خانه » مشاوره ها » راهنمای مشاوره حقوقی و قضایی اینترنتی رایگان در قضاوت آنلاین
مشاوره حقوقی
مشاوره حقوقی

راهنمای مشاوره حقوقی و قضایی اینترنتی رایگان در قضاوت آنلاین

آخرین بروزرسانی پست: تاریخ ۱۹ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۷ و ۵۱ دقیقه ق.ظ

مشاوره حقوقی اینترنتی رایگان ویژه کاربران قضاوت آنلاین با وکلای پایه یک دادگستری

مشاوره حقوقی و قضایی اینترنتی در قضاوت آنلاین رایگان است. این خدمت از اواخر اولین سال فعالیت به صورت آزمایشی در سطح محدود آغاز شد اما در پی استقبال کاربران سایت و اعضای کانال آن، از اثنای سال دوم فعالیت به صورت تمام وقت ارائه می‌شود.

عمده پرسش‌ و پاسخ‌های در ذیل پست های مرتبط با سئوالات در قضاوت آنلاین منعکس است که چرایی آن را می توانید در آغاز چهارمین سال فعالیت مطالعه کنید. این شیوه عملکردی که نخستین بار در قضاوت آنلاین مورد استفاده قرار گرفت، از یک طرف حاوی شرحی بر موضوع سئوال و پاسخ آن است و از طرفی دیگر به مثابه محشای پست مربوطه است که کاربر بدواً محتوای پست و متعاقب آن پرسش و پاسخ مرتبط با آن را مطالعه خواهد کرد که از بعد آموزشی حائز اهمیت است. با این وصف، در مواردی خاصی که سئوالی نیاز به توضیح و شرح بیشتری داشته باشد، پرسش و پاسخ آن به صورت یک پست مستقل بر حسب مورد در بخش مشاوره در امور حقوقی یا قسمت مشاوره در امور کیفری منتتشر می شود.

ضوابط طرح سئوال و دریافت مشاوره حقوقی

۱- در سایت قضاوت آنلاین ثبت نام  نموده و در کانال آن عضو شوید.

۲- سئوال به همراه مشخصاتی نظیر، هویت، تحصیلات، شغل، میزان آشنایی با مسائل حقوقی و محل اقامت ارسال شود. این اطلاعات صرفاً برای تعیین نوع و کیفیت پاسخگویی به سئوال مورد استفاده قرار خواهد گرفت و تحت هیچ شرایطی منتشر نخواهدشد.

۳با توجه به این که موتور جستجوی گوگل، برای جستجوی دقیق‌تر مطالب در سایت پیاده سازی شد که می‌توان به کمک آن به جستجوی عادی و حرفه‌ای با استفاده از عملگرهای جستجوگر گوگل، نه تنها در عناوین مطالب بلکه در عمیق‌ترین نوشته‌های سایت، برچسب‌ها (کلمات کلیدی) و حتی چکیده مطالب به جستجو پرداخته تا به نتایج مورد نظر دست یافت، متقاضی سئوال باید ابتداء با استفاده از «جستجوگر گوگل» و همچنین با مراجعه به  «آرشیو مشاوره های حقوقی و قضایی در قضاوت آنلاین به همراه دیدگاه کاربران» کلمات کلیدی مرتبط با سئوال را خود جستجو نموده تا به پاسخ آن دست یابید. در صورت عدم وجود آن، سئوال خود را در بخش «دیدگاه» پست حاضر یا پست مرتبط با موضوع سئوال مطرح نمایید. در صورتی که نیاز به جابجایی سئوال به پست دیگری باشد، از سوی مدیر سایت انجام خواهدشد. به همین دلیل از فرم «تماس با ما» و ایمیل سایت که صرفاً برای ارتباط با مدیر سایت در مواردی غیر از مشاوره حقوقی رایگان اختصاص دارد اقدام به ارسال سئوال ننماید، زیرا تحت هیچ شرایطی ترتیب اثر داده نخواهدشد.

۴- تنها زمانی اقدام به ارسال سئوال نمایید که از تکمیل بودن آن اطمینان دارید، زیرا بعد از ارسال آن امکان ویرایش وجود ندارد.

۵- اگر بعد از ارسال سئوال خطایی نمایش داده نشد به معنای ارسال موفقیت‌آمیز آن است، لذا به زعم عدم ارسال پرسش اقدام به ارسال مکرر آن ننمایید.

۶- اگر بعد از ارسال سئوال نتوانستید آن را مشاهده کنید، بدان علت است که شما وارد سایت نشده‌اید! به همین جهت تأکید می شود ابتداء ثبت نام نموده تا بتوانید وارد سایت شوید و بعد از آن اقدام به طرح سوال نمایید. تنها در این صورت است که می‌توانید سئوال ارسال شده را مشاهده کنید که بعد از نام کاربری شما عبارت «نظر شما در انتظار بررسی مدیر است» نوشته می‌شود. تا زمانی که سئوال منتشر نشود، در همین وضعیت باقی خواهدبود.

۷-اگر چند سئوال برای طرح دارید، هر یک را به صورت مجزا مطرح نمایید و از طرح آن‌ها در قالب سئوال واحد خوداری نمایید، چرا که به اینگونه سئوالات ترتیب اثر داده‌ نخواهد شد.

۸- تعیین درصد دیه و ارش و نیز محاسبه ارزش ریالی هریک، تا سه مورد رایگان بوده ولی بیش از آن نیازمند پرداخت هزینه است.

۹- با توجه به کثرت سئوال‌های رسیده، ترتیب پاسخگویی به هریک براساس تاریخ ثبت‌ در سایت و فرصت زمانی وکلای قضاوت آنلاین است. پیشنهاد می شود در موارد فوری «مشاوره حقوقی تلفنی» و یا یکی «بسته‌های مشاوره حقوقی تخصصی» را مورد استفاده قرار دهید.

مشاوره حقوقی تلفنی بسته‌های مشاوره حقوقی

۱۰- از آنجایی که هدف از ارائه مشاوره رایگان کمک به احقاق حق اشخاصی است که فاقد دانش حقوقی لازم بوده و به معنای واقعی نیازمند مساعدت و مشاوره حقوقی می باشند، با این وجود، تنسیق عبارات، نحوه نگارش و استعمال الفاظ بکار رفته در عمده سئوال‌ها مؤید آن است که پرسش های متعددی از سوی برخی از وکلای محترم دادگستری مطرح می شود، در حالی که این عده با توجه به برخورداری از تحصیلات حقوقی به سهولت می توانند با مطالعه و کنکاش در قوانین و رویه قضاییه پاسخ سئوالات پرونده های خود را بیابند! به همین دلیل از آنجایی که رسیدگی و اعلام نظر نسبت به این پرسش ها به جهت پیچیدگی فنی مستلزم صرف وقت زیادی بوده و منجر به تأخیر در پاسخگویی سئوالات دیگران می‌شود، به سئوالات این عده از وکلاء بعد از اتمام پرسش های دیگران جواب داده خواهدشد.

۱۱- به مجرد پاسخگویی به هر پرسش، متن کامل آن با حفظ حریم خصوصی، اطلاعات شخصی و محرمانه و همچنین حذف آنچه را که خود سوال‌کننده به ما اعلام کند، به همراه پاسخ مربوطه در بخش «دیدگاه» پست مرتبط منتشر می شود و ایمیل اطلاع‌رسانی آن به همراه لینک رجوع به پست مربوطه برای سئوال کننده ارسال می شود. همچنین در موارد معدودی سئوال و پاسخ به صورت پستی مستقل در دسته مشاوره در امور حقوقی و یا  مشاوره در امور کیفری در سایت قضاوت آنلاین منتشر می‌شود و در کانال قضاوت‌آنلاین سئوال به همراه لینک متناظر با پاسخ آن در سایت نیز قرارخواهدگرفت که امکان اطلاع رسانی این انتشار از طریق ایمیل وجود ندارد اما می توانید برای اطلاع از زمان دقیق انتشار در خبرنامه سایت ، نوتیفیکیشن مرورگر و کانال قضاوت آنلاین عضو شوید تا اطلاع رسانی از این طریق صورت گیرد.

۱۲- با توجه به این که در بخش فوتر سایت تنها تعداد سه سئوال جدید به همراه پاسخ آن قابل رویت است، در صورت تأخیر در مراجعه به صفحه اصلی و عدم مشاهده پاسخ سئوال خود می توانید از طریق مراجعه به بخش آرشیو مشاوره‌های حقوقی و دیدگاه‌های کاربران با پیمایش صفحات آن را یافته و مطالعه نمایید.

۱۳- پاسخ های ارائه شده تنها بیانگر دیدگاه‌های حقوقی و قضایی اعضای تیم قضاوت آنلاین بوده و به هیچ وجه، مسئولیتی برای سایت قصاوت آنلاین ، کانال آن، مدیر و اعضای تیم قضاوت آنلاین ایجاد نمی‌کند. هر نوع مسئولیت استفاده از پاسخ‌ها در نزد هر مقام و مرجعی بر عهده سئوال‌کننده می‌باشد.

۱۴- طرح و ارسال سئوال به کیفیت مذکور، مؤید موافقت متقاضی با تمامی شرایط و ضوابط اعلام‌شده است.

منبع: قضاوت آنلاین

امتیاز 1امتیاز 2امتیاز 3امتیاز 4امتیاز 5 (2 رأی, میانگین: 5٫00 از5)
Loading...

درباره‌ی مدیر سایت

حقوقدان علاقمند به فناوري اطلاعات و ارتباطات که از زمان آشنایی با فضای مجازی، مشاهده سایت های حقوقی و معایب آنها، تصمیم داشتم وب سایت حقوقی آموزشی با قابلیت دانلود انواع فایل های صوتی، ویدیویی،کتب الکترونیکی و ... راه‌اندازی نمایم که به لطلف خدا در سال 1394 میسر شد. بخش های مختلف سایت به مرور تکمیل خواهد شد به نحوی که مطالب آن حوزه های مختلف حقوقی را در برداشته و بتواند نیازهای متنوع کاربران را پوشش دهد.«تا چه قبول افتد و چه در نظر آید»

۳۶ نظر

 1. سلام خسته نباشید بخدا بهترین حرکت ممکن انجام میدهید ، چه خوب بود اگر امکاناتی فراهم شود که آراء در معرض مطالعه و بررسی قرار بگیرد تا همه چیز مشخص شود .

 2. با درود
  از حس قدرشناسی و توجه شما سپاسگزاریم. پیشتر بخش نقد و نظر در سایت راه اندازی شد که انشاء الله در آینده به غنای آن افزوده خواهد شد.

 3. قالب وردپرس

  سلام.
  استاد عزیز من چند روزه با سایتتون آشنا شدم و فوق العاده‌است.

 4. با درود
  از حسن نظر شما بسیار سپاسگزارم.

 5. پروژه معماری

  سلام استاد عزیز
  ممنون از متن کامل و توضیحات خوبتون عالی بود.

 6. با سلام
  از توجه و قدرشناسی شما تشکر می کنیم.

 7. با تشکر از راهنمایی جنابعالی

 8. با سپاس از شما و روحیه قدرشناسی‌تان.

 9. با سلام و عرض أدب :
  اگر مقدور ميباشد نحوه محاسبه خسارت تاخير تاديه،چگونه است و اگر فردى از بابت ٢ فقره چك يكى٦٣٠٠٠٠٠٠ريال تاريخ چك١٣٩٣/١٠/١٠و چك ديگر مبلغ ١٦٠٠٠٠٠٠٠ريال تاريخ ١٣٩٣/٨/٢٠ جمعاً٢٢٣٠٠٠٠٠٠ريال محكوم و تا به امروز فقط١٠ مليون تومان در دفعات متعدد پرداخت كرده است ضمناًهزينه ابطال تمبر دادرسى ٦٦٩٠٠٠٠ريال ميباشد حال حق ال وكاله وكيل برابر تعرفه نوشته شده و نيم عشر دولتى ١١١٥٠٠٠٠ريال ،با اين أوصاف فرد محكوم بخواهد تسويه حساب نمايد چه مبلغى بايد براى كل همه اينها پرداخت نمايد.
  ممنون از حسن توجه شما مدير محترم

 10. با سلام
  محاسبه خسارت تأخیر تأدیه بر مبنای شاخص بانک مرکزی که هر ساله توسط رئیس کل این بانک اعلام می‌گردد، محاسبه شود. برای اطلاعات بیشتر به پست شاخص بهای کالا و خدمات مصرفی در مناطق شهری ایران-شاخص تورم از سال ۱۳۱۵ الی ۱۳۹۵ مصوب رئیس کل بانک مرکزی مراجعه نمایید.

 11. ضمن سلام :
  از لطف و راهنمايى شما سروران نهايت تقدير و تشكر مى كنم .
  با احترام مجدد ناصر رجبى

 12. درود بر شما آقای رجبی و سپاس فراوان از روحیه قدرشناسی‌تان.

 13. سلام من سوال کیفری خودم را نوشته و فرستادم ولی error داد. نمیدانم چه جوری ارسال کنم. اگر لینک دیگری هست بفرمایید.

 14. با سلام
  در بند ۲ پست حاضر، بیان شد که سئوالات باید از طریق کانال قضاوت آنلاین ارسال شود مگر این که سئوال شما مربوط به مطالب یکی از پست های سایت باشد که در این صورت مجاز خواهید بود، در بخش “دیدگاه” همان پست سئوال خود را مطرح کنید.

 15. رامین نیکنامپور

  سلام ایا میتونم سوال حقوقی خودرا مطرح کنم ؟

 16. با سلام
  پاسخی که به hamid1336 داده شد را مطالعه و بر اساس آن اقدام کنید.

صفحه‌بندی دیدگاه‌ها: 1 2 3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *