خانه » مشاوره ها » راهنمای مشاوره حقوقی و قضایی اینترنتی رایگان در قضاوت آنلاین
مشاوره حقوقی
مشاوره حقوقی

راهنمای مشاوره حقوقی و قضایی اینترنتی رایگان در قضاوت آنلاین

مشاوره حقوقی اینترنتی رایگان ویژه کاربران قضاوت آنلاین

مشاوره حقوقی و قضایی اینترنتی در قضاوت آنلاین رایگان است. این خدمت از اواخر اولین سال فعالیت به صورت آزمایشی در سطح محدود آغاز شد اما در پی استقبال کاربران سایت و اعضای کانال آن، از اثنای سال دوم فعالیت به صورت تمام وقت ارائه می‌شود.

عمده پرسش‌ و پاسخ‌ها در ذیل پست های مرتبط با سئوالات در قضاوت آنلاین منعکس است که چرایی آن را می توانید در آغاز چهارمین سال فعالیت مطالعه کنید. این شیوه عملکردی که نخستین بار در قضاوت آنلاین مورد استفاده قرار گرفت، از یک طرف حاوی شرحی بر موضوع سئوال و پاسخ آن است و از طرفی دیگر به مثابه محشای پست مربوطه است که کاربر بدواً محتوای پست و متعاقب آن پرسش و پاسخ مرتبط با آن را مطالعه خواهد کرد که از بعد آموزشی حائز اهمیت است.

با وصف فوق، در مواردی خاصی که سئوالی نیاز به توضیح و شرح بیشتری داشت، پرسش و پاسخ آن به صورت پستی مستقل حسب مورد در بخش مشاوره در امور حقوقی یا قسمت مشاوره در امور کیفری منتشر می شد.

نظر به درخواست‌های بازدکنندگان در ایجاد انجمنی مستقل برای مشاوره‌های حقوقی که مشارکت همه اشخاص توانمند در پاسخگویی سئوالات را برداشته باشد، برخورداری کاربران از ویرایشگر حرفه‌ای برای طرح سئوال، دسته‌بندی موضوعی سئولات در انجمن‌های مربوطه، تسهیل دسترسی به تمامی پرسش‌ها و پاسخ‌های حقوقی، امکان جستجو در بانک پرسش‌ و پاسخ‌های حقوقی مطرح شده که مانع طرح سئوالات تکراری خواهدشد، امکان ارائه ارسال مطالب آموزشی غیر از سئوالات حقوقی و پاسخ آن‌ها و دیگر مزایایی که در هنگام استفاده از انجمن بدان پی خواهید برد، تماماً از موجبات ایجاد انجمن‌های مشاوره حقوقی قضاوت آنلاین در ساعت ۲۱:۵۵ دقیقه روز ۲ فروردین ماه ۱۳۹۸ شد که به مرور بر مطالب آن افزوده خواهدشد.

بنابراین، از تاریخ فوق کابران برای طرح سئوال باید به انجمن مراجعه و برحسب موضوع سئوال یکی از انجمن‌ها را انتخاب و پرسش خود را در آنجا بیان نمایند. به هر سئوالی که خارج از انجمن در ذیل بخش دیدگاه هر یک از پست‌های سایت صورت گیرد ترتیب اثر داده نخواهدشد. این بخش تنها برای اعلام نظر بازدیدکنندگان پیرامون محتوای پست‌ها و نظرات ذیل آن ها اختصاص دارد.

ضمناً سئوالاتی که کاربران قبلا در بخش دیدگاه مطرح نموده‌اند و تاکنون موفق به پاسخ آن ها نشده ایم، پس از انتقال به انجمن پاسخ خواهیم داد.

از این که ما را در مدیریت بهتر محتوای سایت یاری می نمایید، از شما سپاسگزاریم.

مدیر قضاوت آنلاین 

0
امتیاز 1امتیاز 2امتیاز 3امتیاز 4امتیاز 5 (2 رأی, میانگین: 5٫00 از5)
Loading...

درباره‌ی مدیر سایت

Avatar
علاقمند به حقوق، فناوري اطلاعات و ارتباطات که تلاش کرد وب سایتی برای آموزش حقوق و مطالب خواندگی دیگر راه‌اندازی نماید.

۳۶ نظر

 1. Avatar

  با سلام و احترام خدمتتون

  ميخواستم بپرسم شما وكيل بسيار خبره در زمينه طلاق ميتونيد به من معرفي كنيد؟ واقعا شرايط اضطراري دارم خودم خيلي سرچ كردم ، اما نميدونم به كدومشون ميشه اعتماد كرد، چون يه اعتماد بيجا باعث ميشه ماه ها كارم عقب بيفته
  پيشاپيش از لطف جنابعالي سپاسگزارم

  0
 2. Avatar

  با درود
  لطفاً از طریق بخش تماس با ما موضوع را پیگیری نمایید.

  0
 3. Avatar

  سلام…..ببخشید درآمد یک دانشجوی قضاوت سال اولی چقدر است؟

  0
 4. Avatar

  با درود
  دانشجويان مجرد دانشکده علوم قضايي، ماهانه مبلغ ۹/۵۲۰/۰۰۰ ریال و متأهلین یک میلیون ریال بيشتر، مبلغ ۱۰/۲۵۰/۰۰۰ ریال که تعداد فرزندان در افزایش این میزان کمی مؤثر است.

  0
 5. Avatar

  سلام..ببخشید من یک دانش آموز پشت کنکوری هستم.رشته انسانی.برای ورود به دانشگاه قضاوت وخدمات اداری چه رتبه ای رو باید کسب کنم..ممنون

  0
 6. Avatar

  با سلام
  از آنجایی که اخبار آزمون های حقوقی جزء فعالیت فعلی سایت ما قرار نداشته، در نتیجه اطلاعی دقیقی از رتبه مورد پذیرش در «دانشگاه حقوق قضایی و خدمات اداری» هم نداریم.
  با آرزوی موفقیت شما در آزمون در پیش رو.

  0
 7. Avatar

  با تشکر فراوان
  استفاده از عنوان و نام شخصی بطور غیر مجاز مکررا جرم محسوب می شود ؟
  اگر این عنوان بطور غیر مجاز استفاده شود و باعث ایجاد مشکل برای آن شخص شود جرم آن چیست ؟
  اگر شخص جزء کارکنان دولتی باشد مجرم به حساب می آید ؟

  0
 8. Avatar

  با درود
  اگر مقصود شما از عنوان و نام، استفاده غیرمجاز از عناوین و مشاغل دولتی باشد، مطالق ماده ۵۵۵ قانون مجازات اسلامي تعزيرات و اگر منظور استفاده من غیر حق از عناوین علمی دکتر، مهندس و مانند اینها باشد، برابر ماده واحده قانون مجازات استفاده غیرمجاز از عناوین علمی عمل جرم و قابل مجازات است.

  0
 9. Avatar

  با سلام و احترام
  دادخواستی در خصوص بیمه نکردن اینجانب توسط کارفرمایم در سالهای ابتدایی استخدامم ،به دیوان عدالت اداری ارائه داده ام و ……آیا میتوانم در این خصوص سوالم را با شما مطرح نمایم
  لطفا راهنمایی بفرمایید

  0
 10. Avatar

  با سلام
  متأسفانه پاسخگویی به پرسش هایی بیمه و سازمان تأمین اجتماعی در برنامه کاری سایت قرار ندارد.

  0
 11. Avatar

  با سلام و خسته نباشید
  دایی بنده قبل فوت پدر بزرگ که دچار بیماری سرطان و الزایمر بود و حدود ۹ ماه قبل فوت ایشون، به دفتر خونه می بره و زمینی سهم سایر خواهرا بوده را به نام خودش زده، حالاً ما بعد حدود ۶ سال فهمیدیم این قضیه رو و می خوایم ازش شکایت کنیم. می خوام بدونم باید چه کارایی بکنیم تا سهممون رو ازش بگیریم؟ و آیا نتیجه ای خواهیم گرفت؟

  0
 12. Avatar

  با سلام
  با توجه به این که قبل از شما آقای سینا نیز مشابه سئوال شما را از ما پرسیده که آقای علیرضا مرادی قاضی سابق دادگستری و وکیل پایه یک دادگستری به آن پاسخ مفصل و مشروح داده است، شما با مطالعه پست های:
  ✓ ضمانت اجرای کیفری سوءاستفاده از ضعف نفس، هوی و هوس شخص بیمار و غیررشید (مشاوره قضایی ۵)
  ✓ ضمانت اجرای مدنی سوء استفاده از ضعف نفس، هوی و هوس شخص بیمار و غیر رشید (مشاوره قضایی ۸)
  ✓ اثبات جرم سوءاستفاده از ضعف نفس، هوی و هوس و حوائج شخص غیررشید نیازمند علم متهم است (آراء دادگاه های بدوی و تجدیدنظر استان تهران)
  ✓ اثبات حجر از شرایط تحقق جرم سوءاستفاده از ضعف نفس، هوی و هوس و حوائج شخص غیررشید نیست (آراء قضایی استان تهران)
  می توانید با طرح شکایت کیفری و دعوای حقوقی صحیح همراه با ارائه دلایل مثبت آن، علاوه بر مجازات دایی، معامله را باطل کرده و زمین را به مالکیت پدر مرحوم تان برگردانید و متعاقب آن میان وراث آن مرحوم تقسیم کنید.

  0
 13. Avatar

  با سلام و خسته نباشی
  ما دو قطعه زمین درخت کاری وراثی شده داشتیم. یکی از وراث (نفر اول) از ما خواست آن را قیمت گذاری کنیم. ما فردی (نفر دوم) را به عنوان خریدار سال گذشته آورده و مبلغ ۱۵۰ و امسال ۲۰۰ میلیون پیشنهاد داد.
  با توجه به این که ما می دانستیم آن درختان ۱۷۰ میلیون بیشتر ارزش نداند، مبلغ ۱۶۰ را به نفر اول گفتم. نفر اول، یکی از وراث (نفر سوم) را به عنوان خریدار ۱۴۰ میلیون تمام کرد و نفر اول گفت ما به التفاوت با ۱۶۰ را تقبل خواهد نمود.
  ما صحبتی با نفر سوم نداشته و نفر اول نقش واسطه را برعهده داشته است. کمی از پول را پرداخت و شروع به بریدن درختان کردند. در نهایت ۱۲۵ میلیون پرداخت و گفت مبلغ ۱۵ میلیون را بابت هزینه سالگرد برداشته است. حال دیگر فرد اول زیر بار حرف خود نرفته و می گوید ما ۱۴۰ تمام کرده‌ایم. حال چگونه باید پول را بگیریم. در ضمن هی چگونه متنی به عنوان فروش نامه نوشته نشده است.
  با تشکر از شما

  0
 14. Avatar

  با درود
  با توجه به این که در پی توافق به عمل آمده میان شما و نفر اول، وی درختان را به ارزش ۱۴۰ میلیون به نفر سوم فروخته ولی مابه التفاوت این مبلغ تا مبلغ ۱۶۰ میلیون را شخصاً متقبل شده که بپردازد و از طرفی مدعی گردید که این مابه التفاوت بابت بدهی و طلب مورث شما تهاتر شده است. بنابراین، این ادعای وی، دردرجه اول اقراری است بر وجود تعهد ایشان به شما که برای اثبات آن به تهاتر استناد کرده است، پس باید بتواند دلایل مثبت این امر را نیز ارائه کند والا مسئول اجرای تعهد در پرداخت مابه التفاوت به شما است. مضافاً براین که مطابق مواد ۲۷۰ الی ۲۷۳ قانون آیین دادرسی مدنی، دعاوی مالی که در آن خواهان فاقد دلایل مثبت باشد، با سوگند شرعی قابل اثبات است.

  0
 15. Avatar

  با سلام و عرض خسته نباشید خدمت جنابعالی و سایر همکاران شما
  درخواستی که از جنابعالی دارم اینه که، اگر امکان داره در هوم پیج سایت امکان ورق زدن سوالات و جوابیه های سایت رو فراهم کنید، این طوری علاوه بر استفاده از مطالب اصلی سایت، کاربران می تونن از تنوع مطالبی که در پاسخ به این سوالات گذاشته شده هم استفاده بکنن، در حال حاضر فقط دو سوال آخر کاربران قابل مشاهده است.
  با تشکر از زحمات فراوان شما و سایر همکارانتان…

  0
 16. Avatar

  با سلام
  ضمن تشکر از دقت نظر و اهتمام شما به بهبود وضعیت سایت
  در پی اجابت درخواست شما و دیگر کاربران، پستی با عنوان «آرشیو مشاوره های قضایی در قضاوت آنلاین به همراه دیدگاه کاربران» در سایت قرار گرفت که امکان دسترسی کاربران به آرشیو کامل مشاوره‌های قضایی در یک پست مستقل با ویژگی های زیر را فراهم ‌می‌کند:

  ✓ مشاهده تمامی مشاوره‌های مندرج در دیدگاه‌های هر پست از جدیدترین به قدیم‌ترین
  ✓ مرتب سازی دیدگاه‌ها بر اساس تاریخ انتشار
  ✓ لینک‌دار بودن عناوین هر پست برای دسترسی یکجا به متن کامل همراه با دیدگاه‌های آن
  ✓ صفحه بندی دیدگاه ها که امکان پیمایش مشاوره‌ها را از اولین تا آخرین آن‌ها فراهم می‌کند.

  0

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.

پاسخگویی به اعتبار سنج انسان از ربات (الزامی)