مشاوره حقوقی
مشاوره حقوقی

راهنمای مشاوره حقوقی و قضایی اینترنتی رایگان در قضاوت آنلاین

مشاوره حقوقی اینترنتی رایگان ویژه کاربران قضاوت آنلاین

مشاوره حقوقی و قضایی اینترنتی در قضاوت آنلاین رایگان است. این خدمت از اواخر اولین سال فعالیت به صورت آزمایشی در سطح محدود آغاز شد اما در پی استقبال کاربران سایت و اعضای کانال آن، از اثنای سال دوم فعالیت به صورت تمام وقت ارائه می‌شود.

عمده پرسش‌ و پاسخ‌ها در ذیل پست های مرتبط با سئوالات در قضاوت آنلاین منعکس است که چرایی آن را می توانید در آغاز چهارمین سال فعالیتمطالعه کنید. این شیوه عملکردی که نخستین بار در قضاوت آنلاین مورد استفاده قرار گرفت، از یک طرف حاوی شرحی بر موضوع سئوال و پاسخ آن است و از طرفی دیگر به مثابه محشای پست مربوطه است که کاربر بدواً محتوای پست و متعاقب آن پرسش و پاسخ مرتبط با آن را مطالعه خواهد کرد که از بعد آموزشی حائز اهمیت است.

با وصف فوق، در مواردی خاصی که سئوالی نیاز به توضیح و شرح بیشتری داشت، پرسش و پاسخ آن به صورت پستی مستقل حسب مورد در بخش مشاوره در امور حقوقی یا قسمت مشاوره در امور کیفری منتشر می شد.

نظر به درخواست‌های بازدکنندگان در ایجاد انجمنی مستقل برای مشاوره‌های حقوقی که مشارکت همه اشخاص توانمند در پاسخگویی سئوالات را برداشته باشد، برخورداری کاربران از ویرایشگر حرفه‌ای برای طرح سئوال، دسته‌بندی موضوعی سئولات در انجمن‌های مربوطه، تسهیل دسترسی به تمامی پرسش‌ها و پاسخ‌های حقوقی، امکان جستجو در بانک پرسش‌ و پاسخ‌های حقوقی مطرح شده که مانع طرح سئوالات تکراری خواهدشد، امکان ارائه ارسال مطالب آموزشی غیر از سئوالات حقوقی و پاسخ آن‌ها و دیگر مزایایی که در هنگام استفاده از انجمن بدان پی خواهید برد، تماماً از موجبات ایجاد انجمن‌های مشاوره حقوقی قضاوت آنلاین در ساعت ۲۱:۵۵ دقیقه روز ۲ فروردین ماه ۱۳۹۸ شد که به مرور بر مطالب آن افزوده خواهدشد.

بنابراین، از تاریخ فوق کاربران برای طرح پرسش باید به انجمن مراجعه و بر حسب موضوع سئوال یکی از انجمن‌ها را انتخاب و پرسش خود را در آنجا بیان نمایند. به هر سئوالی که خارج از انجمن در ذیل بخش دیدگاه هر یک از پست‌های سایت صورت گیرد ترتیب اثر داده نخواهدشد. این بخش تنها برای اعلام نظر بازدیدکنندگان پیرامون محتوای پست‌ها و نظرات ذیل آن ها اختصاص دارد.

از این که ما را در مدیریت بهتر محتوای سایت یاری می نمایید، از شما سپاسگزاریم.

4.8/5 = (6 امتیاز)

لینک کوتاه مطلب: https://www.ghazavatonline.com/?p=3581


منبع: قضاوت آنلاین؛ پایگاه آموزش حقوق در قالب متن، صوت ، ویدیو، نرم افزار و خدمات مشاوره و وکالت


آموزش دریافت کد بورسی رایگان از کارگزاری آگاه در سراسر ایران

در باره مدیر

لوگوی قضاوت آنلاین
تلاش اعضای هیأت تحریریه قضاوت آنلاین بر آن است تا وب سایتی برای آموزش حقوق کاربردی، پاسخگویی به پرسش‌های حقوقی در «انجمن‌های مشاوره حقوقی» و مطالب خواندنی دیگر فراهم‌ گردد.
مطالب بیشتر از من | وب سایت
مشاوره حقوقی رایگان در انجمن

۴۶ دیدگاهها

 1. Avatar photo

  سلام..ببخشید من یک دانش آموز پشت کنکوری هستم.رشته انسانی.برای ورود به دانشگاه قضاوت وخدمات اداری چه رتبه ای رو باید کسب کنم..ممنون

  • لوگوی قضاوت آنلاین

   با سلام
   از آنجایی که اخبار آزمون های حقوقی جزء فعالیت فعلی سایت ما قرار نداشته، در نتیجه اطلاعی دقیقی از رتبه مورد پذیرش در «دانشگاه حقوق قضایی و خدمات اداری» هم نداریم.
   با آرزوی موفقیت شما در آزمون در پیش رو.

 2. Avatar photo

  با تشکر فراوان
  استفاده از عنوان و نام شخصی بطور غیر مجاز مکررا جرم محسوب می شود ؟
  اگر این عنوان بطور غیر مجاز استفاده شود و باعث ایجاد مشکل برای آن شخص شود جرم آن چیست ؟
  اگر شخص جزء کارکنان دولتی باشد مجرم به حساب می آید ؟

 3. Avatar photo

  با سلام و احترام
  دادخواستی در خصوص بیمه نکردن اینجانب توسط کارفرمایم در سالهای ابتدایی استخدامم ،به دیوان عدالت اداری ارائه داده ام و ……آیا میتوانم در این خصوص سوالم را با شما مطرح نمایم
  لطفا راهنمایی بفرمایید

 4. Avatar photo

  با سلام و خسته نباشید
  دایی بنده قبل فوت پدر بزرگ که دچار بیماری سرطان و الزایمر بود و حدود ۹ ماه قبل فوت ایشون، به دفتر خونه می بره و زمینی سهم سایر خواهرا بوده را به نام خودش زده، حالاً ما بعد حدود ۶ سال فهمیدیم این قضیه رو و می خوایم ازش شکایت کنیم. می خوام بدونم باید چه کارایی بکنیم تا سهممون رو ازش بگیریم؟ و آیا نتیجه ای خواهیم گرفت؟

 5. آواتار حقوقی قضاوت آنلاین

  با سلام و خسته نباشی
  ما دو قطعه زمین درخت کاری وراثی شده داشتیم. یکی از وراث (نفر اول) از ما خواست آن را قیمت گذاری کنیم. ما فردی (نفر دوم) را به عنوان خریدار سال گذشته آورده و مبلغ ۱۵۰ و امسال ۲۰۰ میلیون پیشنهاد داد.
  با توجه به این که ما می دانستیم آن درختان ۱۷۰ میلیون بیشتر ارزش نداند، مبلغ ۱۶۰ را به نفر اول گفتم. نفر اول، یکی از وراث (نفر سوم) را به عنوان خریدار ۱۴۰ میلیون تمام کرد و نفر اول گفت ما به التفاوت با ۱۶۰ را تقبل خواهد نمود.
  ما صحبتی با نفر سوم نداشته و نفر اول نقش واسطه را برعهده داشته است. کمی از پول را پرداخت و شروع به بریدن درختان کردند. در نهایت ۱۲۵ میلیون پرداخت و گفت مبلغ ۱۵ میلیون را بابت هزینه سالگرد برداشته است. حال دیگر فرد اول زیر بار حرف خود نرفته و می گوید ما ۱۴۰ تمام کرده‌ایم. حال چگونه باید پول را بگیریم. در ضمن هی چگونه متنی به عنوان فروش نامه نوشته نشده است.
  با تشکر از شما

 6. وکیل دادگستری

  با درود
  با توجه به این که در پی توافق به عمل آمده میان شما و نفر اول، وی درختان را به ارزش ۱۴۰ میلیون به نفر سوم فروخته ولی مابه التفاوت این مبلغ تا مبلغ ۱۶۰ میلیون را شخصاً متقبل شده که بپردازد و از طرفی مدعی گردید که این مابه التفاوت بابت بدهی و طلب مورث شما تهاتر شده است. بنابراین، این ادعای وی، دردرجه اول اقراری است بر وجود تعهد ایشان به شما که برای اثبات آن به تهاتر استناد کرده است، پس باید بتواند دلایل مثبت این امر را نیز ارائه کند والا مسئول اجرای تعهد در پرداخت مابه التفاوت به شما است. مضافاً براین که مطابق مواد ۲۷۰ الی ۲۷۳ قانون آیین دادرسی مدنی، دعاوی مالی که در آن خواهان فاقد دلایل مثبت باشد، با سوگند شرعی قابل اثبات است.

 7. آواتار حقوقی قضاوت آنلاین

  با سلام و عرض خسته نباشید خدمت جنابعالی و سایر همکاران شما
  درخواستی که از جنابعالی دارم اینه که، اگر امکان داره در هوم پیج سایت امکان ورق زدن سوالات و جوابیه های سایت رو فراهم کنید، این طوری علاوه بر استفاده از مطالب اصلی سایت، کاربران می تونن از تنوع مطالبی که در پاسخ به این سوالات گذاشته شده هم استفاده بکنن، در حال حاضر فقط دو سوال آخر کاربران قابل مشاهده است.
  با تشکر از زحمات فراوان شما و سایر همکارانتان…

  • لوگوی قضاوت آنلاین

   با سلام
   ضمن تشکر از دقت نظر و اهتمام شما به بهبود وضعیت سایت
   در پی اجابت درخواست شما و دیگر کاربران، پستی با عنوان «آرشیو مشاوره های قضایی در قضاوت آنلاین به همراه دیدگاه کاربران» در سایت قرار گرفت که امکان دسترسی کاربران به آرشیو کامل مشاوره‌های قضایی در یک پست مستقل با ویژگی های زیر را فراهم ‌می‌کند:

   ✓ مشاهده تمامی مشاوره‌های مندرج در دیدگاه‌های هر پست از جدیدترین به قدیم‌ترین
   ✓ مرتب سازی دیدگاه‌ها بر اساس تاریخ انتشار
   ✓ لینک‌دار بودن عناوین هر پست برای دسترسی یکجا به متن کامل همراه با دیدگاه‌های آن
   ✓ صفحه بندی دیدگاه ها که امکان پیمایش مشاوره‌ها را از اولین تا آخرین آن‌ها فراهم می‌کند.

 8. آواتار حقوقی قضاوت آنلاین

  با سلام
  می بخشید، چند تا کانال تلگرامی مخصوص جزوات و فایل های صوتی کاربردی وکالت (نه فایل ها و جزوات آمادگی آزمون وکالت) را به بنده معرفی می کنید؟
  با تشکر

 9. آواتار حقوقی قضاوت آنلاین

  با سلام خدمت استاد معزز جناب آقای وکیل مرادی
  با توجه به این که در بخش انجمن موفق به ارسال سوال نشدم، از این قسمت سوال خودمو مطرح می کنم، قبلاً عذرخواهی بنده رو به علت عدم رعایت قوانین سایت بپذیرید.
  منظور از اقربای نزدیک در وکالت اتفاقی چه کسانی هستند؟
  در ماده ۲ قانون وکالت وکالت اتفاقی برای اقربای نسبی و سببی تا درجه ۲ از طبقه سوم مشخصاً شامل چه افرادی و با چه نسبتی علی الخصوص سببی ها می شود؟
  با تشکر از زحمات جنابعالی و آرزوی سلامتی
  موفق و پایدار باشید.

  • وکیل دادگستری

   با درود
   ضمن تشکر از پای‌بندی شما به قوانین سایت و انجمن، نظر این که روز جاری مشکل ارسال تاپیک در انجمن رفع گردید، لطفا سئوال بسیار کاربردی و مفید خود را در انجمن مطرح نمایید.
   با سپاس

 10. آواتار حقوقی قضاوت آنلاین

  درود
  ۲،۳ نفر از ۱۱ نفر اعضای آپارتمانمان به هیچ عنوان در هزینه های ساخت آپارتمان همکاری نمی کنند.
  آیا استشهاد بقیه اعضا، جهت شکایت کفایت می کند یا مدارک دیگری هم باید ارائه شود؟
  سوال دوم- آیا برای هر کدامشان جداگانه دادخواست تهیه کنیم یا می توان از هر ۳ نفرشان در یک دادخواست شکایت کرد؟
  اگر امکان دارد مراحل شکایت را بفرمایید.
  ممنون از شما

 11. آواتار حقوقی قضاوت آنلاین

  با سلام و آرزوی قبولی طاعات
  متاسفانه امروز هم موفق به ارسال سئوال در انجمن نشدم
  در هر صورت، هر طور که صلاح دونستید پاسخ سوال رو بفرمایید…
  سلامت و مستدام باشید.

  • وکیل دادگستری

   با درود
   همانگونه که در پاسخ قبلی بیان شد، مشکلی در ثبت تاپیک و یا پاسخگویی به آن وجود ندارد.
   بنده با استفاده از کاربری شما، به سایت و انجمن وارد شده و مشکلی مشاهده نکردم، در نتیجه سئوال شما با عنوان «منظور از اقربای نسبی و سببی در وکالت اتفاقی» در انجمن «وکالت و مشاوره حقوقی» ثبت تا بدان پاسخ داده شود.
   ضمنا به نظر می رسد که به هنگام ثبت تایپک، عنوان را طولانی انتخاب نموده‌اید که با خطای «عنوان شما طولانی است» مواجهه شده ولی متوجه آن نشده باشد.

 12. آواتار حقوقی قضاوت آنلاین

  با سلام و تشکر از زحمات جنابعالی
  فقط سوال وکالت اتفاقی مربوط به بنده می باشد
  در طرح سوال های بعدی موارد اعلامی مراعات خواهدشد
  موفق و پایدار باشید