر بودن ساعت‌های کاری یا مزایای بیمه درمانی را نیز درنظر بگیرید.

از شغل‌تان متنفر هستید؟
شاید این بهانه که در محل کارتان راحت هستید یا در شغل‌تان به اندازه کافی تسلط دارید، توجیه خوبی برای ماندن در سر کار  نباشد و شما شایسته شغل بهتری باشید. اصلا شاید از شغل‌تان متنفر هستید و فقط به همین دلایل ناچارید آن را ادامه دهید؛ در صورتی که در شرایط دشواری زندگی کنید، این زندگی به هیچ دردی نمی‌خورد. بهتر است تا قبل از آنکه سال‌های سال سپری شود و بدون اینکه پیشرفت داشته باشید در جا بزنید و فقط از خود را سرزنش کنید، به فکر تغییر شغل‌تان باشید.

منبع: قضاوت آنلاین

امتیاز 1امتیاز 2امتیاز 3امتیاز 4امتیاز 5 (بدون امتیاز)
Loading...

لینک کوتاه مطلب: https://www.ghazavatonline.com/?p=3508


سئوالات مشاوره حقوقی را در «انجمن» مطرح نمایید.


منبع: قضاوت آنلاین؛ پایگاه آموزش حقوق در قالب متن، صوت ، ویدیو، نرم افزار و خدمات مشاوره و وکالت


جستجوگر سایت از میان 1777 مطالب
آموزش دریافت کد بورسی رایگان از کارگزاری آگاه در سراسر ایران

در باره مدیر

مدیر
تلاش اعضای هیأت تحریریه قضاوت آنلاین بر آن است تا وب سایتی برای آموزش حقوق کاربردی، پاسخگویی به پرسش‌های حقوقی در «انجمن‌های مشاوره حقوقی» و مطالب خواندنی دیگر فراهم‌ گردد.
مطالب بیشتر از من | وب سایت
مشاوره حقوقی رایگان در انجمن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code